26 липня міський голова Ігор Пальонка вчергове зустрівся з представниками місцевих ЗМІ.
– Ігорю Анатолійовичу, днями наше ТМО відвідав заступник міністра охорони здоров’я. Яка ціль його візиту?
– Корисний для нашого ТМО візит. Керівництвом було відзначено як сильні сторони нашої лікарні, так і те, що ще потрібно зробити. Приємно, що належним чином оцінили роботу ТМО та умови, в яких сьогодні перебувають на лікуванні жителі громади та військовослужбовці. Тож, аби наша лікарня була конкурентоспроможною в умовах дії нової реформи кластеризації варто облаштувати належним чином приймальне відділення, а також придбати ангіограф – багатофункціональне рентгенівське медичне обладнання нового покоління, призначене для оперативного розпізнавання змін, які протікають в судинах. Головний лікар уже розпочала роботу в даному напрямку. Звісно, усі ці питання будуть винесені на розгляд депутатів міської ради.
– Уряд задекларував, що тарифи для населення не зростатимуть? Водночас вартість енергоносіїв зростає. Які шляхи виходу для громади з цієї ситуації?
– Маємо три види ціни на газ: для населення, для підприємств, а також для комерції. який теплоенерго використовує для постачання тепла та гарячої води відповідним категоріям споживачів. КМУ запевняє, що для населення та бюджетних установ ціни залишаться незмінним в цьому опалювальному сезоні. Аби якнайменше використовувати комерційний газ і не допустити значних збитків для КП «Володимир-Волинськтеплоенерго», ми заздалегідь вживаємо заходів щодо економії споживання природного газу. Продовжуємо готуватися до опалювального періоду, виділяючи кошти на придбання та заміну попередньо ізольованих труб. Оптимізовуємо роботу котельні на вул. Устилузькій, шляхом приєднання до неї споживачів, які опалювалися від котельні по вул. Драгоманова, 39, яку зараз виводимо з експлуатації. Також плануємо виділити кошти на переведення котельні по вул. Ак.Глушкова на тверде паливо.
– Нещодавно відбулося підписання угоди про партнерські відносини між Володимиром та литовським Расейняєм. Які результати для міста може дати така співпраця?
– Радує, що наші нові партнери працюють оперативно. Вчора відбулась відеоконференція щодо роботи житлово-комунального господарства, на якій представники обидвох міст мали можливість обмінятися досвідом у сфері надання послуг теплопостачання, вивозу сміття, холодного водопостачання та каналізування. Очікуємо з візитом і міського голову міста Расейняй. Також очікуємо допомогу для нашого ТМО, ведемо перемовини щодо збільшення кількості дітей, які будуть оздоровлюватись в Литві, а також щодо можливості презентувати Україну, її культуру та історію за кордоном творчим колективам нашої громади.
– Цьогоріч відзначення Дня української державності співпадає з Днем міста. Гучних святкувань не передбачається, а чи будуть гості у місті?
– Вважаю символічним, що ці два свята збіглися воєдино. Святкові заходи з нагоди Дня Хрещення Київської Русі-України та Дня української державності розпочнуться святковим богослужінням біля пам’ятника князю Володимиру у парку «Слов’янський» нашого древнього міста, яке нещодавно повернуло свою історичну назву Володимир. Серед запрошених – народний депутат України Ігор Гузь, депутати обласної ради, мер литовського міста Расейняй і, звісно, жителі громади.
– Свято відбуватиметься у тривожний для країни час і очевидно, що потрібно буде посилено дбати про безпеку. Яких заходів плануєте вжити?
– Усі локації розміщені так, аби поруч було укриття і при потенційній загрозі люди могли ним скористатись.
– Скільки коштів з міського бюджету буде виділено на відзначення Дня міста?
– Станом на сьогодні було виділено кошти лише на відзначення людей, які прославляють наше місто і мають значні досягнення та успіхи у своїй роботі – лікарі, волонтери, вчителі, громадські діячі. Переважна більшість заходів будуть благодійними.
– Зараз триває опитування громадської думки щодо перейменування вулиць. Чи активно долучаються жителі громади до процесу перейменування?
– Із загальної кількості вулиць можна виокремити близько п’яти, з приводу яких тривають певні дискусії. Після завершення опитування відбудуться громадські слухання, а остаточно нові назви вулиць буде затверджено на сесії міської ради.
– Ігорю Анатолійовичу, часто в час комендантської години здійснюються порушення правопорядку, зокрема пошкоджуються об’єкти комунальної власності, приміром, дитячі майданчики.
– Так склалося, що частину поліцейських сьогодні залучають до відпрацювань за межами міста. На такі зауваження ми обов’язково звернемо увагу. Тим паче невдовзі до патрулювання на вулицях міста будуть залучені бійці добровольчого формування нашої громади.
– Чи встигнуть встановити дитячий майданчик у парку «Слов’янський» до Дня міста?
– Ні. Річ у тому, що завтра на сесії міської ради ще розглядатиметься питання виділення коштів для облаштування гумового покриття на цьому дитячому майданчику. Тому роботи продовжимо уже після Дня міста.