Як поінформувати жінок, які потерпають від домашнього насильства, про те, що на Волині можна отримати комплексну медико-психологічну підтримку та юридичний супровід, як спонукати їх звертатися за допомогою, та як налагодити ефективну переадресацію між різними службами, аби допомога жінкам була якісною – ці питання обговорювались на круглому столі «Безпечна громада для кожної: гінекологічні кабінети безбар’єрного доступу», що відбувся у Волинській військовій адміністрації 20 січня. У цій зустрічі узяли участь заступник міського голови Андрій Гудим, директорка Володимирського центру соціальних служб Вікторія Юхимюк та лікар Володимирського ТМО Віктор Загорський.
Нагадаємо, що нещодавно у Володимирському ТМО за підтримки міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд», Фонду ООН в галузі народонаселення, а також Міністерства закордонних справ Данії, розпочав роботу гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу для постраждалих від насильства жінок та жінок з інвалідністю. Тут можна отримати медичну та психологічну допомогу конфіденційно та безплатно.
Кабінети безбар’єрного доступу передбачають можливість жінкам звернутись за допомогою у будь-яку пору доби. Тому завдання територіальних громад максимально тиражувати інформацію, аби жінки знали, де вони можуть отримати підтримку. На цьому наголосив заступник Володимирського міського голови Андрій Гудим. «Кожна територіальна громада має мати чіткий алгоритм дій допомоги жінкам у випадку, якщо над ними чинитиметься домашнє насильство. Кабінет, який відкрито на території нашої громади — це лише половина роботи. Більша частина нашої роботи полягатиме в тому, щоб жінки знали, куди йти та не боялися звертатися за допомогою саме тоді, коли їм це потрібно. Ще глобальніше завдання — зробити так, щоб жінок, які потерпають від насильства було якомога менше», – розповів він.
Під час зустрічі за круглим столом його учасники обговорили результати першого місяця роботи кабінетів у Володимирі та Ковелі, а також напрацювали механізми комунікації та взаємодії та широкого інформування щодо роботи кабінетів безбар’єрного доступу, кінцевою метою яких стане комплексна допомога жінкам, які постраждали від домашнього насильства.