Наукова співробітниця Володимирського історичного музею ім. О. Дверницького Ганна Доскоч взяла участь у Міжнародній науковій конференції співробітників музеїв «Заповнення сліпих плям 2.0: Нові наративи та роль музеїв у відновленні України», що проходила у Варшаві протягом 4-5 листопада. Загалом Волинську область на конференції представила делегація у складі одинадцяти директорів та наукових співробітників музеїв.
Наукова конференція у Варшаві під назвою «Заповнення сліпих плям 2.0: Нові наративи та роль музеїв у відновленні України» стала найбільшою міжнародною подією, яка зібрала співробітників музеїв з початку російсько-української війни.
Організатором заходу виступила Фундація Obmin – найбільша платформа українських музеїв, за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України та Фундації Польсько-Німецької співпраці.
Учасники заходу, які представляли понад 130 музеїв з усієї України разом зі своїми колегами з Польщі та Німеччини впродовж двох днів обговорювали й аналізували нові наративи з метою подолання колоніальної спадщини, нав’язаної Україні, а також визначення ролі музеїв у відновленні України, виявлення та виправлення помилкових наративів, що впливають на музеї.
Зі вступним словом серед представників Польщі та Німеччини виступила Анастасія Бондар, заступниця міністра з цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізацій.
Український парламент на конференції представила Ірина Констанкевич, народний депутат України. Вона оголосила вітання голови ВРУ Р. Стефанчука, а також виступила з тезами про декомунізацію в музеях України.
Підсумком конференції став спільний документ українських музеїв, розроблений на онлайн-семінарах під назвою «Десять думок», що розкриває потребу в нових наративах, також як наслідок цієї війни, і для деколонізації музеїв.
Міжнародна співпраця – це важлива складова на шляху зміцнення самоідентифікації України, що сприяє пошукам шляхів подолання викликів, що постають перед українською культурною спадщиною.