Упродовж двох днів, 2 та 3 червня в історичному музеї імені Омеляна Дверницького проходить “Сімейний вихідний у музеї”. Захід, який організував відділ міжнародної діяльності та туризму міськвиконкому, – фінальний етап реалізації проєкту «Готський шлях: спільна історична реконструкція та віртуальна подорож в минуле» по програмі «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».
Проєкт, який реалізовувався спільно з партнерами з гміни Грубешова, розпочався ще в липні 2021 року за фінансової підтримки ЄС. Його метою є вдосконалення інформаційної та матеріальної бази історичного музею ім. Омеляна Дверницького у Володимирі та музею ім. Станіслава Сташича в Грубешові, а також збільшення кількості їх відвідувачів, популяризації спільної історії та її впливу на сучасні культуру, традиції та суспільний розвиток обох країн, та подальшу співпрацю двох музеїв.
На відкриття “Сімейного вихідного у музеї” завітали партнери з Польщі: війт гміни Грубешова Томаш Зайонц, інспектор з інформації та промоції гміни Пьотр Тарасюк та директор історичного музею ім. Станіслава Сташича у Грубешові Бартоломей Бартецькі. Привітав гостей заступник міського голови Андрій Гудим, подякувавши їм за тісну й плідну співпрацю, а також постійну підтримку.
Учасниками першого дня “Сімейного вихідного у музеї” стали юні поціновувачі історії віком від 9 до 12 років з ліцеїв №2 та №3. Спершу учнів запросили до виставкової зали музею, яка присвячена темі готів. Тут наукова співробітниця історичного музею Ганна Доскоч ознайомила гостей з історією племен готів, їхнім побутом, звичаями та культурою, продемонструвавши макет готського поселення. З допомогою тач-панелі, яку було придбано для музею у межах проєкту, учасники заходу поринули в інтерактивний екскурс у життя готів, а також переглянули анімаційний фільм та чарівну готську казку.
Отримавши нові знання, діти мали змогу закріпити їх на практиці, пройшовши захопливий квест з цікавими завданнями на кількох локаціях, де на них чекали актори народної театр-студії “Різнобарв’я”, перевтілені у готів. На кількох локаціях учасники квесту малювали, ліпили з пластиліну, складали карту, плели з бісеру, кидали дротики у дартс тощо. На закінчення квесту, який діти завершували виконанням українських пісень, усі учасники отримали у подарунок смачні гостинці та ланч-бокси.