28 травня відбулась робоча зустріч міського голови Ігоря Пальонки та депутатів міської ради з керівником управляючої компанії індустріального парку «Володимир» Олександром Бондаренком, під час якої було обговорено перспективи та напрямки розвитку потенційно привабливого для інвесторів промислового парку, що неподалік українсько-польського кордону.
На початку зустрічі Олександр Бондаренко розповів про те, як ведеться робота щодо облаштування індустріального парку, яка наразі полягає здебільшого у маркетинговому просуванні й рекламній промоції. Завдяки участі представників компанії у всіх найбільших економічних та бізнес-форумах в Україні та Європі, про індустріальний парк у Володимирі відомо багатьом інвесторам. З деякими з них, як, до прикладу, з великим скловиробником та компанією «Нова пошта», уже не перший місяць ведуться переговори.
Також нещодавно індустріальний парк «Володимир» рекламував на міжнародному рівні депутат Володимирської міської ради Андрій Принда, який побував на 2-му люксембурзько-українському форумі «Rapid Recovery of Ukraine», що проходив у Торгово-промисловій палаті Люксембурга.
Проте для того, аби компанії охоче інвестували свої кошти в індустріальний парк та розміщували тут свої виробничі потужності чи склади, зауважив Олександр Бондаренко, необхідно створити відповідні умови. Керівник управляючої компанії озвучив головні проблеми, які нині перешкоджають привабливості земельної ділянки парку: горбистий рельєф, який необхідно вирівняти, а також відсутність мереж водопостачання та водовідведення.
Утім, починаючи з цього року, держава вже розробила та готує можливість для розвитку індустріальних парків, виділяючи кошти на їхнє облаштування. Наразі у держбюджеті на це закладено мільярд гривень. Завдяки цій програмі, є можливість отримати безповоротну фінансову підтримку з державного бюджету до 150 мільйонів гривень за умови, що ця сума не перевищить 50 відсотків загальної вартості робіт для облаштування території. Тобто половину цієї суми має компенсувати заявник.
Як зазначив Олександр Бондаренко, для участі у цій програмі потрібно підготувати чималий пакет документів, головним з яких є наявна проєктно-кошторисна документація з експертизою та підтверджуючі документи про виконання частини робіт (договір підряду та платіжні документи).
Планується ще одна можливість для розвитку індустріального парку – через кредитування Європейського інвестиційного банку, за фінансової допомоги якого можна збудувати певну інфраструктуру для майбутніх інвесторів.
У підсумку зустрічі та обговорення порушених питань учасники зустрічі зійшлись на думці, що варто детальніше розглянути можливості для розвитку промислового парку як перспективного напрямку розбудови промислового потенціалу громади, створення додаткових робочих місць та наповнення бюджету громади.
Також міський голова Ігор Пальонка пообіцяв посприяти у проведенні робіт з вирівнювання рельєфу частини земельної ділянки парку, що неподалік траси, адже, як наголосив керівник ТОВ “Інвестиційно-керуюча компанія “Бюро інвестиційних програм”, важливо показати привабливість індустріального парку не лише в аналітичних показниках, але і через просторову візуалізацію.