3 лютого у міській раді відбулось перше засідання робочої групи для формування завдання та розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Володимир-Волинської міської територіальної громади. До робочої групи, яку очолив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук, увійшли керівники профільних управлінь та відділів, депутати міської ради та представники громадськості.
Відповідно до Угоди про фінансову підтримку між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» до кінця 2024 року усі громади в Україні мають розробити план розвитку своїх територій.
Комплексний план просторового розвитку території громади – це документ, який дає можливість перетворити бачення щодо майбутнього громади в інструмент управління її розвитком. Він вирішує у межах території усієї громади наступні питання:
- визначення функції території;
- забезпечення соціальною, транспортною та інженерною інфраструктурою;
- формування сприятливого середовища для мешканців;
- створення умов для розвитку місцевого бізнесу та залучення інвестицій.
В процесі розроблення комплексного плану інвентаризуються ресурси громади, земельні, лісові, водні, надра, а це одна із передумов їх ефективного та раціонального використання. В результаті – розкриються нові можливості та потенціал громади, відбудеться економічне зростання та збільшення дохідної частини місцевих бюджетів.
Під час засідання у Володимир-Волинській міській раді начальник управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів Андрій Трофимук ознайомив присутніх із вимогами та завданнями, які стоять робочою групою. Зокрема, до червня 2022 року група має підготувати відповідні матеріали для розробки комплексного плану просторового розвитку Володимир-Волинської громади, які використовуватиме у своїй роботі проектний інститут. Напрацювання робочої групи попередньо буде винесено на розгляд стратегічної сесії (громадське обговорення).
Вартість розробки комплексного плану для Володимир-Волинської громади, за попередніми розрахунками, складатиме 2,5-3 мільйони гривень. Більшість цієї суми громада сплачуватиме сама, оскільки з державного бюджету надійде лише 320 тисяч гривень субвенції. Як зазначив Андрій Трофимук, розробити такий план необхідно до кінця 2024 року, інакше територію нашої громади приєднають до найближчої громади, яка уже матиме комплексний план.
Наступне засідання робочої групи відбудеться за 10 днів. До цього часу її члени мають підготувати власне бачення слабких та сильних сторін громади для SWOT-аналізу.