8 грудня у Володимирській раді позачергово зібралась комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, аби розглянути питання необхідності виділення коштів з резервного фонду на подолання наслідків надзвичайної ситуації, про створення і функціонування Пунктів незламності та пунктів обігріву населення, а також про стан техногенної та пожежної безпеки на території громади.
Першими заслухали запити щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету. Як повідомила генеральний директор КП «Володимирський центр первинної медичної допомоги» Катерина Чубок, амбулаторія загальної практики – сімейної медицини, яка знаходиться на Луцькій, 230, окрім надання медичних послуг населенню, виконує ще й функцію пункту обігріву, але лише в той період, коли є електропостачання.
Тож аби забезпечити безперебійну роботу закладу необхідно придбати резервне джерело живлення, а саме генератор орієнтовною вартістю 363 тисячі гривень, для двотижневої роботи якого необхідно 270 літрів пального вартістю 14 тисяч гривень.
Схожа ситуація склалась і у КП «Володимирська стоматполіклініка». Як повідомив генеральний директор комунального підприємства Роман Нестеряк, лікарі стоматполіклініки не мають змоги працювати у нормальному режимі та лікувати пацієнтів через постійні вимкнення електроенергії. Для того, щоб забезпечити хоча б 5 годин роботи стоматологічного обладнання необхідно придбати генератор вартістю 386 тисяч гривень та 280 літрів пального, якого вистачить орієнтовно на два тижні.
Розглянули на комісії питання виділення коштів з резервного фонду на пальне для комунальних підприємств громади: «Володимиртепло», «Володимирводоканал», «УЖК» та «Полігон». За підсумками обговорення комісія не підтримала виділення коштів з місцевого бюджету для КП «Полігон». Як зауважив міський голова Ігор Пальонка, підприємство у випадку нестачі пального зможе скористатись резервом, який створює громада на випадок надзвичайних ситуацій.
Під час обговорення другого питання начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної і мобілізаційної роботи, цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Володимир Атаманчук розповів, що на території Володимир-Волинської громади розгорнуто два Пункти незламності та шість Пунктів обігріву. Якщо енергетична ситуація погіршуватиметься, то їхню кількість буде збільшено.
Як зазначив начальник відділу організації профілактичної роботи Володимирського районного управління ГУДСНС України в області Олег Отченаш, з початку роботи мобільного Пункту незламності ДСНС його відвідало понад 700 осіб, проте останнім часом кількість звернень суттєво знизилась.
У підсумку комісія прийняла рішення визначити перелік об’єктів, на базі яких будуть створені Пункти незламності та обігріву, а також відповідальних осіб за кожен з них. Усі пункти мають бути оснащені переліком необхідних речей для забезпечення людей місцем для зігрівання, гарячим чаєм та медичною допомогою.
Управлінню соціальної політики виконавчого комітету міської ради комісія дала доручення скласти план підтримки осіб похилого віку та осіб з обмеженими фізичними можливостями на випадок відсутності електроенергії та опалення.
Насамкінець засідання заслухали Олега Отченаша, який поінформував про стан техногенної та пожежної безпеки на території громади.