23 травня у Володимирській міській раді відбувся брифінг міського голови для місцевих ЗМІ. Ігор Пальонка відповів на запитання, які цікавили журналістів.
– У місті поновились випадки наруги над могилами загиблих військовослужбовців. Як планується вирішити це питання?
– До нас надходили звернення від сімей загиблих. Було створено робочу групу щодо проєктування і встановлення відеоспостереження на кладовищі Федорівському, є певні напрацювання. На нараді з керівниками структурних підрозділів сьогодні дав завдання пришвидшити цей процес. Вважаю неприпустимим таку ситуацію, не розумію, чим керуються люди, які викопують квіти на кладовищі. Хочемо знайти винних і притягнути їх до відповідальності. Маємо і один факт порушення кримінальної справи, однак людина, яка підозрюється у вчиненні наруги над могилами, нині перебуває на службі у лавах збройних сил, через це розгляд справи у суді призупинено.
– Вчора на своїй сторінці у соцмережі ви опублікували варіанти нової вхідної брами до стадіону. Що це за проєкт?
– Ми планували замінити огорожу на металеву ще у 2021 році. Через початок повномасштабного вторгнення рф, не встигли виконати цей проєкт на 100 відсотків: окрім огорожі, не завершили роботи з викладення бруківкою майданчика при центральному заїзді. Цього року прийняли рішення виокремити ремонт огорожі в окремий проєкт, її аварійний стан підтвердили самі проєктанти. Оголошували тендер, уже підписано угоду з підрядником з Іванич. Учора почалися демонтажні роботи. Огорожа має бути металевою, з бетонними елементами на вході, де будуть назва стадіону, підсвітка, можливо, герб міста. Поставив підрядникам завдання до Дня міста, орієнтовно до 20 липня, роботи завершити. Це стосується й огорожі, і майданчика з бруківкою.
– Часто мешканці міста нарікають, що на стадіоні збираються компанії, які залишають по собі купи сміття. Як це можна врегулювати?
– На сесії минулої п’ятниці ми виділили кошти на встановлення системи відеоспостереження стадіону. Це дасть можливість відстежувати таких людей і притягувати до відповідальності.
– Як розвивається індустріальний парк, які роботи ведуться?
– Територія, на якій має бути індустріальний парк, дуже заросла деревами, кущами, рельєф має нерівномірний. На минулому тижні одне з комунальних підприємств розчистило від рослинності площадку сто на сто метрів, найближчим часом отриману деревину маємо перебити на щепу, а згодом вирівняти цю територію. Паралельно напрацьовуємо проєкт на підведення туди мереж каналізування.
– На заході України нині почастішали повітряні тривоги. Які у нас справи з укриттями? Куди звертатись, якщо вони зачинені?
– На жаль, є випадки, коли власники підвалів у багатоквартирних будинках зачиняють укриття. Представники виконкому і МНС систематично переконують їх, що закривати такі місця неприпустимо. Загалом же облаштовані торік укриття діють, є позначки у місті, де вони знаходяться. Переконаний, що нині кожен мешканець знає, де є найближче до його дому. У випадку, якщо укриття буде зачинене, прошу звертатись на офіційну сторінку міської ради або на пряму телефонну лінію. У таких випадках робоча група збиває замки, адже до укриття мусить бути доступ, у разі обстрілів під загрозою життя кожної людини.
– Чи планується у найближчому майбутньому каналізування вулиці Устилузької?
– Ми плануємо зробити каналізаційно-насосну станцію біля колишнього молокозаводу. Нині діюча КНС не перебуває на балансі водоканалу, неодноразово в бюджеті виділялись кошти, щоб викупити цю споруду, та не можемо поки домовитись із власником. Тому вирішили будувати нову КНС, щоб у майбутньому не виникало ситуацій з аварійними стоками (а це місце біля річки), хочемо проблему розв’язати раз і назавжди.
Щодо вулиці Устилузької. Ще перед початком активної фази війни мав зустріч з представниками ОК «Захід», які повідомили про свої наміри щодо забудови території колишнього танкового полку, у ході цієї розмови порушувалось питання каналізування. Згідно з генеральним планом міста, там масив багатоповерхової забудови, яка має бути під’єднана до мереж центральної каналізації. Ми вже напрацювали технічне завдання щодо можливого каналізування цієї ділянки, на жаль, роботи вимушені були призупинити через війну. Вірю, що проєкт з каналізування території танкового полку і вулиці Устилузької має перспективу.
– Наближаються канікули. Чи на цей період заплановані значні ремонтні роботи у навчальних закладах?
– Заплановано ряд ремонтів по всіх закладах. З масштабних – це перекриття даху у ліцеї № 3, центрі позашкілля, ремонт харчоблоку у першій школі, утеплення фасаду садочків біля швейної фабрики, на вулиці Луцькій та в селі Суходоли. Є низка завдань з розширення укриття в садочках № 2, 7 і 8, на ці потреби виділено кошти на сесії минулої п’ятниці. Буду налаштовувати керівників управління з гуманітарних питань і самих дошкільних закладів якнайшвидше виконати це завдання, до початку нового навчального року.
– Відомо, що володимирське ТМО отримало статус кластерного. Як проходять роботи у приймальному відділенні?
– Сьогодні з уст керівника ТМО усі почули: ще має бути відповідна постанова Міністерства охорони здоров’я. Поки що інформація про кластерність лікарні подана обласною військовою адміністрацією. Вірю в те, що вже нічого не зміниться, що проведені нами заходи, з 2021 року починаючи, були вагомими аргументами щодо доцільності кластеризації нашої лікарні, ми довели свою конкурентоспроможність. Як на мене, це – перемога. Деякі депутати нарікали, що дуже багато коштів виділялось на медицину, але тепер бачимо, що все-таки вкладені вони ефективно. Не секрет, що за ці роки у лікарні багато змінилося: появилось сучасне обладнання, проведено якісні ремонти, все більше молодих фахівців, безпосередньо маю на увазі і реконструкцію приймального відділення. За інформацією підрядників, воно має бути здано в експлуатацію не пізніше 1 жовтня.
– На якому етапі створення реабілітаційного центру?
– Підготовка проєкту на фінішному етапі. Останнім часом мав кілька зустрічей з військовиками, учасниками бойових дій, у яких є низка побажань. Ми домовились, що коли буде готова проєктна пропозиція, ми знову зустрінемось разом з представниками громадських організацій, покличемо військових, лікарів, проговоримо усе остаточно і тоді на загал оголосимо, що будемо робити. Адже не тільки медична складова важлива, є необхідність облаштування території, з доступом до wi-fi, де люди, які пережили жахіття війни, могли б зібратись, поспілкуватись, з дітками своїми в тому числі. Підтверджую, що керівник бригади мені постійно нагадує про це. Приймаючи бюджет, ми виділяли три мільйони гривень, щоб почати тендерні процедури по даному проєкту. Як тільки він пройде експертизу, оперативно оголосимо тендер на реконструкцію приміщення під реабілітаційний центр.
– У Володимирі за планом ведеться ремонт доріг. Але досі містом їздять фури, дороги швидко будуть знову руйнуватись. Які заходи вживаються?
– Разів десять з цього приводу спілкувався із начальником нашого відділу поліції, він запевняє, що поліція багато фур затримує, але для цього працівників не вистачає. У зв’язку з цим, я дав доручення про встановлення систем відеоспостереження. У місті є камери, які читають номерні знаки, на вулицях Ковельській, Луцькій, з боку Заріччя. Плануємо ще одну таку камеру поставити на в’їзді з Устилуга. Це дасть змогу максимально притягувати до відповідальності водіїв-порушників. І муніципальна варта націлена на те, щоб оперативно повідомляти поліцію про подібні випадки.
– На позачерговій сесії міської ради було прийнято рішення щодо припинення дії договорів оренди на землю з представниками УПЦ МП. Чи була якась реакція на це рішення від священників Успенського собору чи Миколаївської церкви, єпархії?
– Ніхто до мене не звертався. Ми ж напрацюємо подальший юридичний супровід цього рішення на майбутнє. Оскільки ідеться про пам’ятки архітектури національного значення, які передані в користування обласною військовою адміністрацією, саме вона має вживати заходів щодо цього майна. А вже потім буде зрозуміліше, як і нам діяти далі.
– На одній із сесій виділялись кошти на облаштування скейтмайданчика у парку Слов’янському. На якому етапі ці роботи?
– Триває підготовка проєкту, його обіцяють завершити до кінця травня. Обов’язково повідомимо про це громадськість. Такий майданчик нашим дітям дуже потрібний. Додам, що, за одним із проєктів, ми плануємо зробити також доріжку з бруківки, якою можна буде поєднати між собою парки Княжий і Слов’янський.
Нагадаю, що на минулій сесії ми виділили 10 мільйонів гривень на облаштування пішохідних доріжок вулиці Зимнівської, на які дуже нарікають наші мешканці. Зараз вивчаємо це питання, скоріше, передамо субвенцію на службу автомобільних доріг, у якої на балансі ця дорога, однак кошти на тротуари нею не було передбачено. Доріжки мають бути зроблені цього року.
Також раніше виділялись кошти на тротуари вулиці Устилузької, цього року маємо їх зробити. На стадії завершення проєкт облаштування тротуару на вулиці Ковельській від будинку № 73 до залізничного переїзду (лівий бік вулиці).
Заплановано ремонт відтинку дороги і від вулиці Устилузької у напрямку гуртівні “КіоПак”, до церкви. Про решту дороги, до самого магазину, будемо вести перемовини з керівництвом гуртівні, щоб частину коштів вони заінвестували також.