18 листопада у залі засідань Володимир-Волинської міської ради відбулось засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.
Члени комісії, до складу якої ввійшли депутати Наталія Василець («Європейська солідарність»), Олег Тимосевич («Самопоміч»), Андрій Принда («За Майбутнє») та Сергій Коба («Сила і честь»), розглянули 30 питань порядку денного.
Першою виступила начальник управління соціальної політики Наталія Голюк, яка представила зміни до програми соціального захисту населення Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2021-2025 роки.
Про контроль за виконанням рішень міської ради «Про міський бюджет на 2021 рік» у розрізі галузі управління інфраструктури виконавчого комітету міської ради доповів начальник управління інфраструктури Ігор Возний. Сюди входить: заміна вікон, співфінансування по ремонту ліфтів, дахи житлових будинків, заміна та встановлення комунікацій, закупівля дерев сакури, реалізація проєкту «Різдв’яна феєрія», пішохідні попереджувальні фігури поблизу шкіл тощо. Депутат Наталія Василець вказала на необхідність облаштування території між проїжджою частиною та тротуарними доріжками на вулицях Луцькій та Незалежності. Олег Тимосевич зауважив про необхідність облаштування тумб біля опор по вулиці Незалежності, оскільки там досі не демонтовано дерев’яну опалубку, яку змушений виправити підрядник згідно попередньо виділеного кошторису. Ігор Петрович розповів про можливість облаштування водопроводу вулиць прилеглих до вул. Зимнівської вже наступного року.
Головний спеціаліст управління економічного розвитку та інвестицій Петро Шумєєв розповів про програму розвитку агропромислового комплексу Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2022–2026 роки, а саме співфінансування з обласною радою підтримки розвитку садівництва та ягідництва; сприяння розвитку тваринництва, бджільництва; підтримка та сприяння розвитку особистих селянських господарств (родинних ферм); підвищення рівня доходів жителів громади.
Також Петро Шумєєв розповів про програму сприяння розвитку малого і середнього підприємництва Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки. Головною метою програми є створення сприятливих умов для розвитку підприємницької діяльності, забезпечення зайнятості населення, підвищення рівня конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва, збільшення його внеску у вирішенні завдань економічного та соціального розвитку громади. Відділ економічного розвитку, проєктної діяльності та інвестицій виконавчого комітету міської ради пропонує розробити порядок надання часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, залученими у банківських установах, для розвитку діючого бізнесу відповідно до заходів програми. Наталія Василець запропонувала врахувати затрати і компенсацію коштів підприємцям у разі зміни назви міста.
Начальник управління з гуманітарних питань Оксана Бігун доповіла про внесення змін до рішення міської ради від 16.11.2017 року № 21/12 «Про комплексну цільову програму розвитку освіти, молоді та спорту у Володимир-Волинській міській територіальній громаді на 2018-2022 роки», якою передбачено підтримку обдарованої молоді, виділення стипендій, проведення конкурсу «Успішний педагог», грошове заохочення школярам за успішне складання ЗНО.
Особливу увагу приділили питанню програми безпеки дорожнього руху та безпеки громадян у Володимир – Волинській міській територіальній громаді на 2021-2023 роки. Депутати зауважили про важливість створення стратегії плану ремонту заїздів та прибудинкових територій, створення таблиці черговості дій. Це питання підтримали з доопрацюванням.
Начальник відділу земельних та природних ресурсів управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів Наталія Антоненко доповіла про використані кошти та необхідні витрати на програму розвитку земельних відносин у Володимир-Волинській міській територіальній громаді на 2021-2024 роки, а це встановлення меж громади, створення комплексного плану, інвентаризація парків, скверів, облаштування нової території під кладовище. Депутат Тимосевич висловив занепокоєння розглядом запланованого місця під територію кладовища поблизу вулиці Ганни Жежко та запропонував вести перемовини з військовими про виділення землі поблизу села Ворчин.