Оплесками відреагували депутати на результати голосування за виділення понад 80 мільйонів гривень на потреби військових та територіально-медичного об’єднання Володимира на позачерговій сесії міської ради, яка відбулась 19 серпня. Адже тим самим міська рада дала «зелене світло» створенню на базі ТМО кластерної лікарні та вчергове надала підтримку нашим захисникам.
Передували позачерговій сесії численні засідання, зустрічі та дискусії, адже депутати хотіли досконало розібратись у механізмах фінансування збройних сил за кошти місцевого бюджету, а саме на що зараз є можливість виділяти гроші.
Оскільки військове командування просить скерувати левову частину коштів на ремонт приміщень, днями місцеві обранці особисто відвідали військову частину, яка дислокується у Володимирі. Під час екскурсії територією у депутатів була можливість на власні очі переконатись, які ще роботи потрібно виконати, аби для військовослужбовців були забезпечені належні умови.
За годину до початку засідання позачергової сесії міський голова Ігор Пальонка провів погоджувальну раду, під час якої обговорили порядок денний та внесли правки у проєкти рішень. Найбільше зауважень у депутатів було до проєкту рішення про зміни до бюджету громади в частині виділення коштів на ряд ремонтних робіт по 26-ти об’єктах. На думку місцевих обранців, до кінця року підрядні організації не встигнуть освоїти усі кошти.
В ході обговорення депутати вирішили змінити цільове призначення коштів, які військові просили на розробку та експертизу ПКД для ремонту гаражів, спрямувавши їх натомість на ремонт техніки та закупівлю запчастин та спецобладнання. Дійшовши згоди, даний проєкт рішення підтримали до розгляду сесії.
Розпочалась шістнадцята позачергова сесія Володимирської міської ради традиційно з Державного гімну України та хвилини мовчання за загиблими воїнами. Охочих оголошувати депутатські запитати не виявилось, тож одразу перейшли до розгляду питання про внесення змін до програми підтримки та розвитку надання вторинної медичної допомоги міста на 2019-2022 роки.
Виконувачка обов’язки начальника відділу охорони здоров’я Олена Ткачук поінформувала, що КП «Володимир-Волинське ТМО» планує створити відділення інтервенційної кардіології із наступним підписанням пакета медичних послуг «Інфаркт міокарда». Для цього є потреба у придбанні додаткового медичного обладнання, зокрема ангіографа. На це медики просять виділити з місцевого бюджету понад 42 мільйони гривень. Також є потреба у реконструкції приймального відділення ТМО, на що потрібно іще 26 мільйонів гривень.
Перед початком голосування на підтримку даного проєкту рішення виступили депутати Олег Тимосевич, Костянтин Зінкевич, Наталія Василець, Микола Юнак, Андрій Гнатюк, Олексій Панасюк та Олена Жуйвода. Закликав депутатів підтримати дане рішення і Ігор Пальонка. Усі виступаючі відмітили, що фінансування цих заходів є необхідною умовою для того, аби на базі ТМО було створено кластерну лікарню нашого району, а ще нове обладнання рятуватиме сотні життів мешканців громади, смертність яких найчастіше наступає саме через серцеві захворювання.
Водночас депутати поцікавились у генерального директора ТМО Тетяни Ващук чи є у лікарні достатньо фахових кадрів для роботи на новому обладнанні та чи забезпечуватимуть медичних працівників житлом. Керівниця ТМО відповіла, що у медичному закладі працюють чотири фахові кардіологи, які завершили відповідні курси підвищення кваліфікації, а щодо житла, то щороку передбачається виділення двох квартир для медиків. Також медичний заклад забезпечує наразі іногородніх працівників кімнатами у двох облаштованих гуртожитках.
Під час розгляду питання про внесення змін до рішення міської ради від 23.12.2021 року № 12/16 «Про бюджет Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2022 рік» начальник управління бюджету та фінансів Оксана Субицька поінформувала депутатів, що зміни до бюджету пов’язані з надходженням субвенцій з обласного бюджету на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, для виплат матеріальної допомоги родинам загиблих та на компенсацію витрат на комунальні послуги бюджетним установам за тимчасове розміщення ВПО.
Окрім цього, зміни до бюджету передбачають розподіл додаткових коштів на потреби добровольчого формування територіальної громади та військової частини А 1008 відповідно до тих бюджетних запитів, які надійшли від їхнього командування. Саме ці статті видатків вчергове стали причиною дискусій.
Зокрема, депутатка Наталія Василець зауважила, що запит командування військової частини, в якому йдеться здебільшого про ремонти приміщень, її дивує, адже на передовій у військових є чимало інших нагальних потреб. Тому виникла пропозиція з цільового призначення виділених коштів забрати пункт «виготовлення ПКД», замінивши його на ремонт техніки. Депутат Костянтин Зінкевич зауважив, що варто доповнити цільове призначення і закупівлею квадрокоптерів та засобів зв’язку.
Іще одне зауваження озвучив депутат Олексій Панасюк, який висловив занепокоєння можливим виділенням коштів на їдальню, по якій є кримінальна справа. На це Оксана Субицька відповіла, що у запиті військових про їдальню не йдеться, тож на її ремонт кошти не будуть виділені. Прояснив ситуацію по даному питанню і міський голова, який наголосив, що доки не буде завершено розгляд кримінальної справи, то місто не буде фінансувати цей об’єкт.
Отже, у підсумку обговорення та усіх внесених пропозицій додаткові кошти місцевого бюджету будуть спрямовані на:
– придбання військової форми для добровольчого формування Володимир-Волинської міської територіальної громади у сумі 191 250 гривень,
–5 мільйонів 32 тисячі гривень спрямують на закупівлю будівельних матеріалів, обладнання, інвентарю, меблів, запчастин та ремонт техніки для в/ч А 1008,
– 9 мільйонів 614 тисяч гривень буде виділено на проведення будівельних капітальних робіт, ремонту техніки, придбання спеціального обладнання для в/ч А 1008,
– 42 мільйони 745 тисяч гривень – на придбання медичного обладнання,
– 26 мільйонів гривень – на реконструкцію приймального відділення КП “Володимир-Волинське ТМО” корпусу №1 (головний) по вул.Павлова,20.
У «різному» депутати цікавились чому на площі Героїв без відповідних дозволів працює підприємець, який здає в прокат дитячі електромобілі, порушили також питання ремонту приміщення історичного музею та пунктів обігріву, які працюватимуть взимку на території громади.