Питанню стану готовності захисних споруд та системи оповіщення в місті була присвячена робоча нарада з балансоутримувачами захисних споруд цивільного захисту, яку 17 лютого провів перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук.
У першу чергу були розглянуті питання розташування та готовності захисних споруд до випадку надзвичайної ситуації. Всього у місті є 30 укриттів протирадіаційних укриттів, 4 з яких визнані непридатними, а також 44 прості укриття підвального типу. Сьогодні управляюча житлова компанія займається приведенням їх до належного стану.
В рамках наради перший заступник дав доручення балансоутримувачам доукомплектувати відповідні споруди, а управлінню з гуманітарних питань розробити плани-графіки проведення навчань серед населення щодо дій у надзвичайних ситуаціях .
Розпочалася нарада інформуванням завідувача територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Володимира Власюка, який розповів про основні вимоги щодо експлуатації захисних споруд. Згідно нормативних документів загальна місткість захисної споруди визначається з розрахунку 0,4-0,5 м кв площі на одну особу, а також 1.5 м куб.об’єму на особу. Таким чином, захисна споруда, площею 100 м кв орієнтовно може вмістити 50 чоловік. «У випадку надзвичайної ситуації сховища першочергово приймають працівників підприємства та додатково інших людей з прилеглої території у радіусі 400-500 метрів», – повідомив Володимир Власюк.
Начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної і мобілізаційної роботи, цивільного захисту, надзвичайних ситуацій та охорони праці Володимир Атаманчук наголосив на важливості системи вентиляції, надійності герметизації приміщень та оснащенні сховищ санітарно-технічним устаткуванням. Під час наради представники ТМО презентували необхідний набір медикаментів, який повинен бути у кожному об’єкті укриття.
Важливим питанням, яке порушили на нараді, є система оповіщенні в місті, яка наразі, як наголосив Ярослав Матвійчук, у невідповідному стані. «На черговій сесії плануємо розглянути виділення коштів в сумі 50 тисяч гривень на розробку проектно-кошторисної документації. У планах- виділити з бюджету кошти на впорядкування сучасної системи оповіщення. Звісно, ми всі прагнемо миру, але готуємось до різних сценаріїв», – підсумував перший заступник.
З картою міста, де можна знайти найближче до вашої домівки укриття, можна ознайомитись за посиланням http://volodymyrrada.gov.ua/perelik-zahysnyh-sporud-yaki-znahodyatsya-na-terytoriyi-volodymyr-volynskoyi-miskoyi-terytorialnoyi-gromady/