26 березня міський голова Ігор Пальонка провів чергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому було розглянуто питання, що стосуються запобігання виникненню пожеж у літній період, стану укриттів та запровадження місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення.
Як повідомив провідний інспектор Володимирського РУ ГУ ДСНС України у Волинській області Олександр Лавренюк, у 2024 році на території Володимирського району зареєстровано 24 пожежі, дві з яких виникли в екосистемах. Причиною таких пожеж, як правило, є порушення вимог правил пожежної безпеки (випалювання сухої рослинності, необережне поводження з вогнем).
Пожежі, які виникають у природному середовищі, призводять до матеріальних збитків (до прикладу, вартість одного виїзду підрозділу ДСНС на гасіння пожежі становить близько 245 тис. грн), а також спричиняють екологічне лихо. Запобіганням виникненню таких загорянь є як профілактично-інформаційна робота з населенням, так і передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за спалювання сухої рослинності й заподіяння шкоди рослинному світу.
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення самовільне випалювання рослинності або її залишків тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3 060 гривень до 6 120 гривень і на посадових осіб від 15 300 гривень до 21 420 гривень. Також відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу карається штрафом від 91 800 гривень до 153 000 гривень або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк, а ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Після озвученої представником ДСНС інформації, міський голова Ігор Пальонка зауважив, що зважаючи на початок пожежонебезпечного періоду, завданням усіх служб громади є недопущення виникнення пожеж у природному середовищі. У зв’язку з цим необхідно організувати робочі групи, які опрацьовуватимуть на виїзді околиці міста та сільські території, до складу яких увійдуть поліцейські офіцери громади, представники муніципальної варти, староста та інші відповідальні працівники.
Про стан готовності та результати технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту поінформував провідний фахівець сектору цивільного захисту Володимирського РУ ГУ ДСНС Олег Данилів, який зауважив, що за результатами щоквартального огляду укриттів у місті, в працівників ДСНС виник ряд зауважень та рекомендацій. Так, на даний час з 31 протирадіаційного укриття в громаді, 9 вважаються неготовими, зокрема укриття відділу поліції, яке потерпає від підтоплень. Наразі працівники поліції користуються укриттям Центру професійної освіти.
Що ж стосується найпростіших укриттів, які знаходяться у багатоповерхівках, то у багатьох з них також є проблема з підтопленням ґрунтовими водами. Іще одна проблема, зважаючи, що останнім часом почастішали ракетні обстріли, – це доступ до підвалів, які часто є закритими. Як зауважив міський голова, мешканці, які виявлять, що в їхньому будинку зачинений підвал, можуть повідомити про це, зателефонувавши у приймальну міської ради за номером 0800 333262.
Своєю чергою, присутні на засіданні голови ОСББ зазначили, що відкриті підвальні приміщення приваблюють осіб без постійного місця проживання та із сумнівною соціальною поведінкою, через що важко забезпечувати наявність в укриттях лампочок та протипожежних засобів. Під час обговорення домовлено, що правоохоронці разом із муніципальною вартою патрулюватимуть підвали в будинках, адже від цього залежить безпека мешканців.
Також перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук звернувся до керівництва управляючої житлової компанії та голів ОСББ з проханням провести ревізію мереж в окремих будинках, де є підозра, що підтоплення відбуваються не лише через ґрунтові води.
Насамкінець про впровадження місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення розповів начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної і мобілізаційної роботи, цивільного захисту та надзвичайних ситуацій Володимир Атаманчук. Необхідність впровадження сучасної автоматизованої системи, яка буде під’єднана до чергового пункту обласної військової адміністрації, зумовлена відповідними законодавчими вимогами. Адже до кінця 2024 року такі системи мають встановити усі органи місцевого самоврядування в Україні.
Наразі у Володимирі розроблене завдання на виготовлення необхідного проектування автоматизованої системи оповіщення. Після виготовлення ПКД та виділеного фінансування у громаді почнуть встановлювати нові гучномовці, які охоплюватимуть більшу територію та працюватимуть навіть за умови відсутності електроживлення.
Озвучена на засіданні комісії ТЕБ та НС інформація була взята до уваги. З усіх питань будуть прийняті відповідні рішення.