25-26 січня представниці Володимирської міської ради – начальниця та головний спеціаліст відділу економічного розвитку, проєктної діяльності та інвестицій Оксана Виваль і Анастасія Азанова, взяли участь у конференції зі стратегічного планування від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», що проходила у Львові.
Під час заходу, учасниками якої були 100 представників з 40 громад Львівської, Волинської та Закарпатської областей, детально обговорювалися практичні кейси громад-учасниць на шляху від розробки Стратегії розвитку громад до її реалізації. Цікаво було почути практику використання методів опрацювання різноманітних баз даних, зокрема геоінформаційних технологій, які презентував очільник навчально-наукового центру космічних та геоінформаційних технологій Поліського національного університету Петро Пивовар. Його модель планування зацікавила багатьох представників громад регіонів, адже така гіс-система забезпечує результативність опрацювання вхідних даних при стратегічному та поточному плануванні із кількох місяців до кількох тижнів.
Досвідом використання інструментів електронної демократії в процесі збору, опрацювання та подальшого включення проєктних ідей до стратегій активно ділилися очільники громад, зокрема Шацької, Локачинської Горохівської, Боратинської й Оброшинської. Важливу роль відводили також і комунікаційній складовій цього стратегічного процесу. На жаль, майже усі представники запрошених громад констатували відсутність ефективної комунікаційної стратегії. Тому в межах подальшої співпраці із проєктом USAID HOVERLA партнерським громадам було анонсовано також і розробку такого важливого стратегічного документа громади.
Окремим блоком дискусій було міжнародне співробітництво та участь громад в міжнародних грантових проєктах, коротку презентацію яких організували в рамках даної конференції. Також було анонсовано найближчим часом ряд заходів, що будуть направлені на більш детальне вивчення умов участі в таких проєктах та проведення навчальних тренінгів з написання відповідних грантових заявок.
В межах взаємодії громад із експертами проєкту очікується напрацювання важливих стратегічних документів та актуалізація вже наявних, оскільки умови сьогодення спонукають до такої роботи з метою планування розвитку громад в умовах воєнного часу та повоєнної відбудови з можливістю залучення додаткових позабюджетних ресурсів.