9 листопада міський голова Ігор Пальонка провів традиційний щотижневий брифінг, під час якого відповів на питання журналістів місцевих ЗМІ.
– Маємо інформацію, що у нашому ТМО у новому кабінеті прийматиме лікар-офтальмолог. Чи буде зі сторони міської влади якась підтримка? (Місто вечірнє)
– Минулого тижня відвідав ТМО, де оглянув новий кабінет для діагностики очних захворювань. Раз або двічі на тиждень туди приїжджатиме професійний лікар-офтальмолог зі Львова. Для того, щоб потрапити на його прийом, потрібно звернутись до реєстратури лікарні. Міська влада сприяла цьому, виділивши кошти на ремонт приміщення. Щодо оплати праці лікаря, то угоду з ним підписує ТМО.
– В лікарні нині величезні черги. Люди займають їх навіть о 3-й ночі. Як можна розв’язати цю проблему? (Місто вечірнє)
– Наскільки мені відомо, черги у лікарні викликані здебільшого тим, що усі ринулись до сімейних лікарів за сертифікатами про вакцинацію. Проте ситуація має поліпшитись, адже зараз залучають додаткових людей, котрі займатимуться виключно сертифікатами. Щодо записів до лікарів, то це здійснюється у телефонному режимі. За інформацією керівниці ЦПМД, з якою нещодавно мав розмову, якщо у когось є температура вища, ніж 37,7, то таких пацієнтів прийматимуть без черги. Але ситуація у лікарні дійсно непроста, тому дякуємо нашим медикам, котрі стійко тримаються на передовій по боротьбі із коронавірусною хворобою.
– Вчора місто увійшло до «червоної» зони. Як тепер працюватиме громадський транспорт у місті? (Слово правди)
– Сертифікати наразі потрібно пред’являти лише у транспорті міжобласного сполучення, а у громадському транспорті та між містами в межах однієї області не потрібно ні сертифікату, ні будь-яких інших довідок. Головне, щоб усі пасажири були в масках та їх кількість не перевищувала кількості сидячих місць.
– Минулого тижня у волинських медіа з’явилась інформація про те, що озеро Лісне буцімто незаконно було передане в оренду місцевому підприємцю. Чи можете прокоментувати цю ситуацію? (Слово правди)
– Екологічна інспекція нас про це не повідомила, адже ми також почули цю інформацію зі ЗМІ. Наразі перший заступник Ярослав Матвійчук працює в обласній раді і з’ясовує ситуацію.
– До нас звертаються читачі з такою проблемою, що у нас дуже мало сімейних лікарів, тому зараз навіть немає з ким підписати декларацію… (БУГ)
– Ситуація справді непроста, адже наразі є дефіцит сімейних лікарів. Проте Катерина Чубок по-максимуму старається, аби зберегти лікарів і залучити нових. Навіть переконує змінити профіль вузькоспеціалізованих медиків вторинки, де заробітна плата поки що нижча, ніж у первинці. Зазначу, що Оваднівська громада прийняла рішення про створення власної первинки, тому ведемо зараз переговори щодо передачі майна та будівель у їхню комунальну власність. Думаю, це зніме навантаження з наших сімейних лікарів, адже жителі Оваднівської громади укладатимуть декларації із своїм ЦПМД. Такий же центр створила і Зимнівська громада.
– У дитячій музичній школі новий директор. Чим викликані такі кадрові зміни? (Район. Володимир)
– Попередній директор вирішив звільнитись через напружену ситуацію, яка виникла у зв’язку з тим, що значна частина викладачів школи невакциновані, тому підпадають під відсторонення від роботи після 8 листопада. Новим директором у музичній школі призначений Роман Віслобоков.
– Чи будуть проводить особисті прийоми громадян у міській раді та в комунальних підприємствах громади на час дії «червоної» зони? (Волинська газета)
– Особисті прийоми проводитись не будуть, тому з усіма питаннями потрібно звертатись телефоном чи через засоби електронного зв’язку, адже маємо вживати усіх заходів, аби запобігти поширенню коронавірусу. 19-го листопада також звітуватиму та відповідати на питання жителів громади у режимі онлайн на офіційній сторінці нашої громади.
– А що робити у тому випадку, якщо у людини виникли проблеми з нарахуваннями, наприклад за газ? (Місто вечірнє)
– З газом сьогодні дуже висока напруга і те, що показники лічильників завищують – це правда. З цього приводу до мене постійно звертаються жителі, які подають одні показники газу, а їм нараховують по інших. Хоча представники міськгазу запевняють, що наведуть порядок з обліком вже у цьому місяці. Планую також проговорити це питання з керівником газової служби.
– Які настрої панують серед місцевих підприємців у зв’язку із обмеженнями «червоної» зони? (БУГ)
– Учора на комісії ТЕБ і НС директорка «Бізнес Центру» Ганна Медведєва порушувала цю проблему, адже учора під час перевірки Держпродспоживслужба оштрафувала двох підприємців. При чому зауваження служби стосувались не вакцинації, а санітарно-гігієнічних вимог. Попередньо ми просили, щоб ставились до підприємців більш лояльно, але вони змушені керуватись чинним законодавством.
– Хто буде у складі рейдових груп, які мають здійснювати перевірку у межах громади? (Район. Володимир)
– Згідно чинного законодавства там будуть представники муніципальної варти, поліції та Держпродспоживслужби.
– Чи відомі уже напрямки по яких громада працюватиме у проєкті Говерла? (Слово правди)
– Інформацію по напрямках матимемо після підписання меморандуму, яке відбудеться уже 16 листопада. Точно можу сказати, що буде напрямок просторового планування, який буде комплексно розроблятись для усієї громади мінімум на 10-15 років.
– Яка зараз ситуація з ремонтом приміщення для Туристично-інформаційного центру? ( БУГ)
– Ремонтні роботи тривають, наразі освоюємо кошти соцеконому, адже нагадаю, що на це з державного бюджету ми отримали мільйон гривень. Темпами робіт ми задоволені, адже майстри хороші і якісно виконують роботу, вкладаючись у терміни. Сподіваюся, що до кінця січня наступного року туристично-інформаційний центр переїде у нове приміщення.
– На попередніх сесіях була заява від керівника фракції «За майбутнє» про відеоспостереження у місті. Сьогодні бачимо, що тендер на обслуговування виграно. Яка наразі ситуація і чи працює система відеоспостреження, як належить? (БУГ)
– Працюємо над тим, щоб оновити відеоспостреження у місті, відтак ведемо переговори з підприємцями, які надають послуги у цій галузі, адже хочемо залучити до цієї справи хороших фахівців, котрі зможуть навести лад у цій справі.
– Яка ситуація у громаді із смертністю від коронавірусу? (Район. Володимир)
– Тенденція, яка спостерігалась у жовтні, відверто кажучи, вражає, адже за місяць ми мали близько пів сотні смертей. Враховуючи те, що були роки, коли у нас за весь рік було зареєстровано півтори сотні смертей, то це надзвичайно високий показник. Тому вкотре наголошую на необхідності вакцинації, адже це наразі єдиний спосіб вберегтись від важкого перебігу хвороби та смерті.