З 1 січня до 1 червня 2024 року триває відбір кандидатів до вступу у військові вищі навчальні заклади та військові підрозділи (військові інститути, факультети, кафедри або відділення військової підготовки) вищих навчальних закладів.
Якщо ви ще не визначилися з подальшою долею та не обрали майбутню професію, звертаємо вашу увагу на переваги саме військової освіти і фаху. Це дуже почесно, а ще й соціально вигідно.
Якщо ви обираєте навчання у військових вишах чи військових підрозділах цивільних закладів освіти, ви отримаєте :
Повністю безплатне навчання на державному забезпеченні.
Безплатне проживання.
Якісне триразове харчування за стандартами NATO за державний кошт.
Гідне щомісячне грошове забезпечення.
Забезпечення військовою формою та навчальними атрибутами.
Однакові умови вступу та навчання як для хлопців, так і для дівчат (близько 30% курсантів – дівчата).
По закінченню навчання присвоюється військове звання “лейтенант” Збройних Сил України, після коледжу – “сержант” Збройних Сил України. Військові звання переносяться як у Національну поліцію, Нацгвардію, Державну службу надзвичайних ситуацій, так в інші силові й спеціалізовані структури.
Стаж військової служби прирівнюється до стажу державної служби.
По закінченню навчання курсант отримуватиме два дипломи: перший – із військовою освітою, другий – із рівнозначною цивільною освітою.
Широкий перелік спеціальностей: від “фінансист”, “IT-фахівець”, “перекладач”, “військовий журналіст” і до “льотчик”, “капітан морського/річкового судна/корабля” або “командир танку”. Адже Збройні Сили України – один з найбільших роботодавців в Україні, потужний трамплін для професійного росту та розбудови подальшої кар’єри.
Матеріально-технічна база у вищих військових навчальних закладах чи військових навчальних підрозділів вищих закладів освіти відповідає самим сучасним стандартам.
Курсанти та студенти такого навчання регулярно їздять для підвищення кваліфікації до вишів інших країн.
Що треба робити, щоб долучитися до команди сміливих і гідних здобувачів військової освіти?
З 1 січня по 1 червня року вступу треба подати заяву до районного ТЦК та СП за місцем реєстрації. У заяві вкажіть:
– Прізвище, ім’я, по батькові;
– Рік, місяць, день народження;
– Поштовий індекс, місце проживання та номер телефону;
– Назву обраного закладу чи військового навчального підрозділу;
– Обрану галузь, спеціальність та спеціалізацію.
Перелік загальноосвітніх предметів, з яких випускник зареєструвався для проходження зовнішнього незалежного оцінювання знань в Українському центрі оцінювання якості освіти (якщо ви зареєструвалися).
До заяви додаються:
– автобіографія;
– копія документа про загальну середню освіту (диплом) та додаток до нього;
– медична довідка за формою 086-о або її копія;
– 6 кольорових фотокарток 3 х 4 см,
– копії документів, які дають право на пільговий вступ до вищих військових навчальних закладах чи військових навчальних підрозділів вищих закладів освіти (за наявності);
– копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
– 2 поштових конверти з марками і заповненими особисто місцем проживання та місцем знаходження районного ТЦК та СП, де абітурієнт перебуває на обліку;
– копію документа, що посвідчує особу та громадянство України (паспорт);
– військовий квиток або посвідчення про приписку;
(якщо паспорту ще немає, то має бути свідоцтво про народження або інший документ, який засвідчує особу та громадянство);
Ви впевнені в собі, добре навчаєтеся, маєте гідну фізичну форму, товаришуєте зі спортом та не маєте проблем зі здоров’ям, обирайте військову кар’єру.
Поспішайте, адже місця обмежені!
Звертайтеся за детальною інформацією до районних ТЦК та СП. Там допоможуть обрати майбутній шлях, військову спеціальність та отримати всі переваги від навчання у вищому військовому навчальному закладі.