Міський голова Ігор Пальонка зустрівся із представниками місцевих ЗМІ під час щотижневого брифінгу, аби відповісти на важливі питання, що стосуються життя громади.
– Знову порушили питання перейменування міста. Яка ваша думка з цього приводу і чи закінчиться, врешті, ця епопея із перейменуванням? (БУГ)
– У моїй передвиборчій програмі було зазначено перейменування міста, як одне із першочергових завдань. Переконаний, що це потрібно зробити. Вчора на зустрічі з депутатами фракції «За майбутнє» обговорювали це питання і усі одноголосно його підтримали. Планую зустрітись з керівниками і інших фракції нашої міськради, аби дізнатись їхню думку. Після цього будемо готувати проект рішення на чергову сесію, яка відбудеться 4 червня.
– Якщо на сесії це рішення буде прийняте, яка далі проходитиме процедура? (БУГ)
– Потім це питання буде розглядатись в обласній та Верховній радах. Зараз секретар та юристи міської ради вивчають це питання, аби не виникло ніяких юридичних колізій. Хочемо також провести роз’яснювальну інформаційну кампанію щодо того, скільки коштуватиме місту перейменування і чи виникатимуть якісь незручності у жителів. Після перейменування нам потрібно буде поміняти печатки, таблиці офіційних установ та в’їзні знаки, проте мешканцям не потрібно буде змінювати документи, окрім випадку, коли продається чи переоформляється нерухомість. Маю досвід по перейменуванню вулиць, коли мешканці зовсім не відчули незручностей від таких змін. Тож будемо рухатись у цьому напрямку і я впевнений, що нам вдасться це зробити.
– Люди, яким надають житлову субсидію, у цьому місяці ще не отримали монетизованих виплат. З чим це пов’язано і чи є ще якісь затримки по соцвиплатах у громаді? (Район.Володимир)
– Змінився порядок нарахування субсидій, адже тепер їх не продовжують автоматично, як передбачалось раніше, а подаються документи по новому. Зараз наше управління соціального захисту та старости у сільській території працюють над тим, щоб оперативно поновити базу субсидій. Тому і виникла затримка.
– У парку «Слов’янський» уже досить висока трава. Чи планується найближчим часом обкошування цієї території? (Володимир Медіа)
– Ресурси КП «Полігон» обмежені, тому сьогодні прийняли рішення спершу пообкошувати центральну частину міста та в’їзні вулиці – Луцьку, Ковельську та Устилузьку. Після цього обов’язково візьмемось за парки.
– Чи є інформація щодо того, чи навчатимуться діти громади улітку і скільки загалом триватиме навчальний період? (Волинська газета)
– Попередньо була інформація, що діти навчатимуться до 8 червня, тому наразі працюємо за таким планом.
– Через нашу редакцію до вас із запитанням звертається читач щодо того чи будуть ремонтувати внутрішні доріжки на міських кладовищах? (Слово правди)
– Нещодавно зустрічався із матерями загиблих бійців АТО, котрі порушили питання ремонту асфальтних доріжок на Федорівському кладовищі. Дане доручення комунальникам та управлінню ЖКГ, спеціалісти якої виїжджали на місце та уже міркують над майбутніми ремонтними роботами. Хоча коштів на такий ремонт у бюджеті на цей рік не передбачено, проте будемо шукати вихід. Щодо Лодомирського кладовища, то восени там плануємо зрізати усі старі дерева, яких є більше двадцяти.
– До нас теж звернулась читачка із питанням чи можливо відновити подачу гарячої води у багатоповерхівки в літній період? (Місто вечірнє)
– На початку червня у місті запланована зустріч із фахівцями обласної газової служби на якій будуть присутні представники Теплоенерго. Будемо обговорювати питання теплопостачання, аби вирішити у якому напрямку рухатись далі. Питання гарячої води теж буде на порядку денному, хоча мене переконують, що багато квартир уже переобладнані бойлерами і подача гарячої води наразі збиткова через ціну на газ. Остаточне рішення поки не прийняте, будемо вивчати це питання.
– Спостерігається велика аварійність на перехресті вулиць Ковельської та Незалежності. Чи планується якесь облаштування цього місця, щоб знизити кількість аварій? (Твій Володимир)
– На сьогоднішній нараді головний архітектор Тарас Киба повідомив, що у п’ятницю до нас приїжджають проектанти, які будуть займатись схемою організації руху у місті. Ми звернемо їхню увагу на ці проблемні місця, аби вони дали своє заключення щодо заходів, котрі потрібно там вжити – поставити додаткову огорожу, встановити світлофор тощо.
– Чи будуть у цій схемі враховані і парковки? (БУГ)
– У розрізі схеми дорожнього руху будемо говорити і про парковки, адже є багато нарікань, що у місті немає достатньо місць для паркуваня автомобілів.
– Чи відбулись уже всі конкурси на вакантні посади? (Район. Володимир)
– Ми оголошували 25 конкурсів, з яких декілька ще не відбулись. З переможців, які рекомендує конкурсна комісія, на посаду призначив лише двох – керівників відділу з питань кадрової роботи та відділу по зв’язках із громадськістю. Решту іще не призначив, бо наразі триває процес реорганізації управлінь та відділів. Далі оголошуватимемо конкурси на вакантні посади головних спеціалістів відділів.
– Яка наразі захворюваність у навчальних закладах? Чи є класи, які перебувають на самоізоляції? (Район. Володимир)
– Такі класи є, але їх дуже мало. Останнім часом спостерігається тенденція до зниження кількості хворих на ковід. Тож усі школи та садочки у місті працюють у звичному режимі. Допомогло цьому і те, що діти кілька тижнів були на дистанційному навчанні.
– Очікується повернення 14-ї бригади, чи готове місто зустрічати військовослужбовців? (БУГ)
– Звичайно, що готові. Обов’язково організуємо урочистий захід з цієї нагоди. Будемо вирішувати із керівництвом бригади щодо місця його проведення – на території військової частини або ж на площі Героїв.
– У місті багато заходів проводяться одночасно в РБК та у КМЦ. Чи відбудеться у майбутньому якась оптимізація цих двох культурних установ? (Район.Володимир)
– На базі РБК плануємо створити Центр розвитку культури, який стане головною структурою у сфері культури нашого міста, якій підпорядковуватимуться і КМЦ, і решта закладів культури громади. Ведемо зараз перемовини щодо залучення коштів з різних фондів, аби відремонтувати приміщення РБК.