10 березня в церкві Віри, Надії, Любові та матері їх Софії відбулося вшанування пам’яті жертв трагічних подій на Холмщині, зокрема в селі Сагринь.
Цього дня ми згадуємо про українців, які загинули внаслідок насильства під час польсько-українського конфлікту в роки Другої світової війни. 10 березня 1944 року підрозділи Армії Крайової разом із польськими партизанами здійснили напад на українське село Сагринь. Під час різанини загинуло від 800 до 1240 жителів, більшість із яких були жінками та дітьми.
До присутніх звернувся заступник міського голови Андрій Гудим, який наголосив: «Ніхто не здолає українську націю, адже в нашій крові — незламна сила, а в наших серцях — безмежна любов до Батьківщини». Він підкреслив важливість пам’яті про цю трагедію, адже вона є частиною нашої історії та має бути вшанованою для того, щоб ми не забували про свою ідентичність.
Узяв слово і науковий співробітник музею Богдан Янович, який розповів про трагічні події того часу. Він закликав усіх присутніх не забувати цей біль і продовжувати вшановувати пам’ять загиблих.
Одним із важливих моментів зустрічі стала розповідь мешканки міста Марії Рижук, яка поділилась історією про Володимира Гуковського, що сформував громаду холмщаків, а також спогадами про свою зустріч із воїном УПА, який лишився патріотом України, попри все зберігаючи вдома на стіні портрет Тараса Григоровича Шевченка, як символ незламного духу українського народу.
Голова громадської організації “Володимирське культурне товариство «Холмщина»” Юрій Грицюк подякував усім присутнім за участь у заході. Адже цей день став нагадуванням, що пам’ять про події, які забрали життя невинних людей, має залишатись живою. ГО “Холмщина” і сьогодні не дає цій свічці пам’яті згаснути.