31 травня міський голова провів традиційний брифінг для журналістів місцевих ЗМІ, під час якого відповів на питання, що стосуються різних сфер життєдіяльності громади в умовах воєнного стану.
– Уряд нещодавно розширив повноваження органів місцевого самоврядування. Розкажіть про це детальніше…
– Якщо говорити про повноваження щодо розпорядження фінансами місцевого бюджету, то це в першу чергу стосується виділення коштів на оборону держави. На виконкомі цього місяця виділили майже 2 мільйони гривень на пошиття військової форми та на інші потреби військових частин та тероборони. Утім, через те, що досі не внесено зміни у закон про місцеве самоврядування, кошти можемо виділяти лише з дозволу депутатського корпусу. Відтак на сесії міської ради розглядатиметься питання погодження рішення виконавчого комітету щодо виділення коштів та щодо питань майнового характеру, а саме передачі ноутбуків для потреб військових. Також, як очільник громади, маю зараз право призначати працівників на вакантні посади без конкурсів, які буде проведено уже по закінченню воєнного стану. Звичайно, зловживати наданими повноваженнями я не буду, працюючи і далі для того, щоб забезпечувати благоустрій у громаді і життєдіяльність інших галузей.
– Чи призначили уже нових працівників відповідно до постанови, яка дає вам такі повноваження?
– У зв’язку із реорганізацією відділу охорони здоров’я керівник даного відділу Сергій Юзефович буде переведений на вільну посаду у відділ державного реєстру виборців. Також буде призначено керівника відділу освіти.
– Чи відбулись усі передсесійні комісії?
– Не відбулось лише засідання постійної комісії з питань підприємництва, оскільки не було кворуму – дехто з депутатів на фронті, а хтось за кордоном. Решта комісій відбулись і сьогодні ще раз обговоримо усі важливі питання на засіданні погоджувальної ради.
– Які важливі питання для нашої громади будуть обговорюватись під час візиту у Володимирі голови обласної ради?
– Переживаємо за усі заклади обласного підпорядкування, які функціонують на території міста, адже на державному рівні уже почали говорити про оптимізацію. Одне з питань, яке обговорюватимемо з очільником облради, стосується ремонту доріг загального користування місцевого значення, а саме доріг Вощатин-Ласків-Суходоли, Новосілки-Орані, Дігтів та Заріччя-Федорівка. Будемо просити, щоб провести там хоча б підтримуючі ремонти, а також частково полатати ями та підсипати щебеневою сумішшю. Окреме питання буде присвячене створенню у Володимирі реабілітаційного центру для військових.
– Енергетична ситуація в державі складна, тому опалювальний сезон буде непростим. Які енергоощадні заходи плануєте втілити у громаді?
– Планово працюємо над цим питанням. Відтак встановили твердопаливний котел у ТМО, передали на баланс громади котельню біля ЗОШ №1, яка раніше була в оренді, де також встановили твердопаливного котла. З метою економії до цієї котельні буде під’єднана котельня, що на вулиці Драгоманова. До початку нового навчального року буде проведено реконструкцію котельні школи села Ласків, яку також переведемо на тверде паливо. Найближчим часом проектанти мають дати пропозиції щодо переведення на тверде паливо і котельні на вулиці Академіка Глушкова. Окрім цього, КП «Теплоенерго» активно проводить заміну теплових мереж у місті.
– Уже прорахували яка буде ціна за перевезення маршрутним транспортом?
– Перевізники мають надати свої розрахунки економічно обґрунтованого тарифу. До прикладу, у Луцьку тариф на перевезення за попередніми розрахунками становитиме 10-12 гривень, – про це мені стало відомо під час розмови з міським головою Луцька. Усі ми розуміємо, що підняття тарифу неминуче, оскільки вартість пального зросла удвічі, як і ціни на запчастини.
– А як щодо інших тарифів у громаді? Наприклад, на послуги, які надають комунальні підприємства?
– До мене звертались деякі комунальні підприємства щодо неокупності тарифів, зокрема КП «Полігон» та КП «Заріччя». Сьогодні зважуємо наскільки це впливає на збитковість даних підприємств, враховуючи усі послуги, які вони надають – вивезення сміття, прибирання міста, вуличне освітлення, водопостачання. Проте поки що не йдеться про підняття тарифів.
– Яка ситуація з садочками для переселенців? Чи можуть діти ВПО відвідувати дитсадки громади?
– Попередньо говорили, що будемо брати у садочки дітей, чиї батьки обоє працюють. Сьогодні під час наради дав доручення керівнику гуманітарного управління визначити скільки маємо іще вільних місць у дитсадках, відповідно до цього і прийматимуться подальші рішення.
– Закінчується навчальний рік. Чи визначились з форматом проведення останнього дзвоника та випускних?
– Кожен навчальний заклад вирішуватиме це питання індивідуально із врахуванням заходів безпеки та обмежень воєнного стану.
– Чи є заборгованість заробітної плати на підприємствах громади?
– Знаю, що були невеликі затримки по виплаті заробітної плати у двох навчальних закладах обласного підпорядкування та на одному комунальному підприємстві. Проте Державна казначейська служба пропустила відповідні платежі і працівники отримали заробітну плату.
– Чи буде на сесії розподіл якихось коштів?
– На сесії будемо додавати кошти комунальним підприємствам для проведення робіт по благоустрою. Нагадаю, що капітальні видатки зараз не фінансуються.
– Які найбільш актуальні питання майбутньої сесії міської ради?
– Одним з головних питань є запущення процесу перейменування громади у Володимирську. Відтак на сесії приймемо рішення про перейменування міської ради, яка матиме назву Володимирська міська рада. Є ряд договорів по оренді землі, які потребують продовження. Також вносимо зміни у програму міжнародного співробітництва, що теж є важливим підкріпленням для відносин із закордонними партнерами.