4 квітня міський голова Ігор Пальонка поспілкувався з журналістами місцевих ЗМІ під час брифінгу.
– Ігорю Анатолійовичу, нещодавно місто відвідував командир 14 ОМБр Олександр Охріменко. Чи ви з ним зустрічались?
– Так, у нас була запланована зустріч в приміщенні КМЦ з сім’ями військових, члени яких загинули, в полоні чи пропали безвісти. Попри те, що зустріч була непростою, командир свідомо пішов на цей крок, у підсумку окремі питання вдалось донести до людей, а деякі питання ще потрібно вивчити. Також на зустрічі були присутні члени сімей військових і з інших областей. При особистій зустрічі почув ряд потреб та заходів, які необхідно виконати нам, як місцевому самоврядуванню.
– Військові наголошують про необхідність створення реабілітаційного центру. Чи є вже певні напрацювання в цьому напрямку?
– Так, при розмові з Олександром Петровичем, він вкотре наголосив про необхідність такого центру в нашому місті. Вже 7 квітня на звіті міського голови я представлю візуалізацію нового реабілітаційного центру, який, як повідомлялось, знаходитиметься у приміщенні колишнього інфекційного відділення лікарні.
– Чи в новому реабілітаційному центрі зможуть лікуватись військовослужбовці з інших громад?
– Даний реабілітаційний центр знаходитиметься в структурі ТМО і реабілітаційний пакет послуг надходитиме згідно з НСЗУ, тому послуги надаватимуться для всіх військових.
– Яка доля чекає станцію переливання крові та які дії плануються, щоб передати її на баланс міста?
– На сесії міської ради було прийнято рішення про те, що ми готові прийняти приміщення на баланс громади. При попередній робочій зустрічі з головою Волинської обласної ради Григорієм Недопадом ми спілкувались про те, що дана станція є корисною для нас. Наступний крок очікуємо від депутатів обласної ради, з якими ми спілкуємось та переконуємо їх, що дане приміщення повинне бути передане у комунальну власність міста для того, щоб зберегти його в належному стані та частково переобладнати для надання послуг екстреної медичної допомоги та ТМО. Тому наразі остаточне рішення за депутатами Волинської обласної ради.
– У громаді тривають роботи з весняного благоустрою. Скажіть, яку суму цьогоріч виділено з бюджету на озеленення міста? Це буде щось традиційне чи абсолютно нове?
– При формуванні бюджету громади були нарікання деяких депутатів, що сьогодні не на часі висаджувати зелені насадження через ситуацію в державі. Тоді було виділено 300 тис. грн замість 500 тис. грн запланованих на озеленення, але при внесенні змін до бюджету до цієї статті видатків все-таки було додано ці заплановані кошти. Дані роботи включають висадження дерев катальпи на вулиці Шевченка замість наявних насаджень горобини. Також локально будуть висаджені нові дерева на вулицях Незалежності, Ковельській та Луцькій, де це бракує насаджень, або були ліквідовані старі.
– Чи планує КП “Володимиртепло” до кінця року встановити загальнобудинкові теплові лічильники на всіх будинках міста?
– Більш ніж 2 роки міська влада підтримує це комунальне підприємство, здійснюючи покращення матеріально-технічної бази, заміну тепломереж на попередньо ізольовані, переведення котелень на тверде паливо, тому що сьогодні це пріоритет та завдання від уряду. Щодо теплових лічильників – особисто контролюю цю ситуацію, тому одним з головних завдань підприємства та управління інфраструктури є встановити їх у всіх будинках. Попередньо на ці потреби є виділені кошти з міського бюджету, тому зараз тривають проєктні роботи і ми за цей літній період плануємо ці роботи виконати.
– Триває передвеликодній період і мешканці громади приводять до ладу місця спочинку рідних. Чи планується збільшення маршрутних рейсів до кладовищ громади?
– Вчора я провів нараду, на якій обговорили план дій з вивезення сміття з кладовищ всієї громади та обговорили питання налагодження доїзду до міського кладовища. Найближчим часом управління інфраструктури повідомить мешканців про додаткові рейси. Також за сприятливих погодних умов плануємо провести толоку з прибирання громади, про місця проведення якої буде повідомлено згодом.