19-го липня на площі Героїв у Володимирі-Волинському відбулися урочисті заходи з нагоди Дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників.
Віддати шану полеглим у боях за визволення Володимира-Волинського від нацистських загарбників у роки Другої світової війни, учасникам бойових дій прийшли представники міської влади, ветеранських організацій та небайдужі до трагічних сторінок історії мешканці міста.
Вшанувати пам’ять та славу Героїв прибув міський голова Володимира-Волинського Петро Саганюк, який взяв участь у покладанні квітів до підніжжя обеліска Слави та до пам’ятної дошки загиблим учасникам АТО.
На завершення урочистостей пролунав Гімн України та військовий салют.
Довідково: У 1944 році 1-й Український фронт розгорнув бойові дії за визволення Західної України. Володимир-Волинський був одним із міцних вузлів опору німецько-фашистських окупантів.
Війська правого флангу 3-ї гвардійської армії 18-го липня зав’язали бої на підступах до міста, які тривали три дні. Частини 72-ї, 88-ї і 214-ї німецьких піхотних дивізій намагалися будь-що утримати місто у своїх руках. Для їх розгрому командуючий 3-ою гвардійською армією виділив 120-й стрілецький корпус під командуванням генерал-майора С. І. Донськова. Частини 197-ї стрілецької дивізії, які вийшли на східну околицю Володимира-Волинського, зустріли опір ворога.
Тоді командир дивізії полковник Ф. С. Даниловський направив основні сили в обхід міста з півночі. В той же час з півдня противника атакували частини 218-ї стрілецької дивізії.
20-го липня гітлерівський гарнізон був розгромлений. Військовим з’єднанням і частинам, які відзначились у цих жорстоких боях, було присвоєно найменування Володимир-Волинських.
Москва 20-го липня 1944 року на честь визволення стародавнього міста України салютувала 20-ма артилерійськими залпами із 224-ма гармат. 23-го липня з нагоди перемоги над ворогом у Володимирі-Волинському відбувся мітинг, в якому взяли участь більш як 3 тисячі жителів.