Новини та оголошення про діяльність постійних комісій Володимирської міської ради
ПОЛОЖЕННЯ
про постійні комісії міської ради восьмого скликання (ред.07.11.2024 )
І. Загальні положення
Положення про постійні комісії Володимир-Волинської міської ради (далі – Положення) розроблено на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту міської ради та передбачає порядок обрання постійних комісій, їх завдання, функції і порядок організації роботи.
Постійні комісії Володимир-Волинської міської ради (далі – постійні комісії) є органами ради, що обираються з числа її депутатів і своєю роботою сприяють безперервній і ефективній діяльності міської ради.
Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Члени та голови постійних комісій міської ради обираються шляхом відкритого голосування. Заступник голови, секретар обираються на першому засіданні комісії.
До складу постійних комісій не можуть бути обрані міський голова та секретар міської ради.
У разі необхідності можуть створюватися нові постійні комісії, скасовуватися або реорганізовуватися раніше створені, змінюватися їх кількісний склад, переобиратися персональний склад.
Постійні комісії є підзвітними міській раді та відповідальними перед нею.
Жодна постійна комісія не має права виступати від імені міської ради.
Постійні комісії у своїй діяльності керуються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламентом Володимир-Волинської міської ради, цим Положенням, чинним законодавством України.
ІІ. Основні завдання та функції постійних комісій
Організація роботи постійних комісій ради покладається на голів комісій. Голова комісії скликає і веде засідання комісії, а у разі його відсутності, або неможливості виконання своїх повноважень з інших причин – заступник голови комісії.
За дорученням ради або за власною ініціативою постійні комісії попередньо розглядають проєкти програм соціально-економічного та культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проєкти рішень ради та готують висновки з цих питань.
Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань.
Постійні комісії за дорученням ради, міського голови, секретаря міської ради або за власною ініціативою вивчають діяльність органів, які підзвітні та підконтрольні раді та виконавчому комітету, а також підприємств, установ і організацій, їх філіалів, відділень незалежно від форм власності та їх посадових осіб з питань, віднесених до компетенції ради.
За результатами перевірки, постійні комісії розробляють рекомендації і подають їх на розгляд керівнику вище названих органів та організацій, а в необхідних випадках подають проєкти рішень
Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду органами, підприємствами і установами, організаціями (комунальної власності), посадовими особами, яким вони адресовані.
Постійні комісії здійснюють контроль за виконанням рішень міської ради, її виконавчого комітету.
Постійні комісії міської ради з питань, які належать до їх відання, мають право:
– заслуховувати на своїх засіданнях доповіді, інформації та повідомлення керівників виконавчих органів міської ради, підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, та надавати їм рекомендації;
– отримувати в порядку, визначеному законом, від керівників органів, підприємств, установ і організацій та їх філіалів і відділень, розташованих на території міста, необхідні документи і матеріали;
– вимагати від них повідомлення про результати розгляду і вжиті заходи, здійснені за рекомендаціями постійних комісій у встановлені комісіями строки;
– виступати на сесіях ради з доповідями, співдоповідями, інформаціями, повідомленнями.
ІІІ. Права і обов’язки голів, їх заступників, секретарів, членів постійних комісій
Депутати Володимир-Волинської міської ради працюють у постійних комісіях на громадських засадах і зобов’язані брати участь у засіданнях постійних комісій, до складу яких їх обрано.
- Голови комісій:
– скликають і ведуть засідання комісій;
– забезпечують підготовку питань до засідань комісій, визначають коло запрошених, доручають відділу організаційно-аналітичної роботи запросити їх;
– розподіляють обов’язки серед членів комісій, дають доручення членам комісій, перевіряють їх виконання;
– готують проєкти перспективних та поточних планів роботи комісій;
– за дорученням комісій виступають з доповідями та співдоповідями на сесіях ради;
– представляють комісії у відносинах з іншими органами, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, громадянами;
– організовують перевірку виконання рішень комісій, ради, виконкому, інформують про їх результати;
– організовують роботу по реалізації висновків та рекомендацій комісій;
– організовують контроль за виконанням рішень комісій, ради, її виконавчого комітету.
- Заступники голів постійних комісій:
– за узгодженням з головами комісій перевіряють виконання членами комісій доручень, роблять повідомлення та звіти про їх роботу на засіданнях комісій;
– за дорученням голів скликають інструктивні наради депутатів і фахівців з проведення перевірок та підготовки довідок на засідання комісій;
– виконують обов’язки голів комісій під час їх відсутності;
– за рішенням комісій можуть виконувати частину обов’язків голів;
- Секретарі постійних комісій:
– повідомляють депутатів і запрошених про місце проведення та час засідань комісій;
– беруть участь в організації роботи комісій;
– ведуть протоколи засідань, оформляють їх протягом 5 днів і подають на підпис голові постійної комісії та для оприлюднення на сайті міської ради;
– ведуть облік відвідування засідань комісій, виконання доручень членами комісій;
– збирають інформації, довідки, матеріали перевірок, ведуть облік документації;
– організовують розсилку рекомендацій, висновків і витягів з протоколу постійних комісій;
– ведуть діловодство комісій;
– виконують обов’язки голови комісії у разі відсутності голови та заступника голови.
- Члени комісій:
– беруть активну участь у роботі комісій, за дорученням голів комісій вивчають стан справ з питань, які виносяться на засідання, подають свої висновки та пропозиції, звітують про виконання доручень та свою роботу перед постійними комісіями.
ІV.Форми роботи постійних комісій
Основна форма роботи постійних комісій – засідання. Засідання постійних комісій є складовою частиною підготовки сесії. Вони проводяться напередодні пленарного засідання ради, а також скликаються в разі необхідності.
Засідання постійної депутатської комісії, у разі необхідності, може відбуватися дистанційно (онлайн), як усіх так і окремих її членів. У таких випадках інформація, що розглядатиметься на відповідній комісії доводиться до відома її членів не пізніш як за 12 годин до початку дистанційного (онлайн) засідання.
Засідання комісій є правомочними, якщо в них бере участь більше половини від загального складу комісії. У разі проведення дистанційного засідання (онлайн), голосування по кожному питанню порядку денного проводиться шляхом оголошення кожним депутатом свого прізвища, імені, по-батькові та свого рішення з питання порядку денного, про що секретарем постійної комісії ставиться відповідна позначка у списку членів постійної комісії та оголошується результат голосування по закінченню опитування по кожному питанню порядку денного.
При відсутності кворуму голови комісій відміняють засідання, з’ясовують причини неявки депутатів і визначають час повторного засідання комісій.
За результатами вивчення і розгляду питань постійними комісіями готуються висновки та рекомендації, які приймаються більшістю голосів від загального складу комісії і підписуються головою комісії, у випадку його відсутності – заступником голови або секретарем комісії. Члени комісій, які не згодні з висновками та рекомендаціями, можуть виступити на сесії міської ради з окремою думкою. Протоколи засідань комісій підписуються головою і секретарем.
Постійні комісії для вивчення питань, розробки проєктів рішень ради можуть створювати підготовчі комісії і робочі групи із залученням представників громадськості, вчених та спеціалістів.
Питання, які належать до відання кількох постійних комісій, можуть за ініціативою комісій, а також за дорученням ради, міського голови, секретаря міської ради розглядатися постійними комісіями спільно. Засідання може проводити за домовленістю голова однієї з комісій; рішення приймається більшістю голосів від загального складу комісій. Висновки і рекомендації, прийняті постійними комісіями на їх спільних засіданнях, підписуються головами відповідних постійних комісій.
Постійні комісії можуть використовувати виїзну форму проведення засідань.
Засідання постійної комісії транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу (крім трансляції розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом, відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»).
Засідання постійної комісії підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням не менше п’яти років та оприлюдненням відеозапису засідання. Відеозапис засідання постійної комісії оприлюднюється в частині, що транслюється, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання на офіційному вебсайті Володимирської міської ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису.
Визначення способу та технічних засобів трансляції засідань постійних комісій Володимирської міської ради в мережі Інтернет, безпосереднє здійснення трансляції засідань постійних комісій ради в мережі Інтернет, їх відеофіксації, зберігання і оприлюднення таких відеозаписів на офіційному вебсайті Володимирської міської ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису, надання доступу до відеозаписів за запитом на інформацію відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації») забезпечує відділ цифрового розвитку та цифровізації з урахування вимог законодавства про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах, про інформацію та доступ до публічної інформації
V. Перспективне планування роботи постійних комісій
Робота постійних комісій будується на підставі перспективного плану.
План роботи затверджується комісіями. Постійні комісії ведуть облік своєї роботи.
Згідно з основними напрямками діяльності постійних комісій до плану їх роботи входять:
– питання, які вносяться на обговорення сесії ради, виконавчого комітету міської ради;
– питання, які вносяться на засідання постійної комісії;
– контролююча діяльність.
VI. Постійні комісії Володимир-Волинської міської ради восьмого скликання.
- Постійна комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, захисту прав людини, законності, правопорядку та протидії корупції
– Готує висновки з питань, пов’язаних з гарантіями депутатської діяльності або з відкликанням депутатів за народною ініціативою, а також з достроковим припиненням повноважень депутата.
– Готує за дорученням ради або її голови рекомендації з питань, пов’язаних з депутатською діяльністю та додержанням норм депутатської етики.
– Заслуховує питання про роботу депутатів у раді, про виконання ними рішень ради та її виконавчих органів.
– Сприяє роботі органів суду, прокуратури, юстиції, органів внутрішніх справ.
– Здійснює контроль за станом розгляду звернень громадян виконавчим комітетом, підприємствами, установами, організаціями комунальної власності.
– Сприяє вирішенню питань захисту прав людини, забезпеченню законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.
– Розглядає пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Регламенту міської ради, приймає по них висновки.
– Здійснює контроль за дотриманням Регламенту Володимир-Волинської міської ради,
– Готує висновки щодо дотримання депутатами зобов’язань перед виборцями.
– Здійснює контроль за дотриманням вимог ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», надає зазначеним у ній особам консультації та роз’яснення щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками.
- Постійна комісія з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів
– Попередньо розглядає проєкти планів та програм економічного і соціального розвитку міста, бюджету, звіти про їх виконання.
– Вивчає роботу підприємств, установ, заслуховує звіти керівників, дає рекомендації щодо поліпшення цієї роботи.
– Здійснює контроль за виконанням планів та програм економічного і соціального розвитку та бюджету, проводить роботу з виявлення внутрішньогосподарських резервів і додаткових доходів бюджету.
– Контролює надходження та видатки позабюджетного цільового фонду, питання приватизації і відчуження об’єктів міської комунальної власності.
– Вносить раді пропозиції з питань розвитку комунальної власності, організації роботи ринків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі і громадського харчування.
– Контролює в межах своїх повноважень роботу підприємств побутового обслуговування.
– Бере участь в розгляді питань, пов’язаних з плануванням і бюджетно-фінансовою діяльністю ради.
– Попередньо розглядає проєкти рішень щодо надання відповідно до чинного законодавства пільг з місцевих податків і зборів.
– Бере участь у підготовці і контролює виконання територіальної програми зайнятості населення міста.
– Розглядає проєкти регуляторних актів та готує висновки про відповідність проєкту регуляторного акту принципам державної регуляторної політики.
- Постійна комісія з питань містобудування, архітектури, земельних відносин, лісових та водних ресурсів і агропромислового комплексу
– Бере участь у підготовці питань про стан і розвиток архітектури, будівництва в громаді.
– Бере участь у розробці та вдосконаленні міських містобудівних програм, генерального плану міста, детальних планів забудови територій громади, іншої містобудівної документації.
– Вносить пропозиції до планів і програм будівництва та реконструкції об’єктів на території громади, розглядає інвестиційні містобудівні програми, пропозиції і бізнес-плани юридичних осіб щодо розвитку окремих територій та будівництва об’єктів архітектури.
– Бере участь у розгляді пропозицій щодо встановлення та зміни меж території громади.
– Розглядає висновки щодо затвердження у встановленому законом порядку меж території громади, в межах повноважень, координує діяльність суб’єктів містобудування щодо узгодження територіального розвитку громади.
– Розглядає проєкти рішень ради з питань будівництва.
– Готує рекомендації щодо будівництва, реконструкції та ремонту житлових та нежитлових будівель в громаді за рахунок бюджетних коштів.
– Бере участь у розробці заходів з охорони, реставрації та використання пам’яток історії і культури, архітектури та містобудування.
– Бере участь у формуванні концепції розміщення об’єктів зовнішньої реклами, подає пропозиції до регуляторних актів у сфері зовнішньої реклами.
– Вивчає і вносить пропозиції з питань охорони навколишнього середовища, екології, особливо земельних, лісових та водних ресурсів, здійснює контроль за їх виконанням.
– Розглядає і готує висновки до цільових програм щодо раціонального використання виробничого потенціалу агропромислового комплексу, земельних, лісових та водних ресурсів, навколишнього природного середовища, екології тощо.
– Вносить пропозицій щодо розмірів плати за користування природними ресурсами, встановлення правил з питань благоустрою території міста, забезпечення у ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, дотримання тиші у громадських місцях.
- Постійна комісія з питань власності та житлово-комунального господарства
– Контролює в межах своїх повноважень роботу підприємств комунальної власності.
– Вносить на розгляд міської ради пропозиції щодо ефективної експлуатації житлового фонду, утримання в належному стані вуличного господарства, електричних, водопровідних, каналізаційних, теплових і газових мереж міста, парків і скверів, місць поховання, меморіальних комплексів.
– Розглядає питання та дає свої висновки щодо можливостей прийняття в міську комунальну власність житлових цілісних майнових комплексів.
– Сприяє створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, реєстрації таких об’єднань.
– Бере участь в розробці питань пов’язаних із плануванням щодо матеріально-фінансового забезпечення організацій комунального та побутового обслуговування.
– Вносить на розгляд міської ради пропозиції щодо вдосконалення роботи міського транспорту і зв’язку
- Постійна комісія з питань освіти, науки, культури, туризму, молодіжної політики, спорту і міжнародного співробітництва
– Попередньо розглядає та вносить на розгляд сесії питання щодо управління закладами освіти, культури і спорту, туризму, які належать територіальним громадам, або передані їм.
– Сприяє роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері освіти, науки, культури, спорту, туризму, роботи з молоддю.
– Контролює в межах своїх повноважень матеріально-фінансове забезпечення вищевказаних закладів.
– Сприяє дотриманню конституційних принципів свободи світогляду, віросповідання, діяльності громадських організацій.
– Сприяє розвитку інформаційних технологій.
– Сприяє розвитку міжнародної співпраці у сферах освіти, науки, культури, спорту, туризму, роботи з молоддю.
- Постійна комісія з питань охорони здоров’я, екології та соціального захисту населення
– Розробляє та вносить на розгляд сесії проєкти рішень щодо ефективнішої роботи закладів охорони здоров’я, забезпечення їх фінансами і засобами для лікування, вирішення питань, пов’язаних із безкоштовним забезпеченням пільгової категорії населення медикаментами, наданням пільг і допомог, пов’язаних із охороною материнства і дитинства.
– Бере участь у розробці програм, положень та реалізації рішень міської ради щодо охорони здоров’я та прав материнства і дитинства, здійснює контроль за їхнім виконанням.
– Попередньо розглядає, готує рекомендації щодо утримання закладів медичного обслуговування, розвитку і вдосконалення мережі лікувальних закладів усіх форм власності.
– Готує та подає на розгляд ради проєкти місцевих програм охорони довкілля, про організацію територій і об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.
– Готує рекомендації з питань надання у користування та продажу земельних ділянок у разі, якщо об’єкти, які будуть розміщені на них, негативно впливають на навколишнє середовище.
– Розглядає плани вжиття необхідних заходів щодо ліквідації наслідків екологічних катастроф, стихійного лиха, епізоотичних та інших надзвичайних ситуацій, інформування про них населення.
– Контролює, відповідно до законодавства, питання про повне державне утримання дітей-сиріт і дітей, які залишились без піклування батьків, влаштування у відповідні установи людей з особливими потребами та громадян похилого віку, які мають потребу в цьому, обслуговування одиноких громадян похилого віку вдома.
– Розробляє та вносить на розгляд сесії проєкти рішень з питань соціального захисту учасників бойових дій та членів їх сімей, забезпечення їх соціальної підтримки, лікування, оздоровлення, реабілітації, поліпшення житлових умов.
– Бере участь у розробленні програм, положень та реалізації рішень міської ради щодо соціально-трудових відносин, оплати, охорони та умов праці, безпечної життєдіяльності та зайнятості населення, соціального захисту громадян, здійснює контроль за їхнім виконанням.
– Заслуховує звіти керівників про діяльність закладів соціального захисту населення, попередньо розглядає, готує рекомендації щодо утримання закладів соціального захисту населення.
– Здійснює контроль за додержанням норм законодавства стосовно пільгових категорій населення, вносить пропозиції щодо поліпшення житлових і матеріально-побутових умов людей з особливими потребами, ветеранів війни та праці, військовослужбовців, громадян похилого віку та інших соціально незахищених верств населення.
– Координує діяльність, взаємодіє, сприяє благодійним та іншим громадським об’єднанням у наданні допомоги медичним закладам, закладам соціального захисту населення та малозабезпеченим громадянам.
- Постійна комісія з питань торгівлі, послуг, розвитку підприємництва та інвестицій
– Бере участь у розробленні програм, пов’язаних із здійсненням інвестиційної діяльності, здійснює контроль за ходом виконання програм, затверджених радою, що стосуються підприємництва.
– Сприяє розвитку малого бізнесу та підприємництва, контролює затверджені радою програми, що стосуються підприємництва, торгівлі, побутового обслуговування населення та захисту прав споживачів, соціально-економічного розвитку міста.
– Попередньо розглядає інвестиційні проєкти та надає рекомендації щодо доцільності розміщення інвестицій в місті.
– Розглядає пропозиції щодо розміщення, спеціалізації та розвитку підприємств і організацій не залежно від форм власності, надає рекомендації щодо організації обслуговування населення та визначення зручного режиму роботи закладів торгівлі, побуту, громадського харчування.
– Попередньо розглядає проєкти і плани профільних підприємств і організацій, які належать до комунальної власності, вносить до них зауваження і пропозиції, здійснює контроль за їх виконанням.
– Забезпечує контроль за ефективним використанням природних, трудових і фінансових ресурсів.