Міський голова Ігор Пальонка провів чергову щотижневу зустріч із журналістами місцевих ЗМІ, під час якої відповів на ряд питань, що стосуються життя громади в умовах воєнного стану.
– Днями містом пройшли проливні дощі. Чи впоралась із опадами зливна система на дорогах, зокрема на вулиці Незалежності? (Твій Володимир)
– На вулиці Незалежності решітки з отворами зливної каналізації були забиті листям, через що на дорозі стояла вода, але після того, як комунальники їх прочистили, проблему було розв’язано. У зливу особисто проїжджав містом і на той час на Незалежності уже не було підтоплення, а на Ковельській текли цілі ріки дощової води. Тож думаємо тепер як повідкривати отвори для ливневої води, які свого часу заасфальтували під час ремонту дорожнього покриття.
– У Ласкові та Вощатині є скарги на роботу маршрутного транспорту… (Місто вечірнє)
– Мені про це відомо, тому сьогодні з цього приводу проведу нараду і, думаю, що найближчим часом роботу автобуса буде відновлено.
– Днями ви оглядали укриття у школах. На якому етапі їхня підготовка і чи встигають до початку навчального року? (Слово правди)
– Задоволений тим, що побачив на свої очі, оскільки за невеликий проміжок часу вдалось здійснити великий обсяг робіт. Упевнений, що сховища будуть підготовлені до нового навчального року і якщо дозволятиме ситуація в громаді, діти зможуть сісти за шкільні парти.
– Проте сховище може прийняти одразу не всіх учнів? (Слово правди)
– Є, звісно, певні нормативи щодо того, яка кількість дітей може одночасно перебувати в укритті, тому керівники навчальних закладів мають відповідно спланувати навчальний процес. Хочу принагідно дати роз’яснення щодо гімназії, адже навколо цього питання багато домислів та чуток. Основна проблема з цим навчальним закладом – це відсутність укриття і аж ніяк не через те, що на її базі надалі передбачається створення профільного ліцею. Планували вирішити це питання, домовившись з консервним заводом, де є придатне укриття, проте рятувальники та держпродспоживслужба не дозволили його використовувати для потреб навчального закладу. Тому батьки дітей, які навчаються у початкових класах, обирають зараз для очного навчання інші школи міста. Управління з гуманітарних питань написало звернення до міської ради щодо можливості виділення коштів для облаштування укриття в гімназії. Залучаємо відповідних фахівців, які мають оцінити ситуацію і прорахувати вартість будівництва укриття.
– Чи відповідають усім вимогам ті укриття, які, наприклад, є у ЗДО село Суходоли? (Місто вечірнє)
– За проектом будівництва у Суходільському дитсадку передбачалося належне укриття, яке усі ці роки не використовувалось за призначенням. Після огляду приміщення комісія надала схвальне рішення, тож зараз там ведуться ремонтні роботи. Відтак облаштоване укриття дасть можливість евакуйовувати туди і учнів опорного навчального закладу, який знаходиться поруч із дитсадком.
– У громаді тривають ямкові ремонти. Мешканці нарікають щодо відсутності попереджувальних знаків. (Твій Володимир)
– Доручу управлінню інфраструктури звернути на це увагу. Як запевняють керівники комунальних служб, за сприятливої погоди цього тижня планується завершення ямкового ремонту тих ділянок, де наразі зрізане покриття.
– У соціальних мережах місцевій владі продовжують дорікати заходами до Дня міста, зокрема, зазначають, що працівники міської ради отримають додаткові виплати за роботу у вихідні дні… (Твій Володимир)
– Працівники, які були залучені до організації заходів з нагоди Дня міста, працювали лише на власному ентузіазмі і з бажанням провести благодійні заходи для збору коштів на потреби військових. Жодних надбавок чи подвійного окладу за роботу у вихідні працівники міськвиконкому не отримують. Тому ті чутки, які розпускають у мережах, повністю неправдиві.
– Наскільки виконаний місцевий бюджет громади за підсумками семи місяців? (Слово правди)
– Наразі бюджет громади за рік уже повністю виконано завдяки податкам, які сплачують військовослужбовці частин, що дислокуються у нашому місті. Звіт за підсумками піврічного виконання бюджету днями буде опубліковано. Зазначу, що наразі у місцевій казні значна сума коштів, проте використовувати їх наразі можемо на дуже обмежений перелік видатків. У першу чергу – це підтримка військових формувань, рятувальників, прикордонників та медичних закладів, а також виділяємо кошти комунальним службам на необхідні ремонті роботи. На найближчих засіданнях бюджетної комісії, виконкому та позачергової сесії будемо виділяти кошти на ті потреби, з приводу яких до нас звертаються командири військових частин. Також плануємо виділити кошти на облаштування приймального відділення ТМО та придбання ангіографа, що є необхідними умовами для створення кластерної лікарні району саме на базі нашого медичного закладу.
– Чи є якісь зрушення у питанні створення реабілітаційного центру? (Місто вечірнє)
– Наразі цей процес на стадії проєктування – приїжджали відповідні фахівці, робили заміри. Стоїть питання не лише реконструкції приміщення, а і території закладу, яка складає близько пів гектара. Хочемо спланувати простір таким чином, щоб розмістити тут відпочинкові зони для дозвілля військовослужбовців, які проходитимуть реабілітацію у центрі. До створення такого закладу дуже високі вимоги, тому планування потребує багато часу.
– На земельний аукціон виставлено ділянку на вулиці Наталії Ужвій. Що це за ділянка і в чому необхідність її продажу? (Слово правди)
– Інвестори охочіше вкладають свої кошти у довгострокові проєкти, тож коли земля перебуває у їхній власності – це є гарантією того, що вони планово розвиватимуть свій бізнес. Наразі є декілька потенційних інвесторів, які претендують на дану ділянку промислового призначення. Торги на Прозоро визначать переможця.
– Гості нашого міста часто звертають увагу на непривабливий вигляд фасадів багатоповерхівок, що знаходяться у центрі Володимира. Хто має зайнятись цим питанням – місцева влада чи голови ОСББ? (Місто вечірнє)
– У цих будинках ОСББ не створене. Їх ми подавали на державну програму «Велика термомодернізація», що передбачала утеплення фасаду за кошти донорів та зі співфінансуванням з місцевого бюджету. На жаль, у зв’язку з війною програму призупинено. Проте після перемоги, коли приступимо до реконструкції площі, обов’язково займемось і навколишніми будинками.
– Минулого тижня ви зустрічались з командиром прикордонного загону і говорили про облаштування укріплень на кордоні з Білоруссю. Які саме це укріплення та про яку суму з місцевого бюджету йдеться? (БУГ)
– На засіданні ради оборони області порушувалось питання щодо охорони державного кордону та створення там системи засобів для потенційного затримання ворога. Після цього командир прикордонного загону приїхав до нас з проханням допомогти у виділенні коштів на укріплення кордону у сумі 5 мільйонів гривень. Звертаються в першу чергу до нашої громади, адже ми заледве не єдина громада в області, де є перевиконання бюджету. Щодо того, який саме передбачається комплекс заходів з укріплення кордону, на жаль, повідомити не можу. Це питання розглядатиметься на засіданні бюджетної комісії, проте переконаний, що наша громада разом із Ковелем та Луцьком має доєднатись до фінансування необхідних заходів, аби забезпечити кращий захист державного кордону.
– Яка зараз ситуація у громаді з внутрішньо переміщеними особами? (Твій Володимир)
– Кількість ВПО у громаді наразі налічує 3 374 осіб. За останній час їхня кількість дещо зросла. Військова адміністрація області ставить перед нами питання щодо облаштування додаткового приміщення для розміщення тимчасово переміщених осіб. Наразі окрім гуртожитків навчальних закладів у Володимирі немає пристосованих приміщень, де могли б поселитись переселенці. Під час минулотижневого візиту нардепа Ігоря Гузя оглянули п’ятиповерховий гуртожиток агротехнічного коледжу, який через аварійний стан не використовується уже понад десять років. Вважаю, що після ремонту даху та заміни електропроводки у даному приміщенні можна розміщувати переселенців, а також облаштувати соціальне житло і для наших мешканців.