28 лютого міський голова Ігор Пальонка провів засідання погоджувальної ради, в якому взяли участь заступники міського голови, секретар міської ради, керівники депутатських фракцій і комісій, а також начальники відділів. Під час засідання було розглянуто та обговорено порядок денний сесії міської ради, яка відбудеться 3 березня.
Передували погоджувальній раді засідання земельної та бюджетної депутатських комісій, де до розгляду на сесії затвердили детальний план території, що на вулиці 20-го липня, а також формування резервного фонду на придбання генераторів для дитячих садків.
На погоджувальній раді першим розглянули питання про внесення змін до рішення міської ради від 23.02.2022 року №13/09 «Про затвердження Програми протидії екстремістським та терористичним проявам на території Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки» (зі змінами), якими передбачається виділення з бюджету близько 800 тисяч гривень для міськрайонного відділу СБУ на проведення робіт з будівництва.
Потому депутати підтримали до розгляду на сесії звіти заступників міських голів, звіти про роботу постійних комісій та старост Зарічанського та Ласківського старостинських округів.
Винесли на чергову сесію і медичні питання, зокрема, що стосуються змін до програм підтримки та розвитку комунальних підприємств “Володимирський центр первинної медичної допомоги”, “Володимирська стоматологічна поліклініка” та “Володимирське територіальне медичне об’єднання”.
Звітуючи про виконання бюджету Володимир-Волинської міської територіальної громади за 2022 рік, начальник управління бюджету та фінансів Оксана Субицька зазначила, що торік місцевий бюджет було перевиконано майже втричі із надходженнями у сумі 1 169 350 644,51 гривні. Таке перевиконання стало можливим завдяки ПДФО, що надійшло від військових. Частка ПДФО у надходженнях становить 93 відсотки.
Дискусію серед депутатів викликало затвердження програми покращення функціонування Центру обслуговування платників Володимир-Волинської ДПІ Головного управління ДПС у Волинській області на 2023-2024 роки, яка передбачає виділення коштів в сумі 100 тисяч гривень на канцелярію, що потрібна для надсилання повідомлень недобросовісним платникам податків. Рішення затвердили до розгляду на сесії.
Підтримали проєкт рішення про програму сприяння збереженню і покращенню технічного стану житлового фонду громади та його безпечній експлуатації та 2023-2025 роки. Начальник управління інфраструктури Ігор Возний розповів, що програма передбачає низку заходів: встановлення спортивних, дитячих майданчиків у громаді, придбання та встановлення засобів обліку і регулювання теплової енергії, нове будівництво або переведення котелень на альтернативні види палива, впровадження системи сортування сміття, відновлення та ремонт майданчиків для ТПВ тощо. Загалом на реалізацію програми передбачається 18,5 мільйона гривень.
Також погодили проєкт рішення про внесення змін та доповнень до Програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки, які передбачають часткову компенсацію підприємцям громади вартості генераторів, які вони придбали упродовж останніх 10 місяців.
Рекомендовано до розгляду на сесії проєкт рішення, що стосується визначення переможця конкурсу з вибору управляючої компанії індустріального парку “Володимир”. На конкурс, який проходив з 19 січня по 17 лютого, надійшла одна пропозиція, яку опрацювала конкурсна комісія. Відтак переможцем конкурсу пропонується визначити ТОВ “Інвестиційно-керуюча компанія “Бюро інвестиційних програм”, яке після затвердження цього рішення на сесії має підписати угоду з міським головою, а управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів підготує відповідні документи про передачу земельної ділянки в оренду.
Про внесення змін до Програми розроблення містобудівної документації Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки, які стосувались розроблення та впровадження геопорталу громади, що відображатиме питання містобудівної документації, землевпорядної документації, планування доріг, карту дитячих майданчиків тощо, а також змін в комплексному просторовому плані розвитку громади та на детальні плани територій повідомив начальник управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів Андрій Трофимук. Депутати мали змогу переглянути наочно, як виглядає такий план, який уже є розроблений, приміром, у Рівному, та обійшовся місту у 2,5 мільйони гривень. Вартість такого плану для Володимира становитиме 1 мільйон гривень.
Під час розгляду питання про внесення змін до цьогорічного бюджету, Оксана Субицька зазначила, що до розподілу на черговій сесії пропонувалось понад 620 мільйонів гривень вільних залишків, проте наразі розподілено 571 мільйон. Решту, а це понад 48 мільйонів, вирішили поки залишити у резервному фонді, оскільки є загроза, що наступного року реверсна дотація, яку громада повертатиме до держбюджету, буде ще вищою, ніж у 2023 році.
Після тривалих дискусій в черговий раз до розгляду на сесію було винесено і рішення про перейменування вулиці Стемковського у селі Заріччя. Також рекомендували до розгляду депутати ряд земельних питань, серед яких надання пільги в розмірі 50 % комунальному підприємству “Волиньпроєкт”, зокрема для відділення №3(БТІ), розроблення детального плану території земельної ділянки обмеженої річкою Луга – залізничною колією – дорогою до села Хрипаличі з метою розширення наявного Федорівського кладовища, припинення та поновлення договорів оренди землі, затвердження технічної документації із землеустрою, про передачу земельних ділянок у власність.
Розділились думки депутатів щодо питання про надання дозволу на розроблення детального плану території, обмеженої вулицями Устилузька – Смотрицького – під’їзна колія №31 – вулиця Наталії Ужвій – Володимира Великого для ТОВ “СТИР АГРО – М” для врегулювання земельних відносин, визначення граничних параметрів забудови, режимів використання та для реконструкції наявного інкубатора з добудовою виробничих приміщень потужністю 70 мільйонів пташенят на рік та влаштуванням артезіанської свердловини глибиною до 90 метрів для добування питної води; будівництва елеватора загальною потужністю одночасного зберігання 30000 тонн з сушаркою із підключенням до газопроводу середнього тиску та частковою реконструкцією під’їзної залізничної колії; будівництва гаражів зі стоянкою для автомобільної та сільськогосподарської техніки. Після жвавого обговорення, заслухавши представника фірми-заявника, депутати все ж рекомендували рішення до розгляду на сесії.
Також рекомендовано до розгляду рішення про надання дозволу на розроблення детального плану території обмеженої вулицями Ковельська – Цинкаловського – Миколаївська, яке передує побудові в майбутньому укриття на території гімназії ім. О. Цинкаловського. Укриття розраховане на 600 учнів та 100 вчителів.
Таким чином сформовано порядок денний чергової сесії, який включатиме понад 140 проєктів рішень, з якими детальніше можна ознайомитись на сайті міської ради.