5 червня відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук.
Нещодавня трагічна ситуація в Києві, коли жінка загинула під час повітряної тривоги, бо не змогла потрапити в укриття, розташоване у приміщенні лікарні, примусила вкотре перевірити укриття по всій Україні, пояснив перший заступник.
З цього приводу відбулось засідання державної комісії ТЕБ та НС, згодом – обласної. Дано доручення місцевим адміністраціям, підрозділам поліції та ДСНС обстежити всі укриття на предмет їх доступності, усі вони цілодобово мають бути відкриті.
Хоч ця робота у місті ведеться системно, на позачерговій комісії розглянули питання вжиття додаткових заходів щодо організації укриття населення у фонді захисних спорудах цивільного захисту. Заслухали начальника 7 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Волинській області Олександра Богацького. Він нагадав, що у місті є 31 протирадіаційне укриття і 60 звичайних.
У п’ятницю і суботу спільно з представниками поліції 40 укриттів у місті було оглянуто, зосередили увагу на доступності, наявності позначок про місцезнаходження укриттів і на стані їх готовності приймати громадян. Складено відповідні акти, висловлено ряд зауважень.
Заступник начальника КП «УЖК» Павло Коробейніков доповів про перевірку укриттів у будинках, які перебувають на обслуговуванні цього підприємства. У двох житлових будинках мешканці відмовлялись надавати доступ, тож довелось зрізати петлі, щоб не було можливості повісити туди замок.
Ярослав Матвійчук дав доручення ще раз переглянути укриття і якщо такі випадки повторюватимуться, слід буде разом виїжджати до людей і надавати їм відповідні роз’яснення. Усі укриття мають бути відкриті, адже війна не закінчилась.
Отже, на позачерговому засіданні міської комісії ТЕБ та НС прийнято рішення звернутись до керівників підприємств, установ та організацій з тим, щоб забезпечити належне функціонування захисних споруд цивільного захисту та цілодобовий доступ до них, завершити роботу зі встановлення табличок у місцях розташування укриттів, маркування їх міжнародним розпізнавальним знаком.
Начальнику відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної і мобілізаційної роботи, цивільного захисту та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету міської ради Володимиру Атаманчуку доручено до 7 червня забезпечити проведення перевірок укриттів, в тому числі і в нічний час, також проводити додаткове інформування населення про місця розташування об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, які передбачаються для укриття населення, негайно реагувати на скарги громадян, у разі підтвердження фактів порушень – вживати дієвих заходів щодо їх усунення.