Нещодавно директор Міжшкільного ресурсного центру Володимирської міської ради Володимир Данилюк узяв участь у Всеукраїнському науково-методичному семінарі-тренінгу з трудового навчання/технологій на тему: «Шкільні коворкінги: досвід започаткування та функціональність під час війни», який проходив у Пирятинській громаді, що на Полтавщині.
Артшвейний та кулінарний коворкінги Пирятинського ліцею № 6 показали, як творчі шкільні простори можуть трансформувати освітній процес, надаючи учням не тільки знання, але й можливість втілювати свої ідеї в життя.
Також була можливість побувати в кулінарному коворкінг-кафе «Шамрок» та садовому коворкінгу в селі Березова Рудка, де учні, підприємці й педагоги показали, як ефективно можна поєднати навчання та підприємництво з практикою.
Особливе захоплення викликала справжня командна робота усієї громади: підприємців, керівників освітніх закладів, учителів, здобувачів освіти та їхніх батьків. Це яскравий приклад того, як спільними зусиллями можна створювати простори для розвитку та підтримки молоді навіть у складні часи.
Така синергія надихає і показує, що разом у командній роботі ми здатні розбудовувати громади, міста та села під час війни.
Організаторами заходу стали ГО «Інститут громадського суспільства» (м. Київ) у партнерстві з Пирятинською міською радою та за підтримки Європейського союзу.
Відзначимо, що з темою шкільних коворкінгів наші освітяни та активні старшокласники познайомились на зустрічі з Маркіяном Дацишиним з ГО “Агенція трансформацій M.CLASS”, що нещодавно відбулась у молодіжному центрі в рамках реалізації проєкту “Двигуни громад” за сприяння USAID “ГОВЕРЛА”. Запрошений спікер поділився власним досвідом менторства у започаткуванні шкільного підприємництва, дав змогу усім присутнім за допомогою zoom-зв’язку поспілкуватись з керівниками діючих коворкінгів та принагідно запросив представників нашої громади на Полтавщину на вище зазначений захід.