13 лютого міський голова Ігор Пальонка у своєму робочому кабінеті поспілкувався з журналістами місцевих ЗМІ, відповівши на їхні питання щодо актуальних тем життя громади.
– Однією з озвучених на сьогоднішній оперативній нараді проблем було підтоплення будинків. Де саме у Володимирі з цим найгірше і як далі плануєте розв’язувати проблему?
– Нині кожен мій робочий день починається з цієї теми та закінчується теж нею. Звернень від мешканців з проханням відкачувати щодня воду з їхніх підвалів та дворів надходить дуже багато. На жаль, щодня до кожного заїхати неможливо, адже не маємо таких ресурсів і такої кількості обладнання. Залучаємо до відкачування місцевий підрозділ ДСНС та працівників управляючої житлової компанії. Найбільше звернень – з вулиць Львівської, Кожедуба та Лесі Паєвської. По даній ділянці уже напрацьовано схему, згідно з якою, будемо робити трубопровід, яким стікатиме зайва вода. Адже на цих вулицях підтоплення відбуваються саме через те, що окремі забудовники у попередні роки попіднімали свої ділянки, а ті, що знаходяться нижче, мають зараз проблеми. У п’ятиповерховому будинку на вул. Шевченка, 74 встановлено стаціонарне обладнання з помпою, яке постійно відкачує воду з підвалу. Таке ж обладнання буде встановлено на вул. Роксолани, 4. У сусідньому будинку №6 стаціонарну помпу встановили ще минулого року. Є низка звернень від жителів будинків, що неподалік річок Луга й Риловиця, а також колишнього селища цукрового заводу, де УЖК спільно з ДСНС регулярно відкачують воду. Додам, що навіть у мене вдома у льосі стоїть вода. Це вперше за останніх 15 років. Тому працюємо над розробкою схеми, на яку буде нанесено усі мережі водовідведення та канав міста. Вона надалі враховуватиметься при видачі містобудівних умов та обмежень.
– Після зими дуже помітно, що асфальтне покриття в місті у багатьох місцях вкрилось ямами, зокрема на центральних вулицях Ковельській та Луцькій. Що плануєте з цим робити?
– Зима цього року примхлива – погодні умови подекуди у лічені дні змінюються від низьких температур до відлиги, що вплинуло на стан доріг. Щодо центральних доріг, які є державного значення, минулого тижня мій перший заступник спілкувався з міністром інфраструктури під час свого робочого відрядження у Києві. Їхнім ремонтом має займатись Служба відновлення автомобільних доріг. Ями на дорогах, які перебувають на балансі громади, із настанням сприятливої погоди будуть залатані холодним асфальтом. Далі ямкові ремонти аварійних ділянок плануємо проводити уже навесні. Звернулись також до міністра з проханням посприяти із капітальним ремонтом залізничного переїзду, що на вулиці Луцькій.
– Вантажні фури продовжують проїжджати через центр міста. Можливо, є ще якісь методи впливу на цих водіїв?
– Нещодавно спілкувався з керівником районного відділу поліції, вкотре порушивши під час розмови це проблемне питання. Зокрема обговорили встановлення додаткових камер відеоспостереження з якісним зображенням. На покращення системи відеоспостереження плануємо виділити кошти на черговій сесії. Це дасть можливість оперативніше затримувати фури. Також обговорюємо питання облаштування біля в’їзду у місто зі сторони Луцька низки дорожніх знаків, які попереджатимуть водіїв про те, що рух через центр міста заборонено.
– Яка зараз ситуація із рівнем захворюваності на ГРВІ в нашій громаді?
– Щоденно моніторимо ситуацію із кількістю хворих, особливо в закладах освіти. Наразі епідпоріг не перевищено, тож діти вже повернулись до очного навчання і лише першокласники ласківської гімназії продовжують навчатися дистанційно.
– Чи є якісь новини по обеліску?
– Як я вже попередньо повідомляв, щодо цього питання ми написали лист у Міністерство культури, але відповіді досі немає. Натомість повідомили, що для повного розгляду цього питання потрібно надіслати у міністерство іще два додаткові документи, над якими наразі працюємо. Остаточне рішення щодо обеліска приймемо, коли надійде відповідь від фахівців культури.
– З якими потребами до вас звертаються військові та скільки коштів бюджету громади плануєте виділити найближчим часом?
– Майже щодня спілкуюсь з військовими, які звертаються з проханням закрити різні потреби. Найчастіше – щодо закупівлі позашляховиків, дронів, акумуляторів для рацій, обігрівачів для рук. Плануємо найближчим часом зібрати з працівниками міськвиконкому та структурних підрозділів одноденний заробіток, аби придбати джип чи пікап. До слова, бус від німецьких партнерів передаємо 14-й бригаді, а FIAT – новосформованому 141-му батальйону. Зазначу, що на черговій сесії міської ради щонайменше 200 мільйонів вільних лишків місцевого бюджету плануємо виділити на потреби військових.
– У Володимирі окремими активістами налагоджене виробництво FPV-дронів. Чи плануються якісь місцеві програми фінансування цієї потрібної нині справи та підтримки людей, які цим займаються?
– Нещодавно щодо цього відбувся розгляд відповідної петиції, яка набрала необхідну кількість голосів. Ми також розглядаємо це питання, оскільки плануємо налагодити виробництво дронів на базі одного із комунальних закладів громади. Рішення щодо цього буде прийняте на черговій сесії.
– Коли планується призначення керівника КП «Володимиртепло»?
– Планували зробити це у січні, проте потенційний кандидат відмовився з певних причин, нині ведемо переговори з іншим чоловіком, який зможе обійняти посаду керівника КП «Володимиртепло». Хочу також зазначити, що вчора на електронну пошту надійшла заява від депутата міської ради, екскерівника даного комунального підприємства Сергія Коби щодо складання депутатських повноважень. Тож це питання буде винесене на розгляд чергової сесії.