Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді. Вона була започаткована 1996 року як практичне втілення резолюції, що була прийнята на Другій Конференції ООН з населених пунктів (Хабітат ІІ). Нині ініціатива поширюється в усьому світі, її підтримали вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах. Сьогодні ініціативою «Громада, дружня до дітей та молоді» охоплено понад 30 мільйонів дітей.
29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами.
Станом на сьогодні бажання щодо приєднання до Ініціативи висловило понад 160 міст та об’єднаних територіальних громад України. І цей перелік продовжує збільшуватися.
Громада Володимира-Волинського також висловила свою зацікавленість у долучені до ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» з метою удосконалення у нашому місті наступних напрямків роботи з дітьми: права на дитинство, права на безпеку, права на охорону здоров’я, освіту та соціальний захист, права бути почутим, права на визнання, повагу та справедливе ставлення.
Володимир-Волинський увійшов до 22 перших муніципалітетів, щодо впровадження ініціативи та отримує технічну підтримку ЮНІСЕФ.
Підписання Меморандуму також є першим кроком до отримання офіційного статусу «Громада, дружня до дітей та молоді». Для Володимира-Волинського ця мета стала реальністю значною мірою завдяки Асоціації міст України, членом якої є місто. Тому вже завтра, 12 жовтня 2018 року, о 9ій годині у верхньому залі засідань відбудеться урочисте підписання Меморандуму.
Процес здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді” має визначену процедуру і передбачає активне залучення дітей та молоді на всіх етапах.
- Першим етапом є проведення аналізу становища дітей та молоді у громаді.
- Далі міська влада зобов’язується розробити та прийняти план дій, для розв’язання існуючих проблем з дотримання прав дітей та молоді протягом найближчих 2-3 років та Плану моніторингу і оцінки його реалізації,
- схвалення Плану дій та Плану моніторингу і оцінки рішенням відповідного органу місцевого самоврядування,
- реалізація Плану дій,
- проведення незалежної оцінки реалізації Плану дій та прогресу щодо дотримання прав дітей та молоді в цих містах чи громадах.