24 травня у міській раді відбулось засідання постійної депутатської комісії з питань освіти, науки, культури, туризму, молодіжної політики, спорту і міжнародного співробітництва. У засіданні узяли участь члени комісії: депутати Костянтин Зінкевич, Вячеслав Петрук, Роман Горошкевич та Леся Корнійчук, а також запрошені начальники управлінь, відділів та керівники установ.
Питання перейменування міської ради з Володимир-Волинської у Володимирську, яке під час підготовки до сесії виноситься на порядок денний усіх депутатських комісій, було розглянуте першим. Керуюча справами міськвиконкому Ірина Лошенюк поінформувала членів комісії, що таке рішення приймається у зв’язку із перейменуванням міста.
Окрім зміни юридичної назви міської ради та усіх виконавчих органів, пропонується рекомендувати підприємствам, закладам, установам і організаціям усіх форм власності, фізичним особам-підприємцям, які зареєстровані та ведуть діяльність на території міста, привести у відповідність, у зв’язку із перейменуванням міста, свої документи, назви, вивіски, печатки тощо, в установленому законодавством порядку.
Про Програму розвитку міжнародного співробітництва Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2022–2025 роки зі змінами розповіла начальник відділу міжнародної діяльності та туризму Катерина Підгурець. Керівниця відділу наголосила, що дана програма потрібна для налагодження та розширення міжнародної співпраці із закордонними партнерами.
Зі змінами до бюджету на 2022 рік ознайомила присутніх начальник управління бюджету та фінансів Оксана Субицька. Зміни, зокрема, пов’язані з надходженням субвенцій від Устилузької та Зимнівської громад за послуги, які надаються їхнім жителям в інклюзивно-ресурсному центрі та у ТМО. Також зміни до бюджету відбулись через зняття Державною казначейською службою понад 9-ти мільйонів гривень освітньої субвенції, та зняттям майже 200 тисяч гривень субвенції на інклюзивно-ресурсний центр.
Окрім цього, на розгляд комісії винесли звернення управління з гуманітарних питань щодо виділення коштів на окремі заклади освіти та культури – 17,3 тисячі гривень на технічне обслуговування системи протипожежного захисту ЗДО №7, 110 тисяч гривень на придбання та установку газових котлів для історичного музею, 11 тисяч на ПКД для реконструкції шкільної котельні у селі Ласків, 16 тисяч на експертизу ПКД на реставрацію фасаду музею. Також у зверненні йдеться про необхідність ремонту фасаду музичної школи, проте нові об’єкти, які не були розпочаті до запровадження воєнного стану, фінансуватись поки що не можуть, пояснила Оксана Субицька.
Після обговорення голова комісії Костянтин Зінкевич запропонував детальніше вивчити питання встановлення газових котлів у музеї, оскільки, з його слів, тут можна застосувати більш ощадні технології опалення. Також члени комісії не підтримали виділення коштів на ремонт фасаду музичної школі, оскільки таке фінансування поки що неможливе.
Про необхідність внесення змін, у зв’язку із перейменуванням міста, до рішення міської ради від 25.07.2006 «Про заснування звання «Почесний громадянин міста Володимира-Волинського» повідомила начальник організаційно-виконавчого відділу Наталія Лазар. Відтепер нова назва звання звучатиме як «Почесний громадянин міста Володимира». Окрім цього, члени комісії запропонували внести деякі зміни і до самого положення про присвоєння звання.
Стати першою володаркою оновленого звання «Почесний громадянин міста» є усі шанси у володимирчанки Людмили Сильвестрівни Патлашинської. Про свою посестру розповіла заступниця ВГО «Союз українок» Віра Чайковська, яка також була присутньою на засіданні комісії.
Кандидатка на отримання почесного звання Людмила Патлашинська – педагог із понад 40-річним досвідом, а ще відома поетеса, письменниця, краєзнавиця, активна громадська діячка та борчиня за незалежність України. Цього року перед своїм 90-річним ювілеєм пані Людмила видала збірку патріотичних віршів, більшість накладу якої реалізує, аби зібрати кошти на ЗСУ. Рішення рекомендувати присвоєння звання «Почесний громадянин міста» Людмилі Патлашинській члени комісії прийняли одноголосно.
Найбільш дискусійне питання засідання освітянської комісії стосувалось роботи міжшкільного навчально-виробничого навчання. Директор МНВК Анатолій Якимчук ознайомив присутніх з основними показниками навчального закладу, а саме наповнюваністю груп за спеціальностями, які готують у навчальному закладі. А також поінформував про плани та перспективи розвитку МНВК після реорганізації у міжшкільний ресурсний центр, як того вимагає реформа освіти. Зокрема, йдеться про створення на базі закладу єдиного у місті центру військово-патріотичного виховання.
Під час обговорення Костянтин Зінкевич зауважив, що функціонування такого закладу у нашому місті, на його думку, недоцільне, адже понад 3 мільйони гривень на рік для утримання МНВК – надто велика розкіш для місцевого бюджету.
Начальник управління з гуманітарних питань Оксана Бігун зазначила, що дану установу необхідно реорганізовувати, змінюючи не лише юридичну назву, а і підходи до роботи. Натомість член профільної комісії Вячеслав Петрук виступив на захист МНВК, навівши аргументи на користь того, що ліквідація закладу не дасть значної економії, оскільки потрібно буде додатково фінансувати години трудового навчання у школах.
У підсумку жвавої дискусії Костянтин Зінкевич запропонував дати протокольне доручення управлінню з гуманітарних питань щодо розробки двох бачень розвитку ситуації – у випадку ліквідації МНВК та його подальшого функціонування після реорганізації.
Під час засідання члени комісії також заслухали та узяли до відома звіт про роботу КО «Володимир-Волинський інклюзивно-ресурсний центр», а також інформацію про роботу Володимир-Волинської ДЮСШ ім. О.Зінкевича у 2021 році, про хід виконання Програми розвитку та підтримки галузі культури і мистецтва у місті Володимирі-Волинському на 2020-2022 роки та про хід виконання Програми розвитку туризму у місті Володимирі-Волинському на 2020-2022 роки.