У Володимирській міській раді відбулась підсумкова конференція за проєктом «Профілактика та подолання наслідків пандемії COVID-19», що реалізовувався спільно з партнерами німецького міста Цвікау.
Мета проєкту – допомогти у подоланні наслідків пандемії та підвищенні імунітету людей похилого віку. Ця категорія населення є незахищеною і саме тому однією із найвразливіших до пандемії та її наслідків. Оскільки обидва міста-партнери мають у своєму підпорядкуванні будинки для людей похилого віку, представники муніципалітетів створили ідею спільної реалізації проєкту та обміну досвідом між працівниками цих установ.
У кількох підопічних відділення стаціонарного догляду територіального центру Володимира внаслідок перенесеного захворювання під час пандемії погіршився стан здоров’я: п’ятьох вразив інсульт, у п’ятьох знизилась рухова активність, почались розлади органів травлення, виникла низка проблем із психічним здоров’ям, почастішали випадки стенокардії тощо. Низька матеріально-технічна база установи не дозволяла у повній мірі пом’якшити і подолати ці наслідки.
Отже, німецькі партнери допомогли із закупівлею реабілітаційного обладнання та профілактичних медичних засобів. Зокрема, було закуплено спеціалізовані ліжка та протипролижневі матраци у кількості 10 штук, вісім бактерицидних кварцових ламп (з них дві портативні) для очищення і знезараження кімнат, небулайзери для здійснення інгаляцій, пульсоксиметри для контролю рівня сатурації у крові.
У рамках проєкту працівники володимирського терцентру у грудні минулого року проходили триденне практичне навчання в колег у місті Цвікау, а під час даної конференції вийшли з ними на онлайн-зв’язок і подали презентацію своєї установи, поділились практикою застосування нового обладнання, розповіли про плани: як ще можна було б покращити умови проживання старших людей, які змушені доживати віку у цьому закладі.
Другий етап конференції проходив у малому залі засідань міської ради, де знову ж таки через онлайн-зв’язок представники влади міста поспілкувались із колегами з міста Цвікау, підбиваючи підсумки проєкту, з якими усіх присутніх ознайомили начальник відділу міжнародної діяльності та туризму Катерина Підгурець, а також головний спеціаліст відділу Валерія Корнієнко.
Катерина Підгурець зазначила, що втілення ідеї виявилось складнішою, ніж планувалось, оскільки у процесі роботи команда проєкту зіткнулась з такими труднощами, як повний блекаут на етапі підготовки і подання документів, були складні перемовини з виробниками обладнання, але у підсумку усе вдалося завдяки організованій роботі команди, від себе висловила вдячність партнерам за підтримку у такий складний час.
Валерія Корнієнко наголосила, що даний проєкт є соціально важливим, адже люди похилого віку мають відчувати себе потрібним елементом суспільства, а центри, що опікуються такими людьми, поза сумнівом, функціонуватимуть завжди ефективніше, якщо відчуватимуть всебічне сприяння органів місцевої влади та іноземних партнерів.
Керуючий справами міськвиконкому Ірина Лошенюк подякувала німецьким партнерам за таку необхідну у важкий час для України підтримку, запросила відвідати наше місто після нашої перемоги у війні.
Мер міста Цвікау Констанс Арндт погодилась, що раз вдається так плідно співпрацювати у важкі часи, то з настанням миру задумане здійснювати буде ще легше. Підкреслила, що такі люди, як давній друг Володимира Карл-Ернст Мюллер, голова Асоціації «Партнерство для України», відчутно сприяють комунікації, і пообіцяла після війни таки приїхати до Володимира.
Керівниця територіального центру Інна Мацьоха наголосила на важливості здійсненого, завдяки проєкту вдалось не тільки допомогти самим підопічним центру, а й полегшити роботу працівникам установи. Усі щиро вдячні німецьким друзям.
Сам Карл-Ернст, перебуваючи у цей момент у залі засідань міської ради, подякував українцям за завжди гостинний прийом і висловив готовність надавати активну допомогу у наступних спільних проєктах.
У Цвікау підключився також до розмови Свен Дітріх з управління містобудування і міжмуніципального співробітництва адміністрації міста. Розповів про роль німецької сторони у реалізації проєкту, підтримку від благодійної організації «Engagement Global». Партнери з Цвікау допомогли не тільки фінансово (бюджет проєкту склав 21 тисячу 956 євро), а й із закупівлею того обладнання, якого не можна було придбати в Україні. Залучали до цього навіть сервіс Amazon.
На онлайн-зв’язку перебувала і представниця програми Engagement Global Ggmbh Ірина Іваськевич, яка відзначила особливу активність і відповідальне ставлення володимирської сторони у проєкті. У багатьох є подібні можливості, але не всі їх використовують, підкреслила вона.
На живій зустрічі у міській раді був присутній пастор парафіяльної Євангелічно-Лютеранської церкви Саксонії Франк Паулі, який також поділився враженнями від зробленого у ході виконання проєкту: «Відчутно, що для тих, хто потрапив у складне становище, працювали люди із великим серцем. Маю право на такі слова, адже я священник і маю можливість порівнювати».