7 листопада міський голова Ігор Пальонка провів сорок першу чергову сесію Володимирської міської ради, на розгляд якої було винесено 123 питання порядку денного.
Попередньо усі проєкти рішень були детально розглянуті та опрацьовані постійними депутатськими комісіями та Погоджувальною радою. З урахуванням зауважень депутатів на сесії було затверджено низку місцевих програм, зокрема: Програму розроблення містобудівної та землевпорядної документації Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2025-2028 роки, Програму підтримки підприємництва у Володимир-Волинській міській територіальній громаді на 2025-2027 роки, Програму сприяння діяльності Володимирської районної ради Волинської області на 2024 рік.
Внесено також зміни до ряду чинних програм: соціального захисту населення, підтримки та розвитку закладів охорони здоров’я, а також розвитку освіти, культури, мистецтва, молодіжної політики й спорту та програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Усі зміни здебільшого передбачають виділення або перерозподіл коштів на необхідні видатки – енергоносії, медикаменти, виплати матеріальних допомог і стипендій, на ремонтні роботи, зокрема, у приміщенні станції переливання крові, на утеплення фасаду ЦКП й бібліотеки, а також на будівництво укриття ліцею ім. О. Цинкаловського та створення у цьому ж закладі освіти осередку для викладання навчального предмета “Захист України” учням 10-11-х класів.
Прийнято рішення щодо змін до місцевого бюджету. Загалом розподілено 14,7 мільйонів гривень, які було отримано завдяки перевиконанню бюджету:
- 6,4 мільйона на управління з гуманітарних питань, куди входять бюджетні запити закладів освіти й спорту (капремонт блискавкозахисту будівлі ЗДО №7 «Волиняночка», будівлі плавального басейну, поточний ремонт укриття спорткомплексу та ін.),
- 2,3 мільйона гривень на управління соціальної політики (оплата енергоносіїв КП “ТМО”, поточний ремонт електромереж та вогнезахисні роботи у стоматполіклініці, відшкодування послуг з поховання полеглих воїнів, надання щомісячної допомоги для часткового покриття витрат на комунальні послуги сім’ям загиблих, фінансова допомога дітям загиблих військовослужбовців тощо),
- 3,5 мільйона гривень на управління інфраструктури (співфінансування капітального ремонту ліфтів в ОСББ «Легенда» та ЖБК «Волинь» і капітального ремонту даху ОСББ «Квадрат-6», реконструкція інженерних мереж для встановлення когенераційної установки на одній із котелень міста, придбання портативного генератора для КП «Володимирводоканал» та зливних решіток для КП «Полігон»).
Депутати підтримали виділення 1 мільйона 934 тисячі 340 гривень на закупівлю квадрокоптерів, FPV-дронів та іншого обладнання за бюджетними запитами трьох військових формувань і 400 тисяч гривень субвенції за програмою протидії екстремістським та терористичним проявам на території громади.
Проголосували на сесії за рішення про безоплатну передачу майна для військових частин, зміни до Регламенту Володимирської міської ради та до Положення про постійні комісії. Також прийнято рішення про зміну назви управління соціальної політики. Відповідно до законодавчих вимог, цей підрозділ має отримати назву «Управління соціальної та ветеранської політики виконавчого комітету Володимирської міської ради».
У зв’язку зі змінами у навчальному процесі, депутати проголосували за перейменування ліцею № 1 у гімназію № 1 – у цьому навчальному закладі уже не проводиться навчання у старших класах. Підтримали і проєкт рішення щодо припинення діяльності шляхом ліквідації Ласківського дошкільного навчального закладу.
Утім, більшість питань порядку денного сесії стосувались земельної сфери – надання різного роду дозволів, погоджень та затверджень. Зокрема, затвердили проекти землеустрою для трьох ділянок, які потенційно будуть виставлені на аукціон, а також погодили проект землеустрою щодо встановлення меж громади.
З усіма проєктами рішень чергової сесії можна ознайомитись за посиланням https://volodymyrrada.golos.net.ua/?p=proekty_rishen&sp=list