Робоча група з питань збиткової та малоприбуткової діяльності підприємств підбила підсумки роботи по КП “Володимирводоканал”. Відповідно до розпорядження міського голови, проводилося вивчення фінансово-господарської діяльності даного підприємства за підсумками 2022 року.
Як і завжди, члени робочої групи вивчали наступні питання: оплата праці та дотримання трудового законодавства, здійснення публічних закупівель, робота із боржниками, своєчасність сплати податків та зборів, аналіз чинних тарифів, аналіз фактичних витрат та доходів підприємства.
Порушень у підприємства не виявлено, натомість озвучено найбільш проблемні питання, з якими воно зіштовхнулося торік. Зокрема обсяг реалізації послуг скоротився, через що підприємство недоотримало майже 4 млн гривень доходу. А через борги споживачів з цих доходів не вистачало безпосередньо живих обігових коштів. У зв’язку з цим водоканал змушений був працювати в режимі не лише форс-мажорних обставин із відключеннями та перебоями електроенергії, але і жорсткої економії.
Найболючіше нестача коштів вдарила по спроможності підприємства своєчасно та в повному обсязі оплачувати спожиту електроенергію, вартість якої зросла майже вдвічі в порівнянні із ціною, яка була закладена у тарифах. Підприємство мало усі підстави згідно вимог законодавства на коригування тарифів, як мінімум в частині електроенергії та палива. Проте, аби зменшити таке фінансове навантаження на споживачів, місцевою владою було прийняте рішення не змінювати тарифи на послуги КП «Володимирводоканал».
Натомість як і вимагає закон – передбачили фінансову підтримку підприємства. З місцевого бюджету для підприємства виділялися кошти для проведення як капітальних видатків (зокрема, на заміну водогонів, придбання основних засобів, на матеріали та комплектуючі), так і поточних – на сплату заборгованості по спожитій минулого року електроенергії. Попри скорочення обсягів споживання електроенергії, останнє було надто актуальним, адже заборгованість перед енергопостачальником могло призвести до припинення електропостачання водоканалу і нарахуванням штрафних санкцій.
Члени робочої групи подали ряд пропозицій, зокрема щодо актуальності заміщення відновлювальними джерелами електричної енергії шляхом облаштування сонячних панелей на тих окремих об’єктах водоканалу, на яких це з точки зору ефективності та окупності буде доцільно. Також важливим напрямком оптимізації роботи підприємства залишається заміна наявних мереж водопостачання, які через зношеність і тривалий термін експлуатації не витримують навантаження і це призводить до великих втрат води.
У підсумку засідання голова робочої групи Ярослав Матвійчук дав ряд доручень як адміністрації підприємства, так і профільним управлінням, аби напрацювати системний підхід до проблемних питань, які й у 2023 році залишаються актуальними для КП «Володимирводоканал», зокрема через особливості економічних процесів в умовах воєнного стану.




