Засідав комітет з моніторингу реалізації та оновлення Стратегії розвитку міста.
Минулого року розпочалась реалізація завдань Стратегії розвитку міста на 2017-2027 роки. Цей документ із самого початку розробки об’єднав громаду для визначення його майбутнього бачення “Володимир-Волинський– успішне сучасне європейське місто з багатовіковою історією, що є мостом між Україною та Європейським Союзом, регіональний центр розвиненої багатопрофільної економіки, де проживають щасливі і дружні люди, місто, що забезпечує всі умови для комфортного проживання, активного відпочинку та дозвілля, розвитку та самореалізації».
Для досягнення цього визначено основні стратегічні цілі:
- Володимир-Волинський – регіональний економічний центр з розвиненою багатопрофільною промисловістю та активним підприємництвом.
- Володимир-Волинський – важливий екологічно-привабливий історико-культурний центр регіону, затишне і комфортне місто для проживання
Відстежувати процес виконання Стратегії доручено Комітету з моніторингу реалізації та оновлення, який об’єднав небайдужих, активних жителів міста.
23 лютого під головуванням заступників міського голови Ярослава Матвійчука та Лариси Кулікової відбулося перше моніторингове засідання Комітету, на якому було оцінено перші кроки по реалізації Стратегії міста. Про виконання завдань, які були визначені для реалізації у 2017 році звітувались відповідальні виконавці. Кожному із них була виставлена оцінка, враховуючи стан виконання того чи іншого завдання, уміння залучити партнерів чи додаткові джерела фінансування.
Про роботу по виконанню Стратегічної цілі 1 „ Володимир-Волинський– регіональний економічний центр з розвиненою багатопрофільною промисловістю та активним підприємництвом ” звітували начальник управління економічного розвитку та інвестицій Оксана Субицька, начальник відділу майнових та земельних ресурсів Лариса Процька та директор ФПП „Бізнес-центр” Оксана Сапіга, заступник директора міськрайонного центру зайнятості Надія Веремчук.
Йшлося про роботу щодо створення інвестиційно-промислової зони та індустріального парку на території міста, передачу земель Міністерства оборони у міську комунальну власність, підвищення інвестиційної привабливості міста.
З метою удосконалення інфраструктури підтримки місцевого бізнесу було організовано проведення акції «Купуємо володимир – волинське» та знято 5 відеороликів місцевих товаровиробників.
В рамках запровадження комплексу заходів подієвого туризму національного та міжнародного значення у вересні 2017 року проведено гастрономічний фестиваль «Смаковиця по-володимирськи».
Організовано та проведено тематичні заходи за участю успішних підприємців міста, відзначено день підприємця, створено та забезпечено функціонування Інтернет ресурсу для працевлаштування в місті. Проведено зустрічі місцевих підприємців серед старшокласників міста.
Багато зроблено для досягнення Стратегічної цілі 2 «Володимир-Волинський – важливий екологічно-привабливий історико-культурний центр регіону, затишне і комфортне місто для проживання»
Начальник відділу культури і туризму розповів, що розпочато конкурс на кращий логотип і слоган міста. Зокрема на конкурс надійшло 24 роботи від жителів міста і району, з Луцька, з Києва та інших регіонів. Переможця не визначено, конкурс буде продовжено.
Начальник управління економічного розвитку та інвестицій Оксана Субицька повідомила присутніх, що у 2017 році запроваджено практику участі громадян у формуванні видаткової частини бюджету міста – це громадський бюджет або бюджет участі. Зокрема, на конкурс було подано 24 проекти на суму більше 4 млн. грн., з яких за результатами голосування визнано переможцями 6 проектів.
Начальник відділу проектної роботи та міжнародної співпраці Любов Саць розповіла, що було підготовлено та подано на конкурс проект про переобладнання приміщення колишньої школи по вул..Драгоманова,11 під художню школу. З цією метою було виготовлено ПКД. На жаль, проект не було визнано переможцем.
Було проведено святкову програму «Ми – це Європа» за участю міст – партнерів.
Директор заповідника Володимир Пикалюк розповів про хід робіт, а саме оплачену частину коштів на розробку ПКД по проекту реставрація, пристосування та музеєфікація пам’ятки археології «Городище – Вали».
Начальник управління житлово – комунального господарства і будівництва Віктор Фіщук повідомив про проведену роботу з встановлення дитячих майданчиків в місті, камер відео спостереження з можливістю он-лайн перегляду, про проведені капітальні та поточні ремонти вулиць міста, про збільшення кількості зелених насаджень, про утеплення будинку ОСББ «Мрія» відповідно до програми підтримки ОСН, ОСББ, ЖБК .
Виготовлено ПКД для будівництва нового полігону твердих побутових відходів, придбано контейнери для сміття. Крім того, проводиться обстеження територій міста з метою виявлення стихійних сміттєзвалищ, забезпечується їх поетапна ліквідація та вивезення сміття на полігон. Крім того, було озвучено проблеми щодо будівництва об’їзної автомобільної дороги.
Методист управління освіти, молоді та спорту Людмила Салабай проінформувала про підвищення екологічної свідомості мешканців міста. Зокрема, було проведено природоохоронні акції «День Землі» та «Вчимося заповідувати», виготовлено інформаційні буклети для батьків, придбано смітники для сортування сміття в гімназії, створено та популяризовано відеофільм «Збережи енергію – збережи Україну». Крім того, у році , що минув було проведено капітальний ремонт та утеплення даху приміщення ДНЗ №8. Далі планується утеплити ще й саме приміщення цього закладу.
Начальник управління містобудування та архітектури Тарас Киба розповів про проведені громадські слухання щодо обговорення передпроектних пропозицій по реконструкції площі Героїв та скверів Героїв Небесної сотні та О.Дверницького. Остаточний проект буде враховано при розробленні детального плану центральної частини міста.
Представник від водоканалу Раїса Свєтна розповіла про розширення мережі споживачів послуг водопостачання та водовідведення в місті, про проведений капітальний ремонт обладнання північного водозабору.
Головний лікар ТМО Олександр Клачук доповів про оновлення застарілого та придбання новітнього медичного обладнання для ЦРЛ
Про виконання завдань Стратегії міста у 2017 році прозвітувались всі виконавці. Із більш детальною інформацією щодо цих звітів можна ознайомитись в управлінні економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету міської ради.
Виконавці Стратегії міста вже працюють над реалізацією завдань, намічених на 2018 рік.
І все ж Стратегія – не догма. Життя буде вносити свої корективи. Тому ми чекаємо ідей, пропозицій… А Комітет з моніторингу реалізації та оновлення Стратегії на наступному засіданні, яке, найймовірніше, відбудеться у вересні, розгляне всі пропозиції, які від вас надійдуть та внесе їх міській раді для доповнення та оновлення Стратегії розвитку міста.