Міський голова Ігор Пальонка провів традиційний щотижневий брифінг з журналістами місцевих ЗМІ, аби відповісти на питання, що стосуються життя громади.
– Відомо, що планується відкриття пункту пропуску Устилуг-Зосин. Яка у вас є інформація з цього приводу? (БУГ)
– Так, є інформація, що сьогодні о 12-й ночі відкрито митний пункт пропуску Устилуг-Зосин. Це гарна новина для жителів нашої громади, адже тепер буде значно простіше перетинати кордон.
– Щодо ремонту Устилузької – коли уже долатають ті ямки, які ще залишились? ( Твій Володимир)
– Як обіцяють представники організації-підрядника та керівництво Служби автомобільних доріг, роботи по вкладанню фінішного шару асфальтного покриття закінчаться до кінця червня. Тому, сподіваємось, що цієї обіцянки буде дотримано.
– А чи було з ними домовлено про встановлення попереджувальних знаків? (Твій Володимир)
– Під час організації дорожньої руху та ремонтних робіт підрядник повинен встановлювати обмежувальні знаки. Щодо знаків на дорозі, то їх встановлення передбачене проектом ремонту даної дороги.
– Коли планується встановлення нових зупинок на вулиці Устилузькій? (Слово правди)
– Встановлення нових зупинок також передбачено проектом. Вони виготовляються у Польщі і їх встановлення очікується у межах місяця. Є деякі нарікання жителів одного з приватних будинків на вулиці Устилузькій, котрі хвилюються, що зупинка закриє їм вид із вікна. Проте переконуємо, що конструкція аж ніяк не перекриє огляд, оскільки вона буде з прозорого матеріалу.
– Чи можете прокоментувати ситуацію, яка виникла навколо пам’ятки архітектури, якою користується релігійна громада, а саме чоловічого монастиря, де проводились несанкціоновані роботи з утеплення фасаду? (Слово правди)
– Директор заповідника «Стародавній Володимир» Володимир Пикалюк уже повідомив органи, які здійснюють нагляд за пам’ятками архітектури, про дані роботи. Об’єкт уже обстежили і зараз вирішується питання щодо притягнення до відповідальності людей, які розпочали проведення ремонтних робіт без дозвільних документів.
– Наскільки зараз оновлено штат виконавчого комітету міської ради і коли уже завершиться процес реорганізації та проведення конкурсів? (Волинська газета)
– Я уже мрію, щоб врешті завершився цей процес, адже реорганізація затягує у часі виконання багатьох запланованих робіт. Основні управління, такі як управління інфраструктури, уже запрацювали в нормальному штатному режимі. Фінансове управління та управління архітектури на чолі із новими керівниками також уже запрацювали. Зараз хочемо, аби нарешті запрацювало і гуманітарне управління, конкурс на керівника якого буде проводитись цього тижня. Надіюсь, що коли буде новий керівник, це управління також запрацює, адже воно відповідатиме за широкий спектр галузей, серед яких освіта, спорт і культура. Думаю, що до середини липня усі управління уже запрацюють на повну. Наразі управління інфраструктури готується до переїзду на вулицю Івана Франка,8, а відділ культури переїде у приміщення управління освіти.
– Нещодавно у вас призначена нова радниця. Розкажіть, будь ласка, звідки вона та що входитиме в її обов’язки? (Володимир Медіа)
– Кілька тижнів тому на посаду радниці призначено по договору Юлію Коваленко, котра приїхала до нас з Донецької області. Свого часу вона працювала помічницею народного депутата, займалась організацією різних заходів та акцій, тому її досвід нам точно знадобиться, тим паче, що зараз працюємо над організацією святкування Дня міста. Також вона допомагає відділу зв’язків з громадськістю.
– Взимку у Володимирі, Ласкові та на Заріччі діяв пункт обігріву, де люди могли зігрітись гарячим чаєм. А чи не планується у теперішню спеку організувати пункт, де можна буде випити холодної води? (Волинська газета)
– Такий пункт не плануємо організовувати, адже немає наразі запиту від населення. Окрім цього, у всіх приміщеннях старостатів сільських населених пунктів є централізоване водопостачання, тому ті, кого замучить спрага, можуть її втамувати, звернувшись до працівників старостату.
– У ці спекотні дні містяни активно користуються можливістю відпочити біля води. У нас єдиним визначеним місцем для купання є дитячий пляж, де вбиральня наразі у неналежному стані. Чи планується наведення там ладу? (Слово правди)
– Почувши нарікання мешканців, особисто заїжджав на пляж, аби оглянути цей об’єкт. Вбиральня справді у неналежному стані, тож уже дав розпорядження працівникам відповідальних комунальних служб, навести там лад до кінця дня.
– Чи планується на міському пляжі іще якесь поліпшення? (БУГ)
– Найближчим часом плануємо досипати піску та вчепити волейбольну сітку, аби містяни могли активно відпочивати на пляжі, граючи у волейбол. Поки що ніяких інших робіт там не заплановано, окрім регулярного обкошування та утримання цієї території у належному стані.
– На останній сесії міської ради порушили питання проведення ревізії обладнання системи відеонагляду, котре було встановлене у рамках програми «Безпечне місто». Чи було уже створено комісію та які її результати? (Володимир Медіа)
– Таку комісію було створено і вона уже обстежує відеокамери, які було встановлено три роки тому і частина з яких уже не працює. Ми оголосили тендер на обслуговування даних відеокамер для того щоб вони надалі були справні та виконували свою функцію.
– Чи відбувся уже тендер на ремонт вулиці Павлова і коли там розпочнуться роботи? (Місто вечірнє)
– Тендер уже відбувся, його переможцем стала фірма «Луцькавтодор», яка виконувала ремонтні роботи на вулицях Сагайдачного та Незалежності у нашому місті. Це потужна фірма, яка якісно виконує роботу. Наразі спливає час на оскарження, якщо перемога підрядної організації не буде оскаржена, буде підписано договір і готуватимуться відповідні документи для початку ремонтних робіт. Цього року плануємо повністю відремонтувати вулицю Павлова, ремонт якої проводитиметься за кошти міського та державного бюджетів на умовах співфінансування.
– Чи отримає врешті Володимир-Волинське ТМО статус опорної лікарні? Адже міністри змінюються і бачення міністерства, можливо, теж? (Володимир Медіа)
– Рухаємось у цьому напрямку і поки що цей процес зупинився на етапі подання нашою обласною госпітальною радою плану розвитку госпітального округу у Міністерство охорони здоров’я. Тримаємо цей процес на контролі і ледь не щодня спілкуємось з людиною, яка курує медичний напрямок по цій лінії в ОДА. Поки що ситуація нам незрозуміла, адже процес затягується у часі. Мабуть, це пов’язано з тим, що Нововолинськ обурюється тим, що їх позбавили статусу медичного закладу для лікування ковідних хворих. Тож плануємо поїздку до нового міністра, аби далі добиватись своєї цілі. Через те, що наша лікарня не опорна ми уже втратили чимало – і новий апарат КТ, і УЗД апарат і ремонт приймального відділення. Не хочемо і далі втрачати, адже стараємось підтримувати наш медичний заклад, аби жителі громади отримували якісні послуги.
– Розкажіть про програми, які діють у місті, згідно яких з місцевого бюджету компенсуються відсотки кредитів, які беруть ОСББ на термомодернізацію. (Володимир Медіа)
– У нас діє програма «Тепла оселя», згідно якої у багатоквартирних житлових будинках здійснюються заходи з енергоефективності, на які 70 відсотків від вартості виділяє Фонд енергоефективності, а 30 відсотків дають мешканці. Для цього вони, як правило, беруть кредит, відсотки по якому відшкодовуються з місцевого бюджету. Як на мене, це дуже корисна програма, адже і мешканці і Фонд вкладають кошти на покращення стану будинків, а саме на енергоефективність. Ми проаналізували будинок, що на Сагайдачного, 3, і побачили, що тарифи на теплопостачання у цьому будинку майже удвічі нижчі, ніж в інших будинках. Завдяки цьому вартість житла у будинку, де уже проведені заходи з енергоефективності, також зросла. Загалом у місті 10 будинків, котрі співпрацюють із Фондом енергоефективності. Наразі проводиться утеплення фасаду будинку на вулиці Ковельській 132/1.