Вісімдесят питань порядку денного розглянули депутати міської ради під час засідання чергової сесії. Значна частина з них стосувалась земельної сфери – надання дозволів на розроблення планів території земельних ділянок тощо.
Розпочалось сесійне засідання із озвучення депутатських запитів. Депутатка Оксана Виваль озвучила два запити – щодо графіку руху громадського транспорту у громаді, адже по деяких маршрутах є набагато нарікань від населення, а також щодо дотримання правил благоустрою власниками зелених насаджень.
Відновити соляну кімнату у Володимир-Волинському ТМО – таке звернення озвучив депутат Андрій Веремеєнко, мотивуючи це невеликими затратами по коштах та великою користю, яку принесе така процедура пацієнтам із постковідним синдромом. Також депутат порушив питання відсутності складських приміщень у Фонду «Матері Божої Неустанної Помочі», через що унеможливлюється продовження їхньої благодійної діяльності.
Іван Юхимюк звернувся до заступника міського голови Андрія Гудима із запитом щодо облаштування місця для спортивного дозвілля у селі Дігтів. Зі схожим запитом виступила депутатка Юлія Крижановська, котра озвучила потребу жителів села Дігтів в осередку для відпочинку, котрий пропонується облаштувати в приміщенні колишньої початкової школи.
Депутат Андрій Гнатюк запропонував провести моніторинг системи відеоспостереження у місті, адже чимало з цих камер не функціонують, як належить. Депутатка Олена Жуйвода озвучила запит щодо недопущення закриття стаціонарних поштових відділень у населених пунктах громади.
А депутат Роман Горошкевич озвучив звернення щодо встановлення при в’їзді у місто стенду, яки би інформував водіїв про кілометраж і кількість часу, який витратить водій, якщо буде їхати через центр міста та по об’їзній. На думку депутата, це зорієнтує водіїв, котрі у літній період проїжджають через центр міста, прямуючи на відпочинок до Шацьких озер.
Протягом сесійного засідання затвердили декілька міських програм, зокрема Комплексну програму захисту населення і території громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, програму підтримки епізоотичного благополуччя, проведення лабораторно-діагностичних робіт у сфері ветмедицини громади, програму надання поворотної фінансової допомоги комунальним підприємствам, а також інвестиційну програму КП «Володимир-Волинськтеплоенерго».
Внесли депутати міської ради зміни до програми розвитку та підтримки галузі культури, що стосуються виділення 200 тисяч гривень з міського бюджету на проведення фестивалю «Княжий». Зазначили, що мільйон 200 тисяч гривень на ці цілі надає Український культурний фонд. Також депутати прийняли рішення про виділення додаткових коштів на утримання у належному стані дитячих та спортивних майданчиків.
Підтримали депутати і проект рішення авторства депутатки Тетяни Дьоміної про запровадження у школах міста громадського бюджету. Шкільний громадський бюджет має на меті навчити учнів вигадувати та розробляти ідеї, створювати проєкти, комунікувати та працювати в команді, розвинути відчуття причетності та важливості власного голосу, тим самим сформувати активного, розумного громадянина з критичним мисленням, який в майбутньому буде брати участь у прийнятті рішень в громаді та суспільстві.
Загальний обсяг шкільного громадського бюджету – 150 тисяч гривень. Кошти розподіляться однаковими частинами між проєктами-переможцями після проведення двох етапів конкурсу.
Обговорюючи питання про призначення та виплату стипендії Володимир-Волинської міської ради для обдарованої молоді «Майбутнє Володимира», депутати погодились із думкою колеги Костянтина Зінкевича, котрий звернув увагу на недосконалість положення про стипендію. Тож на наступне засідання сесії будуть внесені відповідні зміни, які розширять можливості для нагородження достойних молодих людей нашої громади.
Детальніше із переліком прийнятих рішень та поіменним голосуванням за них можна ознайомитись за посиланням .