Міський голова Ігор Пальонка провів традиційний щотижневий брифінг, на якому відповів на питання журналістів, що стосуються різних сфер життя громади в умовах воєнного стану.
– Відомо, що у місті планують перейменовувати вулиці, які пов’язані з радянським минулим та російськими діячами. Чи можна дізнатись перелік таких вулиць?
– Управлінню інфраструктури було дане доручення підготувати перелік вулиць, що підлягають перейменуванню. Попередній перелік наразі налічує 34 вулиці, проте він іще розглядатиметься спеціально створеною комісією, до складу якої увійдуть науковці та історики. Долучатимемо до обговорення та внесення пропозицій і громадськість. Є думка назвати вулиці іменами загиблих Героїв з нашого міста, тож планую особисто зустрітись з рідними, аби почути їхню думку. Остаточне рішення щодо перейменування прийматимуть депутати на сесії міської ради.
– Бюджет громади виконується, очевидно, що і на депозиті є кошти. Які можливості використання бюджетних коштів в умовах воєнного стану?
– Кошти з депозиту ми зняли у перші дні вторгнення росії, тож нині вони перебувають на казначейському рахунку. Перелік послуг, товарів і робіт, які можуть фінансуватись з місцевого бюджету, дуже обмежений, тому багато запланованих робіт та проектів перебувають на паузі. Відтак проводимо лише дрібні роботи з благоустрою, а також готуємо на наступне засідання виконкому проект рішення щодо виділення коштів на допомогу нашим військовим з’єднанням та теробороні.
– Місцевий бюджет виконується за рахунок надходжень від військових, а як щодо місцевих підприємств? Чи знизився рівень їхніх податкових надходжень?
– Дійсно, в першу чергу бюджет громади виконується за рахунок військових формувань, які дислокується в місті. Щодо місцевих зборів, то маємо недоїмку по податках на майно, землю та по єдиному податку. Потерпають нині і найбільші підприємства громади – зокрема, у птахофабрики та меблевої фабрики є проблеми через зменшення ринків збуту. На непоганому рівні робота малих підприємств, які працюють у сфері торгівлі та надання послуг.
– У скільки обійшовся громаді демонтаж пам’ятників?
– Ми не платили ще ні копійки. Сьогодні формуються акти виконаних робіт, відповідно до яких буде проведений розрахунок. Оплачуватимуться послуги підйомного крана одного з приватних підприємств, а за техніку місцевого фермерського господарства розраховуватись не будемо, оскільки власник надав ці послуги безплатно.
– На оперативній нараді було озвучено, що через проблеми з паливом зміниться рух маршрутного транспорту громади…
– Маємо серйозні проблеми у сфері маршрутного перевезення, оскільки ціна за проїзд лишилась на рівні 5-ти гривень, а вартість пального, яке зараз непросто придбати через дефіцит, значно зросла. Управління інфраструктури шукає вихід з даної ситуації. Будемо сідати за стіл переговорів з нашими перевізниками і спільно шукати рішення.
– Яка доля обеліску слави на площі?
– Це рішення будемо приймати спільно з усією громадськістю та депутатами.
– Які садочки у громаді уже працюють та які планують відкривати?
– З міркувань безпеки не буду конкретизувати, які саме дошкільні заклади працюють, але станом на сьогодні діти мають змогу відвідувати три дитсадки громади. Завершують дооблаштовувати підвальні приміщення іще два ЗДО, які готуються до відкриття.
– Дефіцит пального може позначитись на роботі комунальних підприємств. Що міська рада робить, аби убезпечити дану проблему?
– На одному із засідань виконавчого комітету з резервного фонду було виділено кошти для формування запасу паливно-мастильних матеріалів для комунальних підприємств громади. Як мене повідомили їхні керівники, сформованого запасу вистачить щонайменше на місяць безперебійної роботи. Пальним для дизельних генераторів забезпечене і ТМО та станція переливання крові. Особисто планую вести переговори з трейдерами щодо закупівлі пального для потреб комунальників.
– Коли буде доведено до пуття міський стадіон?
– Цього року ми планували завершити повністю даний об’єкт – виділили кошти на заміну огорожі, на влаштування бруківки, на табло, конструкції для запасних гравців тощо. Проте через заборону капітальних видатків кошти на даний об’єкт поки що не використовуємо. Облаштуємо лише для зручності жителів один вхід зі сторони Драгоманова.
– Служба автомобільних доріг на усіх об’єктах поставила крапку?
– Поки що мова йде лише про ямковий ремонт та обкошування придорожньої смуги, а капітальні ремонти проводитись не будуть. Тому сьогодні на нараді дав доручення підключити освітлення на вулиці Зимнівській та провести ряд заходів щодо «окультурення» тротуарів.