15 питань порядку денного розглянули члени бюджетної комісії, яка відбулась 26 травня. Участь у комісії взяли депутати міської ради Наталія Василець, Сергій Коба, Олег Тимосевич, Андрій Принда, Микола Савельєв, а також керівники установ, начальники управлінь та відділів.
Про програму міжнародного співробітництва Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2022-2025 роки розповіла начальник відділу міжнародної діяльності та туризму Катерина Підгурець. За словами посадовиці, дана програма, із загальним обсягом фінансових ресурсів 14125 гривень, потрібна для налагодження та розширення міжнародної співпраці.
Про зміни та доповнення до Програми благоустрою Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2021-2024 роки поінформував начальник управління інфраструктури Ігор Возний. Зокрема, він повідомив, що до виконавців робіт з надання послуг покосу трави буде включене КП «УЖК».
Думки депутатів розділились щодо питання про затвердження рішень виконавчого комітету міської ради, прийнятих у період воєнного стану. Та в кінцевому результаті більшістю голосів даний проєкт рішення таки був підтриманий.
Вчергове зі змінами до бюджету на 2022 рік ознайомила присутніх начальник управління бюджету та фінансів Оксана Субицька. Вона повідомила, що згідно наказу Волинської обласної військової адміністрації від 16.05.2022 року № 180 було знято субвенцію з місцевого бюджету в сумі 195 200 тисяч гривень, котра була розрахована на забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсного центру та субвенцію на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами в сумі 94 879 тисяч гривень.
Також, як повідомила очільниця управління, субвенцію у сумі 175 тисяч гривень, буде спрямовано на природоохоронні заходи щодо річки Луги. Відповідно до звернення голови комісії з ліквідації відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення буде здійснено перерозподіл коштів , а саме 2 мільйонів гривень, що були розраховані на капітальний ремонт операційного блоку та хірургічного відділення КП «Володимир-Волинське ТМО» спрямують на капітальний ремонт системи киснепостачання зі встановленням генератора кисню.
Токож буде розподілено вільні залишки місцевого бюджету в сумі 387 913 гривень, частину з яких спрямують: військовій частині на проведення технічного обслуговування та ремонту автомобіля (15 240 гривень), на технічне обслуговування систем протипожежного захисту (17 360 гривень), на придбання та послуги встановлення двох газових котлів для історичного музею (110 тисяч гривень), на виготовлення ПКД на реконструкцію котельні у загальноосвітній школі села Ласків (11тисяч гривень) та на експертизу ПКД на реставрацію фасаду історичного музею (16 313 гривень).
На організацію благоустрою населених пунктів КП «Заріччя» виділено 320 203 гривень, КП «Полігон» – 4 567 240 гривень, на косіння окремих ділянок громади КП «УЖК» – 127 711 гривень, на відшкодування відсотків ОСББ за взятими кредитами по програмі «Тепла оселя» для ОСББ «Мрія» – 276 072 гривень. Також відповідно до звернення управління інфраструктури буде виділено 1 520 000 гривень на придбання матеріалів для ремонту тепломереж та 536 821 гривень на придбання матеріалів для ремонту електромереж для КП «УЖК».
Також депутати підтримали проєкти рішень про затвердження звіту про експертну грошову оцінку та умов проведення земельних торгів у формі електронного аукціону щодо трьох земельних ділянок комунальної власності та затвердили розпорядження міського голови, видані у міжсесійний період.
Одноголосно члени комісії підтримали рішення щодо надання військовим частинам, організаціям Міноборони, які утримуються за рахунок коштів з державного бюджету та розташовані на території Володимир-Волинської територіальної громади, пільг зі сплати земельного податку на 2023 рік.
Дискусійним також постало питання щодо роботи міжшкільного навчально-виробничого комбінату. Нині обговорюється його доцільність та можлива реорганізація. В результаті жвавої дискусії депутатами було запропоновано управлінню гуманітарних питань напрацювати проєкт рішення по даному питанню, попередньо обговоривши його з представниками освітніх закладів.
На завершення перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук поінформував усіх присутніх про фінансовий стан комунальних підприємств. Також обговорили проблеми з окупністю тарифів та підвищену вартість пального, яка впливає на роботу підприємств та вартість перевезень.