Володимир-Волинським ТМО проведено капітальний ремонт неврологічного, інфекційного, хірургічного відділення та відділення анестезіології та інтенсивної терапії, капітальний ремонт малої операційної хірургічного відділення, лабораторії та ординаторської рентгенологічного кабінету.
Для потреб інфекційного відділення, яке опалюється від твердопаливної котельні, заготовлено в межах 40 тонн торфобрикету, що складає більше 50% від потреби. У повному обсязі заготовити паливний ресурс не можливо, оскільки відсутнє місце для його зберігання.
Власними силами проведено ремонт приміщень колишніх кабінетів фтизіатра, в яких облаштовано санвузол, кухню, коридор та три житлових кімнати для молодих спеціалістів ТМО.
На підготовку до зими закладів охорони здоров’я використано 1,4 млн.грн.
В установах освіти: у дошкільних закладах проведено дооблаштування дитячих майданчиків новими елементами, придбано 2 морозильні камери, 5 холодильників, 4 електром’ясорубки, пральна машина, харчовий котел, інший інвентар та лічильник теплової енергії.
Практично в усіх навчальних і дошкільних закладах проведено роботи по заміні вікон і дверей на енергозберігаючі. Із загальної кількості 1766 вікон, на енергозберігаючі замінено 1029, в тому числі 438 у поточному році. У садочках №№ 1, 7 і 8 усі вікна замінені, у садочку № 2 роботи ще проводяться. .
По школах: заміна вікон здійснюється в 1 -й, 2 -й, 3-й та 5-й школах та в Центрі позашкільної освіти. .
В усіх навчальних та дошкільних закладах проведено поточний ремонт асфальтобетонного покриття, загальною площею 1812 кв.м. Для підготовки закладів освіти до роботи взимку використано 3 млн. і майже 200 тис.грн. коштів.
На баланс історичного музею передана паливна, не освоєні кошти на заміну вікон в приміщенні, оскільки за наполяганням дирекції пропонується проводити заміну з реставрацією.
Продовжуються роботи по реконструкції стаціонарного відділення територіального центру, які необхідно завершити до початку холодів.
Що стосується житлово-комунального господарства, то в 30-ти під’їздах житлових будинків проведено поточний ремонт. ЖЕКом виконано 430кв. м ремонту покрівлі, проведено ремонт 147 м/п водостічних систем, виконано ремонт цоколів на загальній площі 180 кв.м, проведено ремонт міжпанельних швів – 157 м/п, ремонт оголовків димовентиляційних каналів – 5 шт, 285 м/п – відремонтовано мережі внутрішнього водопостачання та 205 м/п водовідведення, 165 м/п – мереж постачання тепла та гарячої води, замінено 123 вентилі та 13 засувок різних діаметрів на різних мережах, проведено заміну вхідних у під’їзди дверей – 9 шт.
За бюджетні кошти проведено підсилення несучих конструкцій житлових будинків по вул. Шевченка, 6, Луцька, 223 та Ковельська, 12, проведено ремонт дахів по вул. Академіка Глушкова, 4, 12 та Поліської Січі ,49; розпочалися роботи по вул. Поліської Січі, 55, Луцька, 176, Роксолани, 1 та Шевченка, 8.
Практично завершено капітальний ремонт 5-ти ліфтів. У 27-ми дворах багатоповерхівок проведено поточний ремонт прибудинкових територій, такі ж роботи заплановано провести ще в 5-х дворах. По Програмі сприяння діяльності ОСББ та ОСН встановлено індивідуальний тепловий пункт для двох багатоповерхівок по вул. Ковельська, 132 та 132/1, а також відремонтовано дах житлового будинку по вул. Сахарова, 15. Таким чином із 191 будинку до зими підготовлено 161, що складає 84%, на підготовку витрачено 3 млн.грн.
Водоканалом відремонтовано 290 м/п водопровідних мереж із запланованих 320;
240 м/п каналізаційних мереж; тривають роботи по центральному водозабору;
підготовлено 4 із 5-ти КНС та очисні споруди; 8 із 9-ти артезіанських свердловин.
У рамках реалізації проекту «Чиста вода на Побужжі» проведено реконструкцію 3-х артсвердловин, на одній роботи ще ведуться, реконструйовано приміщення хлораторної, складу солі та практично станції ІІ підйому, роботи по реконструкції приміщення завершуються в бак-лабораторії. Встановлено електролізну установку та насосне обладнання на станції ІІ підйому, змонтовано резервуар чистої води ємністю 2 млн. літрів, триває пошук фільтраційного обладнання.
По вул. Лук’яна Кобилиці та Лермонтова прокладено водопровід, що дало змогу закільцювати постачання води з вул. Ковельської на вулиці Драгоманова, Устилузька, Івана Мазепи, Лотоцького, Кобилиці, Лермонтова і з підключенням до водопроводу по Незалежності – всього майже 4 км водогону. Загальна сума освоєних коштів – понад 10 млн.грн, в тому числі 9 млн. грн. – європейські грандові кошти.
Комунальним підприємством «Полігон» заготовлено понад 300 тонн посипочних матеріалів, що становить 100% до плану. Уся необхідна техніка до роботи взимку готова. Крім того, автопарк підприємства в поточному році поповнився контейнеровозом та КАМАЗом, до кінця року планується придбати автовишку та екскаватор.
Придбання навісної фрези для ремонту асфальтобетонного покриття дало можливість виконати поточний ремонт на 30-ти вулицях загальною площею понад майже 10 тис.кв. м.
Підрядним способом заасфальтовано вулиці: Цинкаловського, Об’їзну, Олександра Олеся, Соломії Крушельницької, Стефаника, Лугову, Небесної Сотні, Завокзальну, Поштову, Озерну, тривають роботи на вул. Івана Мазепи і в плані – дорога з білощебеневим покриттям від житлового будинку № 235 до будинку № 253 по вул. Луцькій. Загалом заасфальтовано 12 вулиць загальною площею ремонту 30 тис.кв.м.
В цьому році завершено виконання Програми розвитку та покращення стану освітлення вулиць міста. Вуличне освітлення влаштоване на 28-ми вулицях і загалом в нічну пору доби в місті освітлюються усі 237 вулиць окрім 2-х новонарізаних. Загальний обсяг освоєних коштів – більше 12 млн.грн.
Комунальним підприємством «Ритуальна служба» проведено земляні роботи на міському кладовищі «Федорівське» з метою його розширення для здійснення поховань. Зараз там тривають роботи по підготовці зимового сектора.
Комунальним підприємством «Троянда» проводиться ремонт автомобільної техніки, висіяне в необхідній кількості насіння квітів, проведене пікування розсади, теплиці підготовлені до зими. На стадії завершення заготівля дров.
Викликає тривогу стан підготовки до зими теплового господарства підприємства теплових мереж «Володимир-Волинськтеплокомуненерго». Тут ситуація складна як в технічному плані, так і з заготівлею твердих видів палива і особливо з розрахунками.
З міського бюджету підприємству виділено майже 1,5 млн коштів на різні заходи з підготовки до зими. Станом на сьогодні ці кошти не освоєні, відповідно і результат: з 20-ти котелень підприємства до роботи готові не всі.
Практично не проводилися роботи по підготовці до зими підвальних газових котелень по вул. Ковельська, 103, Ковельська, 12 та Князя Василька, 3.
На котельнях по вул. Сагайдачного, 7 та Ковельська, 106 не завершено встановлення сучасних газових пальників змішуючого типу. Котельні по вул. Павлова, 20, 20-го Липня, 21 та Луцька, 146, які були реконструйовані в минулому році на твердопаливні, на сьогодні в експлуатацію не введені.
По мережах: з 19,8 км мереж у двохтрубному обчисленні до зими підготовлено 17,6 км. Роботи ведуться підрядним способом на мережі від котельні по вул. Шевченка, до житлових будинків №№ 72, 74 по цій же вулиці, а також власними силами по мережі між будинками №№ 101 – 105 по вул. Ковельській. В процесі виконання робіт здійснюється заміна мереж на попередньо ізольовані поліуретаном труби.
Заготівля твердопаливного ресурсу: підприємство забезпечене орієнтовно на 40% (дрова і торфобрикет), або на 2 місяці роботи.
Що стосується лічильників, то з міського бюджету на їх встановлення в багатоповерхових будинках виділено 780 тис.грн. За ці кошти можна придбати і встановити в 15-ти будинках засоби обліку теплової енергії. На сьогодні ця робота проводиться дуже повільно.
За звітний період населення міста розрахувалося за надані житлово-комунальні послуги наступним чином:
-з постачання тепла, гарячої води на 88,6 %;
-за постачання холодної води і водовідведення – на 98,3 %;
-за вивезення сміття – на 87,1 %;
-квартплата – на 85,4 %.
Стовідсотково розрахувалися за ці послуги міський та обласний бюджети.
В той же час, загальна заборгованість споживачів перед житлово-комунальними підприємствами міста склала 3113,9 тис.грн, в тому числі лише населення – 2323,0 тис.грн.
Так, в розрізі підприємств населення винне:
– за тепло і гарячу воду – 1502,5 тис.грн.
– за холодну воду і каналізацію – 123,2 тис.грн.
– за обслуговування житла – 663,4 тис.грн.
– за вивезення сміття – 210,7 тис.грн.
Комплексний благоустрій міста
В місті вдалося забезпечити належне виконання робіт по благоустрою на протязі минулого року.
Вцілому за рік вивезено та утилізовано на полігоні твердих побутових відходів 38,55 тис. м3 різноманітного сміття, в середньому 106 м3/добу. В тому числі ліквідовано 4 несанкціонованих сміттєзвалища.
На вивезення сміття витрачено 1410,5 тис.грн.
Крім того, за кошти міського бюджету у 2014 році продовжувалося оновлення парку комунальної техніки. Так придбано:
– 1 контейнеровоз;
– 1 бульдозер;
– 50 контейнерів;
– проведено капітальний ремонт авто вишки.
Загальна сума виділених коштів – 728,0 тис.грн.
Дороги
Завершується будівництво об’їзної дороги в напрямку з Ковеля на Луцьк. В минулому році заасфальтовано 250 м/п. Залишилося 700 м.
Заасфальтовано вул. І. Багряного та Ак. Сахарова.
Крім того розпочато роботи по вул. Цинкаловського та проведено поточні ремонти вулиць Роксолани, Сагайдачного, 20-го Липня, Академіка Глушкова, частково Незалежності та прибудинкова територія по вул. Ковельська, 71-73.
Проведено укладання бруківки на розі вулиць Ковельська – Д.Галицького.
Заасфальтовано пішохідні доріжки по вул. Ак. Сахарова.
Загальний обсяг використаних коштів 4853,7 тис.грн., за які проведено ремонт на майже 16-ти тис/м2 покриття.
На протязі року проводилося підсипання та грейдерування міських вулиць з ґрунтовим покриття в основному в приватному секторі. Всього – 57 вулиць.
На 36 вулицях влаштовано вуличне освітлення (28 вулиць згідно програми вуличного освітлення на 2014 рік та 8 вулиць додатково внаслідок розгляду колективних звернень громадян). Загалом встановлено 158 світлоточок та прокладено 10,6 км. ліній електромереж на що з міського бюджету було виділено 479,2 тис.грн.
Крім того, по вул. Ковельська, Луцька, Устилузька, Сагайдачного, Княгині Ольги, В.Великого, привокзальна, Зимнівська, Генерала Шухевича та Шевченка проведено заміну натрієвих ламп на енергозберігаючі. Всього замінено 836 світлоточок, що дає змогу економити щомісяця 13,4 тис.кВт/год електроенергії, або в грошовому еквіваленті 5,7 тис.грн.
Проведено заміну плафонів в скверах по вул. Небесної Сотні, Данила Галицького та площі Героїв.
Озеленення
За звітний період висаджено 398 садженців дерев. Відсоток приживання становить 95%.
В той же час знесено сухих, аварійних та уражених шкідниками 50 дерев.
Силами комунального підприємства «Троянда» проводилось обслуговування 1200 м2 квіткових насаджень, 7828 м2 живоплоту та кущів.
Водопостачання і водовідведення
Протягом року велася робота по реалізації спільного транскордонного проекту «Чиста вода на Побужжі – транскордонна система водопостачання Хрубешова і Володимира-Волинського ФАЗА – ІІ», результатом якої є збудований водогін загальною протяжністю 2,8 км. по вул. Драгоманова-Устилузька-Івана Мазепи-Лотоцького. Крім того, проведено реконструкцію 1, 2 і 4-ї артезіанських свердловин із заміною обладнання, аналогічно і приміщення під склад солі та хлораторної. Ведуться роботи по реконструкції приміщення центрального водозабору, зокрема мінеральною ватою утеплено фасад, змонтовано дах. Частково придбане і встановлене необхідне насосне обладнання. Розпочато роботи з реконструкції 6-ї артезіанської свердловини і основне – змонтовано резервуар чистої води ємністю 2 млн.літрів.
Поряд з тим, збудовано вуличні мережі водопостачання по вул. Лабораторна, Зимнівська, Стравінського, Стуса та обслуговуючого кооперативу «Віленський».
Збудовано вуличну мережу водовідведення по вул. Стефаника.
Загальна вартість робіт 439,3 тис.грн.
Теплопостачання
Проведено заміну пальників на котельнях по вул. Сагайдачного, 7, Шевченка, 8 та Драгоманова, 39 на загальну суму 225,0 тис.грн. коштами підприємства. Очікуваний ефект від впровадження заходу – економія природного газу майже 44 тис.м3/ опалювальний сезон.
Проведено реконструкцію теплових мереж із заміною на попередньоізольовані по вул. Луцька, 168, Ковельська, 103 та Шевченка, 8 та 73 і Кн.Василька, 3 – всього 1188 м/п на загальну суму 390,0 тис.грн. – також за кошти підприємства. Економія газу складає 14 тис.м3/опалювальний сезон.
Встановлено теплоутилізатор на котельні по вул. Поліської Січі – вартість заходу 300,0 тис.грн. Економія газу складе – 55 тис.м3/опалювальний сезон.
Проведена реконструкція існуючих газових котелень з встановленням твердопаливних котлів по вул. Котляревського, 10, Луцька, 146, 20-го Липня, 21 та Павлова, 20. На реалізацію даних заходів спрямовувалися кошти як власне підприємства, так і державного бюджету при співфінасуванні з міського. Так на котельні Котляревського, 10 проведена реконструкція за кошти підприємства на суму 120,0 тис.грн. На реконструкцію інших виділено майже 3,0 млн.грн. бюджетних коштів.
Очікуваний ефект від реалізації цих заходів становить 520 тис.м3 економії природного газу.
Житло
Створено 2 ОСББ: «Еней» і «Благобуд» відповідно на 36 і 16 квартир.
Крім того великий обсяг робіт був виконаний і по належному утриманню житлового фонду, який обслуговується ЖЕКом:
– так, в семи житлових будинках проведено капітальний ремонт (дах, відмостка, підсилення несучих конструкцій, тощо) по вул. Луцька, 223, 253, 154, Горки, 5, Роксолани, 3, Ак.Глушкова, 4 та Шевченка, 6 на загальну суму 828,6 тис. грн.
– в житловому будинку по вул. П.Січі, 49, роботи на стадії завершення.
– проведено капітальний ремонт ліфтів у трьох житлових будинках на суму 69 тис. грн.
– проведено ремонт 4-х адмінприміщень (Ковельська,29 Ковельська, 10 Д.Галицького, 5 і Шевченка,11) на суму 224,4 тис.грн
– придбано три квартири: (сім’ям Нечитайло, Полінкевич, Гетьман) на суму 562 тис.грн.