25 лютого у Володимир-Волинській міській раді відбулося засідання виконавчого комітету під керівництвом міського голови Петра Саганюка.
На засіданні розглянули 26 питань порядку денного.
Про підсумки виконання програми економічного та соціального розвитку міста за 2019 рік поінформувала начальник управління економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Оксана Субицька.
Вона зауважила, що економічний потенціал Володимира-Волинського складають 167 юридичних осіб – підприємств, з яких 16 – промислові. За 2019 рік промисловими підприємствами було реалізовано продукції на 764,9 млн грн, коли за 2018 рік реалізовано на 682,0 млн грн. В розрахунку на одного жителя міста складає 19,7 тис.грн., що на 12,7% більше, ніж в 2018 році.
Зокрема, на ПП «ЧІП» запрацював новий ливарний цех та розпочато будівництво цеху 1000 м2 для виробництва металоконструкцій.
У 2019 році запрацював в місті новозбудований елеватор з потужністю 65 тисяч тонн одночасного зберігання зернових та олійних культур.
Стабільно працювали будівельні підприємства міста, які виконали робіт на 37,6 млн.грн., що в 2,6 раза більше 2018 року.
Господарюючими суб’єктами міста перевезено 161,0 тис. тонн вантажів, що на 31 % більше, ніж за 2018 рік.
З метою формування привабливого для інвестора іміджу міста оновлено двомовний інвестиційний паспорт інвестиційні пропозиції міста розміщені на веб-сайтах “Інвестиційні пропозиції Західної України” та «Інвестиційні контактні точки в Україні». Для пошуку зовнішніх інвесторів та з метою залучення грантових коштів Євросоюзу місто приєдналося до Європейської ініціативи “Мери за економічне зростання”. В рамках цієї Ініціативи реалізовуємо план місцевого економічного розвитку, який позитивно оцінено експертами Світового банку.
Всього ж обсяг інвестицій за 9 місяців 2019 року становив 66,3 млн.грн., що на 29% більше обсягу капітальних інвестицій 9 місяців 2018 року.
Реалізовувались інвестиційні проекти за кошти з державного та міського бюджетів. Серед найбільших – це будівництво полігону ТПВ, на що залучено більше 11 млн.грн. та ряд інших об’єктів.
Інвестували кошти міського бюджету і в комунальні підприємства міста – це і придбання спецтехніки, заміна мереж, обладнання.
Як розповіла Оксана Субицька, продовжується робота з підтримцки малого та середнього бізнесу. Зокрема, з метою популяризації продукції місцевих товаровиробників організовано акції «Купуй володимир-волинське», online виставку товарів і послуг, проведено 3 традиційні ярмарки, на офіційному сайті «Бізнес-Центр» діє новий розділ «Вакансії у Володимирі-Волинському».
Для швидкого і комфортного надання послуг для бізнесу укладено меморандум про співпрацю щодо надання інформаційно-консультаційних послуг для представників бізнес-спільноти в мережі Інтернет.
Підтримавши ініціативу таких великих міст як Київ і Львів у 2019 році третє проведено конкурс «Володимир, дружній до батьків і малюків».
З метою підтримки підприємницьких ініціатив безробітних громадян було проведено тематичні семінари “Як розпочати свій бізнес?”, тренінги, індивідуальні консультації з питань самозайнятості та організації власної справи.
За 2019 рік 11 осіб одержали допомогу на започаткування власної справи на загальну суму 440,5 тис. грн, що на 65% більше, ніж у 2018 році.
Відкрито 19 нових закладів торгівлі. Забезпечено належне функціонування житлово-комунального господарства міста. Зокрема, капітально відремонтовано 17 вулиць та провулків, 3 дворові території, проведено поточний ремонт понад 4,2 тис. м2 покриття, облаштовано тротуарні та паркові доріжки – загалом укладено 1,4 тис. м2 бруківки, освітлено сучасними світлодіодними ліхтарями 15 вулиць, закуплено спецтехніку для комунальних підприємств.
У році, що минув завершено будівництво полігону твердих побутових відходів. Продовжуються роботи з облаштування відпочинкової зони на річці Риловиця. Встановлено 2 спортивних та 8 дитячих майданчиків.
Здійснювалася підтримка діяльності ОСББ, в рамках якої профінансовано майже 1 млн 163 тис. грн на утеплення фасадів, ремонт внутрішньобудинкових мереж і заміну віконних рам. Загалом, за 2019 рік у сфері ЖКГ профінансовано і освоєно коштів на загальну суму 66,4 млн грн.
Не менш важливим у році, що минув, було забезпечення соціального захисту володимир-волинців. З метою підтримки найбільш вразливих та соціально незахищених верств населення за рахунок коштів міського бюджету відшкодовано за проїзд пільгових категорій населення 835,8 тис.грн., що на 40% більше ніж за 2018 рік.
У місті постійно проводиться робота і щодо легалізації та своєчасної виплати заробітної плати. В цілому за рік розмір середньомісячної заробітної плати становить 8154 грн, що на 19% більше ніж в 2018 році. Разом з тим варто зазначити, що статистикою охоплені 45 підприємств та організацій різної форми власності, що становить орієнтовно 8% від усіх зареєстрованих юридичних осіб у місті.
У Володимирі-Волинському здійснюється контроль і за легалізацією трудових відносин з найманими працівниками та “тіньовою” заробітною платою, відтак, 73 фізичні особи-підприємці узаконили трудові відносини із 92 найманими працівниками, 27 працівників зареєструвалися підприємцями.
Продовжувалась у місті робота з реалізації освітніх програм, спрямованих на розвиток дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти.
Особлива увага приділялася охопленню освітою дітей з особливими освітніми потребами. Наприкінці минулого року для інклюзивно-ресурсного центру придбано спецавтомобіль. В місті проведено заходи, спрямовані на покращення матеріально-технічної бази дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, на що виділено 15,6 млн. грн
У 2019 році місто Володимир-Волинський у рамках глобальної ініціативи ЮНІСЕФ у м. Києві отримало міжнародний статус – кандидата «Громада, дружня до дітей та молоді».
Приділялась належна увага організації змістовного дозвілля жителів міста , розвитку фізичної культури та вихованню здорового способу життя. З початку року організовано та проведено 113 загальноміських спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходи. Закладами культури міста проведено 164 загальноміських заходи.
Учні шкіл естетичного виховання та творчі колективи закладів культури брали активну участь у всеукраїнських та обласних конкурсах, на яких виборювали призові місця.
Протягом 2019 року у рамках медичної реформи змінено статус усіх медичних бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства.
Первинну медичну допомогу в місті надає центр первинної медичної допомоги, основним завданням якого є підвищення рівня медичного обслуговування населення, розширення можливостей щодо доступності та якості медичної допомоги. Зокрема, станом на 1 січня 2020 року підписано 51518 декларацій з сімейними лікарями центру, облаштований денний стаціонар для хворих дітей, запроваджено електронний запис на прийом до лікарів комунального підприємства, виписуються електронні рецепти за програмою «Доступні ліки», проведено поточний ремонт у 24 кабінетах прийому лікарів, закуплено нове обладнання для лікарського обстеження, проведено заміну всіх вікон у міській амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Проте, через відсутність дозвільних документів не вдалося провести реконструкцію будівлі торгового центру по вул. Луцькій, 230 під амбулаторію загальної практики сімейної медицини №2, на що з міського бюджету було виділено 500 тис. грн.
Вторинну медичну допомогу в місті забезпечувало Територіальне медичне об’єднання та статполіклініка. на функціонування яких у 2019 році з міського бюджету виділено 17,9 млн. грн.
Зокрема у 2019 році, придбано ренгентапарат, проведено ремонт флюорографа та ренгенапарату, Закуплено медичне обладнання для оснащення маніпуляційного кабінету, Закуплено комп’ютерну техніку та робочі місця для запровадження інформаційної медичної системи, капітально відремонтовано приміщення гаража та підсилення несучих конструкцій неврологічного відділення.
Проте, одними з найбільших проблем закладів охорони здоров’я залишається дефіцит лікарських кадрів, відсутність житла для молодих спеціалістів.
У 2019 році реалізовано 5 проектів-переможців громадського бюджету 2018 року та визначено 8 проектів – переможців , які реалізовуватимуться в цьому році.
Велася робота по залученню додаткових фінансових ресурсів. Зокрема, в цьому році в рамках проекту «Малі міста – великі враження», місто здобуло перемогу з проектом «Князівський шлях до трону».
Про підсумки виконання бюджету міста за 2019 рік поінформувала розповіла заступник начальника – начальник бюджетного відділу Ірина Томашук.
Міський бюджет за 2019 рік виконано з профіцитом, тобто надходження до бюджету (428,4 млн.грн.) перевищили витрати (425,8 млн.грн.) на 2,6 млн.грн.
(Слайд 1) У 2019 році до міського бюджету загальні надходження склали 428,4 млн.грн., з них трансферти 209,6 млн.грн.. Слід зазначити, що у 2019 році відбулося ріст питомої ваги власних надходжень до бюджету та зменшення питомої ваги трансфертів. Якщо у 2018 році власні надходження становили 36,6% від загальних доходів, то у 2019 році їх частка зросла до 49,3%.
З загальної суми доходів, до загального фонду міського бюджету надійшло 410,7 млн.грн., з них трансферти – 208,3 млн.грн., до спеціального фонду – 17,7 млн.грн., з них трансферти 1,4 млн.грн.
У порівнянні з минулим роком надходження за власними джерелами в цілому зросли на 22,1 відсоток, або на 36,6 млн. грн.
З метою наповнення міського бюджету, повного охоплення оподаткуванням платників, у звітному періоді щомісячно проводився моніторинг та аналіз сплати податків до міського бюджету, проводились засідання робочої групи з питань наповнення бюджету, за результатами яких направлялися запити до податкової служби.
Проводились заходи з легалізації трудових відносин з найманими працівниками та щодо виплати заробітної плати не менше законодавчо встановленого мінімального розміру. За рахунок проведених заходів щомісячні надходження до бюджету склали 181,8 тис.грн.
У 2019 році було укладено договір про добровільне відшкодування Володимир-Волинській міській раді збитків, заподіяних внаслідок невикористання земельних ділянок, самовільного зайняття земельних ділянок та використання земельних ділянок з порушенням законодавства про плату за землю. Всього відповідно до умов договору та за рішенням суду до бюджету міста сплачено 29,5 тис. грн.
З метою ефективного та раціонального використання бюджетних коштів фінансовим управлінням протягом року проводилось розміщення тимчасово вільних бюджетних коштів на депозитному рахунку в Укргазбанку, що забезпечило додаткові надходження до бюджету в сумі 1,7 млн.грн.
Виконавчим комітетом міської ради було підготовлено та направлено ряд звернень до посадовців Кабінету Міністрів України, депутатів Верховної Ради України, Асоціації міст України щодо збереження надходжень акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів, що дало змогу зберегти на 2020 рік дані надходження до міського бюджету, які орієнтовно будуть становитимуть 8 млн.грн.
У 2019 році з міського бюджету проводились видатки на виконання 95 бюджетних програм.
Видаткова частина міського бюджету у 2019 році виконувалась за програмно-цільовим методом, що посилило роль головних розпорядників бюджетних коштів в процесі виконання міського бюджету.