Працівники відділу економічного розвитку, проєктної діяльності та інвестицій виконавчого комітету Володимирської міської ради організували та провели навчання з заповнення заявки на бюджет участі.
Вісім мешканців громади виявили зацікавленість в можливості реалізації їхньої ідеї, яка має покращити життя в громаді. Протягом двох годин навчання були озвучені ключові моменти щодо цьогорічного конкурсу громадських ініціатив. В.о. начальника відділу Оксана Виваль розповіла яким чином функціонує громадський бюджет, на які категорії ідей можна подавати пропозиції, яка сума фінансування на малі й великі проєкти. Головний спеціаліст відділу Ярослава Петлюк продемонструвала як користуватись платформою е-ДЕМ, аби подати заявку та потім її редагувати і голосувати за проєкти. Формулювати мету, складати кошторис, визначати бенефіціарів проєкту вчила головний спеціаліст відділу Анастасія Азанова.
Присутня на заході Оксана Киричук, регіональна координаторка Програми EGAP, що впроваджує цифрові інструменти по громадах, висловила слова підтримки та мотивації майбутнім авторам громадського бюджету. Цього року Володимир доєднався до безплатної платформи електронної демократії EDEM, на якій відтепер буде відбуватись вся процедура бюджету участі.
Попередні роки місто платило за користування платформою “Громадський бюджет”, проте е-ДЕМ вже встиг себе зарекомендувати як надійний і зручний інструмент демократії, що виключає можливість фальсифікації голосів. Також Оксана Киричук наголосила, що Володимир-Волинська міська територіальна громада є єдиною на Волині, яка відновила бюджет участі та провела для цього таку значну підготовчу роботу: змінила Положення про громадський бюджет, спланувала і проводить яскраву промокампанію та консультує мешканців щодо подання ідей, включно з проведенням навчання.
Начальник відділу капітального будівництва управління інфраструктури Ганна Рубанова познайомила присутніх з рекомендованими цінниками для планування оплати робіт в межах майбутніх проєктів та з тим, в яких випадках потрібно враховувати вартість ПКД.
Начальник відділу містобудування та архітектури Тарас Киба поінформував про зонування міста і про ті місця, де через дію певних заборонних факторів, неможлива реалізація проєктів, які передбачають будівництво чи встановлення будь-яких конструкцій.
Зазначимо, що таке ж навчання буде проведено для потенційних авторів і 29 червня – реєстрація за посиланням https://forms.gle/f4Dg9YQYxRK6H1hH8