Які повноваження муніципальної варти Володимира, що таке правила благоустрою громади та чи можуть муніципали штрафувати вантажівки у центрі міста? На ці та інші питання відповів начальник муніципальної варти Віктор Лавренюк під час пресконференції для журналістів місцевих ЗМІ.
Полковник у відставці Віктор Лавренюк з серпня очолив муніципальну варту Володимира та узявся оновлювати штат, вносячи корективи й у роботу цього відділу. Нині з 10 штатних одиниць муніципальної варти – 4 цілодобово здійснюють охорону адмінбудівлі міської ради та ще 4 працівники інспектують місто, здійснюючи профілактику та виявляючи порушення правил благоустрою й зупинки/стоянки автомобілів.
«Коли мене призначили на цю посаду, почав вивчати досвід роботи департаментів муніципальної варти обласних центрів, але там зазвичай працюють 40-60 інспекторів, що дає можливість організувати групу швидкого реагування, яка постійне перебуває на чергуванні. Враховуючи ті можливості й засоби, що наявні у муніципальної варти Володимира, теж планую вносити зміни у порядок нашої роботи, адже переконаний, що муніципальна варта повинна працювати і у вихідні дні, а відпочинок можна зробити і у понеділок, коли не працює ринок. Вирішуватимемо це питання найближчим часом на зборах колективу», – розповів Віктор Лавренюк.
Керівник муніципальної варти переконаний, що мало жителів громади ознайомлені з правилами благоустрою, які затверджені та прийняті ще у 2016 році. Зокрема, далеко не усі мешканці знають, що окрім свого обійстя потрібно належно утримувати ще й прилеглу територію – обкошувати траву та стежити за чистотою. Тож перш, ніж складати адмінпротоколи, інспектори ведуть роз’яснювальну та профілактичну роботу.
У більшості випадків жителі сприймають це із розумінням та з часом усувають недоліки. До слова, за порушення правил благоустрою посадова особа може заплатити від тисячі гривень. Штраф для фізичної особи – 340 гривень.
«Основне завдання муніципальної варти – виконання повноважень місцевого самоврядування щодо забезпечення законності, правопорядку та дотримання правил благоустрою на території адміністративних одиниць громади», – наголошує керівник муніципальної варти.
Віктор Лавренюк зауважує, що нині активно працює з керівниками підприємств та установ, які також часто стають порушниками правил благоустрою. Зокрема, на вулиці Олександра Олеся уже вдалось знайти порозуміння з трьома підприємцями, які навели лад біля своїх приміщень. Позитивно керівник муніципальної варти відгукується й про дирекцію готелю, де нині ведеться ремонт укриття і будівельне сміття оперативно прибирається.
Інспектори поки що не чіпають людей, а це здебільшого жінки похилого віку, які торгують з землі. Віктор Лавренюк переконаний, що перш ніж їм заборонити це робити, потрібно надати альтернативні умови для торгівлі вирощеними на городі овочами. Тож у такий скрутний для країни час не варто забороняти людям заробити зайву копійку до пенсії. Проте це аж ніяк не стосується торгівлі польськими продуктами з автомобілів. З такими продавцями інспектори ведуть активну боротьбу.
Гострою лишається проблема і порушення правил стоянки/зупинки транспортних засобів. Доволі часто водії паркують автомобілі біля будинків на газонах і впритул до дитячих майданчиків, що категорично заборонено. Віктор Лавренюк навів у приклад двір на Ковельській, 103, де інспектори уже неодноразово складали адмінпротоколи щодо паркування автомобіля ближче, ніж за 20 метрів до дитячого майданчика.
Муніципальна варта працює з сервісом «Штраф UA», що створений для зручності оплати та перевірки штрафів. Також муніципали починають відпрацьовувати систему подачі документів до виконавчої служби та управління патрульної поліції, щоб відповідні дані про скоєння адміністративного правопорушення були внесені до єдиної бази. Відтак, наприклад, в разі продажу автомобіля, власник якої має несплачені штрафи, він зможе переоформити транспорт лише після оплати боргу.
Інспектують муніципали не лише центральну частину Володимира, де найчастіше порушують правила стоянки/зупинки, а й інші вулиці. Місто розділене інспекторами по секторах, які почергово відпрацьовуються муніципальною вартою.
Наразі інспектори чекають на виділення для них службового автомобіля, який дасть можливість швидше реагувати на порушення та зробить виконання завдань більш мобільним. Таким чином, якщо у місті будуть виявлені вантажні автомобілі, інспектор зможе зупинити його спеціальними засобами та викликати поліцейського громади, адже самі складати такі протоколи вони не мають повноважень.
Відповідаючи на питання журналістів щодо того, як саме можна зв’язатись з муніципальною вартою та залишити заяву чи скаргу, Віктор Лавренюк зазначив, що з такими повідомленнями можна звертатись до ЦНАПу, до чергового муніципала на прохідній у міській раді або ж написати повідомлення на сторінку варти у фейсбуці.