27 лютого під головуванням керуючого справами міськвиконкому Ірини Лошенюк відбулось засідання комітету з моніторингу реалізації та оновлення Стратегії розвитку Володимир-Волинської територіальної громади на 2017-2027 роки.
На ньому представники виконавчих органів, комунальних та інших установ, які визначені виконавцями проєктів стратегії місцевого розвитку, звітували про стан їх реалізації за підсумками 2023 року. Були присутні 24 члени комітету.
Усім було роздано листки, де слід було дати свою оцінку реалізації усіх 67 проєктів стратегії. Багато з них не були профінансовані у 2023 році, до виконання деяких тільки приступили, а чимала кількість проєктів зреалізовано.
Начальниця відділу економічного розвитку, проєктної діяльності та інвестицій Оксана Виваль розповіла, на якому етапі нині перебуває створення індустріального парку «Володимир», яка робота ведеться у напрямку інвестиційної промоції міста та підтримки володимирських підприємців, про конкурс проєктів громадського бюджету, який провели у 2023 році (до виконання можна буде приступати вже після Перемоги).
Директорка туристично-інформаційного центру Ірина Ковальчук та начальниця відділу міжнародної діяльності та туризму Катерина Підгурець говорили про розроблення та популяризацію бренду міста, наголошуючи на важливості просування туристичного логотипа Володимира, в тому числі із залученням місцевого бізнесу. Звітували також про створення туристичного сайту та туристичних, більшою мірою велосипедних, маршрутів у громаді.
Великі кошти потрібні на реставрацію та музеєфікацію пам’ятки археології Вали городища або ж створення скверу-пам’яті литовського князя Войшелка. Тому ці проєкти, через відсутність фінансування, не втілені в життя, пояснив директор історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Володимир Пикалюк.
Щодо проведення комплексних наукових досліджень та ремонтно-реставраційних робіт у Василівській церкві звітувала начальниця управління гуманітарних питань Оксана Бігун. З виконаного також – капітальний ремонт покрівлі ліцею № 3, даху ліцею села Суходоли, утеплення приміщення дитсадка № 1 «Дзвіночок».
Про реалізацію проєктів у сфері житлово-комунального господарства розповів начальник управління інфраструктури Ігор Возний. Ідеться про заміну мереж вуличного освітлення на дорогах та вулицях громади, дворових територіях багатоквартирних будинків, додаткове освітлення пішохідних переходів, встановлення пристроїв відеонагляду на Федорівському кладовищі, значне розширення мережі споживачів послуг водопостачання та водовідведення, реконструкцію дорожньої інфраструктури громади, будівництво модульної твердопаливної котельні поблизу ліцею № 5, впровадження роздільного збирання твердих побутових відходів, підтримку ОСББ, ЖБК та ОСН тощо.
Про часткове виконання робіт зі створення безпечних та сучасних пішохідних переходів, розвитку велосипедної інфраструктури розповідав начальник управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів Андрій Трофимук. Заступниця начальника управління соціальної політики Алла Кузьмич, говорячи про проєкт «КП «Володимирське ТМО» – опорний заклад», зауважила, що в реальності втілення його в життя навіть перевершило сподівання, адже наша лікарня тепер має ще вищий статус – кластерної.
Підсумовуючи, Оксана Виваль торкнулася особливостей реалізації стратегії розвитку міста в умовах воєнного стану і наголосила на необхідності її оновлення. Розповіла, що в рамках реалізації Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» цього року чимало акцентів ставлять на розробку стратегічних документів у громадах, відповідно, фахівці «ГОВЕРЛИ» зможуть допомогти нам з актуалізацією стратегії розвитку Володимира. Оскільки план заходів з її реалізації у нас розроблено тільки на 2024 рік, на усіх членів комітету також чекає багато роботи.