Сьогодні, 09 жовтня 2018 року, у міськвиконкомі відбулась оперативна нарада з керівниками міських установ, підприємств та організацій. Міський голова Петро Саганюк, який провів нараду, доручив відповідним службам провести моніторинг вільних приміщень, які перебувають в комунальній власності, звернути увагу на об’єкти житлового фонду, в яких довгий час ніхто не проживає. Досі проблемним питанням залишаються квартири громадян, що виїхали на постійне місце проживання до Росії, а в їхніх квартирах накопичуються борги за комунальні послуги. Своє незадоволення дозвільною системою щодо самовільного будівництва міський голова висловив представництву Держархбудконтролю в місті, зазначивши, що 44-квартирний довгобуд для військових також має проблеми з документами саме в цій сфері.
Окремі завдання було поставлено перед управлінцями в галузі освіти, а саме – щодо реорганізації школи-інтернату, яку планують перетворити в ліцей, а дошкільний заклад передати місту.
За словами міського очільника, останнім часом почастішали звернення громадян на особистий прийом щодо надання дозволу на встановлення в квартирах багатоповерхівок індивідуальних систем опалення. Тому треба вивчати питання, щоб перевести опалення невеликих будинків повністю на автономну систему, – підсумував Петро Саганюк.
Опісля він зустрівся з представниками місцевих ЗМІ та відповів на такі їхні запитання:
Газета “Слово правди”. Вчора відбулось позачергове засідання виконкому. Що скажете про підготовку міста до зими?
Вам відомо, що минулого засідання виконкому, заслухавши інформацію від комунальних служб, я залишився незадоволений таким станом справ і вимушений вжити радикальних заходів – оголосив догану начальнику УЖКГі будівництва Фіщуку В.С. Такі міри мали ефект, оскільки за тиждень цим управлінням освоєно понад 8 мільйонів коштів. Треба зазначити, що, справді, місто готове до опалювального сезону 2018-2019 років, якби треба було його розпочати вже зараз, то служби готові це зробити. Ми навіть вже почали опалювати стаціонарне відділення терцентру, де проживають одинокі громадяни похилого віку, та в лікарні. Це нам дозволило зробити котельне устаткування цих установ, яке працює на альтернативному паливі. Одночасно є і проблеми – це борг населення за спожиті послуги у сумі понад 3 мільйони гривень, ще 5 мільйонів – різниця в тарифах,які так і не відшкодувала держава. Вчора члени виконкому затвердили нові тарифи на тепло. Вони вимушено підняті, бо інакше підприємство “Теплокомуненерго” працювало б в сторону збільшення збитків.
Газета “Слово правди”. А що зроблено в плані енергоощадних заходів?
Переобладнано котельню по вул. Старицького. Це потягнуло з міського бюджету десь близько мільйона гривень. Також виведено з підвалу котельню на вулиці Ковельській, 103, а будинки, які вона опалювала, під’єднано до іншої котельні. Це дало можливість скоротити витрати на паливні та адміністративні ресурси. У місті багато котелень, тому всі вони потребують обслуговування. Готуючись до зими, у всіх бюджетних установах провели гідровипробування системи опалення, подекуди замінили теплотрасу. А взагалі у нас мережі по ПТМ зношені на 76%, по водоканалу – на 80%. Щоб їх оновити, потрібні величезні кошти.
Інтернет-видання “Район. Володимир-Волинський”. Є проблеми в місті з медичною та освітньою субвенціями. Чи не потягне це скорочення працівників?
Освіта і медицина – це функції держави. Тому вона спрямовує місту на педагогічних та медичних працівників субвенції з державного бюджету. Оплату праці технічного персоналу забезпечує міський бюджет. Сьогодні держава не додає нам на ці цілі понад 8 мільйонів гривень. Але ми піднімаємо це питання на всіх рівнях влади, надсилаємо листи. І перші результати є – прийшли запити про уточнення і підтвердження сум, яких не вистачає на зарплату вчителям та лікарям. Тому, я думаю і сподіваюсь, що ці кошти таки нам додадуть. А в разі відмови – змушені будемо шукати резерви в своїй казні. Тому скорочувати нікого не будемо.
АТМ “Володимир”. Кошти з депозитів не пропонували зняти?
Центральні органи влади бачать, що певні суми знаходяться в нас на депозитних рахунках. Але вони не знають, що ці кошти, так би мовити, “в роботі”. Вони розподілені по статтях видатків міською радою і призначені на асфальтування, ремонти, капітальні придбання і т.д. І ось допоки готуються документи, видають дозволи, отримують експертизи, проводять тендери, і виконують власне самі ремонти, то гроші не лежать “без роботи” на рахунку, а приносять відсотки міській казні. В міру потреби вони знімаються з депозиту і ними розраховуються за виконані роботи. Ось такі прості істини.
Газета “Слово правди”. Чому так туго йде ремонт історичного музею?
Там є керівник, і йому варто було б, на мою думку, предметніше зайнятися цим питанням. По-перше, там була проблема з підрядною організацією, яка б мала відповідну ліцензію на ремонт пам’ятки. Тепер там розбіжності в документах. Одним словом, роботи тривають, але повільно. Цю суму, напевно, буде перенесено на наступний бюджетний рік.
Газета “Слово правди”. На нараді було висловлено претензії до керівників установ освіти…
Так, в мене є претензії до директорів гімназії, другої і третьої шкіл. Навчання кожної дитини нам обходиться в певну суму з міського бюджету. У наших школах навчається багато дітей з навколишніх ОТГ. Це вартує біля 2 мільйонів гривень. Якби громади нам їх відшкодували – був би менший дефіцит освітньої субвенції або ресурс для поліпшення матеріально-технічної бази шкіл. Окрім того, у нас є проблема з гімназією. Школа хороша, там працюють висококваліфіковані спеціалісти, але помістити туди всіх бажаючих там навчатись неможливо фізично, її потужності надто малі. Не можна штучно цього робити, адже це діти, їхня безпека, комфорт, а наша – відповідальність. Я кажу про це давно, але дирекція натомість в цьому році знову збільшила загальну чисельність учнів.
Інтернет-видання “Буг”. Вже кілька тижнів в міській раді говорять про автопарковки. Але в той же час залишається невирішеним питання облаштування для авто вільної території по Ковельській, 10.
Ця ділянка перебуває в постійному користуванні релігійної громади Собору Різдва Христового. Ми не можемо ніяких ремонтних капітальних робіт там виконувати, оскільки вона не передана в комунальну власність. Я особисто тільки “за” і готовий винести це питання на сесію міської ради. Але дехто зі священництва Собору протестує проти цього. Це наша проблема – місто старовинне, великих відкритих ділянок в центрі немає, а щодня курсує понад 10 тисяч авто. Тому це треба вирішувати.