29 березня міський голова Ігор Пальонка провів традиційний щовівторковий брифінг для журналістів місцевих ЗМІ, під час якого відповів на питання, що стосуються різних аспектів життя громади в умовах воєнного стану.
– Цікавляться читачі чи буде стела загиблим бійцям, що на площі Героїв, доповнена новими світлинами? Адже, на превеликий жаль, за останній час маємо загиблих військовослужбовців… (Місто вечірнє)
– Попередньо було прийняте рішення демонтувати стелу зі світлинами з площі, коли встановимо пам’ятник загиблим Героям на розі вулиць Шевченка та Ковельської, адже там будуть розміщені і світлини бійців.
– Чим допомагає сьогодні міська влада представникам малого та середнього бізнесу? (Район. Володимир)
– Розглядаємо питання про звільнення підприємців від сплати оренди за землю на території громади і думаємо розробити спільно з сусідніми громадами програму підтримки малого та середнього бізнесу в умовах воєнного стану.
– Чи є заявки від підприємців, які мають бажання евакуювати свій бізнес на терени нашої громади? Та чи йдеться зараз про розвиток індустріального парку? (Слово правди)
– Особисто спілкувався з керівниками двох підприємств, які хочуть перевести до нас свій бізнес, іще з одним вела переговори керівниця відділу економіки Наталія Куран. Зараз приймаються відповідні рішення щодо їхньої майбутньої релокації. Щодо індустріального парку, то я вже повідомляв, що ми змінювали установчі документи у зв’язку із створенням Володимир-Волинської громади і подали їх на розгляд Кабінету Міністрів. І доки наші документи ще не погоджені, ми, на жаль, не можемо займатись розвитком індустріального парку.
– У зв’язку із напливом переселенців у місті зросла і кількість автомобілів на вулицях, через що є проблеми і з парковкою, і з дотриманням ПДР. Чи слідкує за цим муніципальна варта і чи штрафує порушників? (Слово правди)
– З муніципальної варти у нас лишилось лише чотири працівники, які забезпечують охорону приміщення міської ради і до останнього часу охороняли РДА. Новопризначений керівник разом із ще декількома інспекторами нині у теробороні. У зв’язку з цим будемо вводити додаткові штатні одиниці. Щодо паркування автомобілів, то найбільше проблем з цим було на площі. Нині там заборонено паркуватись.
– Скільки у місті уже зареєстровано переселенців? (Твій Володимир)
– Станом на вчорашній вечір їхня кількість становила 2 747 осіб. Щодня через пункт реєстрації у туристично-інформаційному центрі проходить більше ста внутрішньо переміщених осіб. У школах громади навчається близько сотні дітей переселенців.
Додам, що держава нині збирає інформацію по громадах щодо наявності вільних земельних ділянок з комунікаціями, придатних для будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб. У нас така ділянка є в районі колишнього цукрового заводу.
– Знаємо, що багато закладів освіти і деякі заклади харчування безкоштовно годують переселенців та тероборону. Чи буде їм компенсовано ці витрати, наприклад, у вигляді знижок на комунальні послуги? (Твій Володимир)
– Декілька жителів міста звертались до мене з претензією щодо виділених з місцевого бюджету двох сотень тисяч гривень на харчування правоохоронців та тероборони. Проте ми ці кошти наразі не використовуємо, оскільки вистачає запасів продуктів, які надали небайдужі мешканці та підприємці. Щодо відшкодування плати за комунальні послуги, то є певна процедура, згідно якої обов’язково проведемо розрахунки з нашими навчальними закладами.
– Минулого тижня стала свідком ситуації, коли представники районного військкомату просто на площі вручали чоловікам порожні повістки. Чи знаєте ви про цю практику і наскільки вона є законною у межах воєнного стану? (Слово правди)
– У зв’язку з тим, що до Володимира прибуло чимало внутрішньо переміщених осіб і це не лише жінки, діти та люди поважного віку, а і фізично здорові молоді чоловіки, на спільній нараді з керівництвом центру комплектування вирішили робити усе можливе для того, аби залучати таких чоловіків до захисту нашої незалежності.
– Прокоментуйте, будь ласка, інцидент, який стався минулого тижня у міській раді. (Район. Володимир)
– Того дня я у працював у своєму кабінеті в міській раді, коли секретар повідомила, що зі мною хоче поспілкуватись делегація, що налічувала близько 15-ти осіб. Одразу запропонував усім спуститись для розмови на перший поверх до зали засідань, оскільки у робочому кабінеті немає достатньо місця для такої кількості людей. Це чомусь викликало шквал негативних емоцій та обурення. Лунали образи та звинувачення. Відтак була викликана поліція, аби забезпечити порядок, тим паче, що подібні зібрання нині заборонені. Врешті, під час спілкування відповів на ряд питань, які турбували активістів. Зокрема, пояснив щодо автомобіля, який передала військовим литовська делегація, адже затримка виникла через те, що ми чекали, коли 14-та бригада змінить місце дислокації. Щодо коштів, то вкотре розповів про 2 мільйони гривень, які були виділені на збройні сили за день до початку війни і з освоєнням яких були певні проблеми. Зараз цільове призначення коштів змінено і їх передано безпосереднім розпорядникам. Коли кошти будуть освоєні, обов’язково надамо ще грошову підтримку, перерозподіливши попередньо заплановані фінанси на ремонт парку чи стадіону.
– Чи буде у Володимирі традиційний весняний ярмарок? (Район. Володимир)
– На наступних вихідних обов’язково проведемо весняний ярмарок.
– Коли плануєте наводити лад на кладовищах? (Район.Володимир)
– На попередній нараді директору КП «Полігон» Володимиру Собіпану було поставлене завдання навести лад на міських кладовищах. Долучимо до цього і сільськогосподарські підприємства, які нададуть необхідну техніку.
– Традиційно у Провідну неділю збільшується кількість рейсів маршрутного транспорту до Федорівського кладовища. Чи не можна зробити це за 2 тижні до Провідної неділі, щоб люди встигли впорядкувати могили? (Місто вечірнє)
– До мене уже звертались мешканці з таким проханням і ми ставили це питання перевізникам на нараді понад тиждень тому. Поки що вдалось вирішити проблемне питання доїзду до дач у селі Горичів, відновили рух маршрутного транспорту у сільських населених пунктах громади, а над додатковими маршрутами до кладовища наразі ще працюємо. Це питання у мене на особистому контролі.
– У Нововолинську проводять навчання зі стрільб для цивільних людей. У нашому місті людям, які також хочуть організувати таке навчання, кажуть, що не має відповідного приміщення. Чи можна це якось вирішити? (БУГ)
– Сьогодні ми проводимо навчання для бійців добровольчих формувань територіальних громад, яких по максимуму повинні навчити і поводженню зі зброєю і наданню першої медичної допомоги. Маємо нового керівника ДФТГ, якому буде доручене організувати навчання і для цивільного населення. Для цього маємо приміщення сертифікованого тиру.