23 листопада відбулось чергове засідання виконавчого комітету Володимирської міської ради, на якому було розглянуто 36 питань порядку денного.
Першими було заслухано питання, що стосуються бюджету громаду. Зокрема, про підсумки виконання бюджету Володимир-Волинської міської територіальної громади за 9 місяців 2023 року доповіла начальник управління бюджету та фінансів Оксана Субицька. Так, упродовж звітного періоду до місцевого бюджету надійшло 1 мільярд 34 млн 43 тис.грн, з них до загального фонду — 1 мільярд 14 млн 118 тис.грн і до спеціального – 19 млн 925 тис. грн.
У структурі власних надходжень загального фонду найбільшими бюджетоутворювальними податками є ПДФО та єдиний податок, питома вага яких становить відповідно 93% та 2,6 % від обсягу власних доходів загального фонду бюджету. Уточнений план надходжень по власних доходах загального фонду за 9 півріччя 2023 року виконано на 116,7 відсотка.
Щодо видатків, то 50 відсотків або 506 млн 10 тис. грн витрат припадає на міжбюджетні трансферти, з них 276 мільйони 726 тис. грн спрямовано на покращення матеріально-технічної бази і забезпечення боєздатності військових частин, правоохоронних органів, служби безпеки України, служб з надзвичайних ситуацій, на інші субвенції з місцевого бюджету, а також перераховано до державного бюджету реверсну дотацію в сумі 229 млн 284 тис. грн. Далі за вагомістю в загальному обсягу витрат становлять видатки на освіту в сумі 207 млн 905 тис. грн або 21 відсоток, а на житлово-комунальне господарство, охорону здоров’я, економічну та іншу діяльність спрямовано понад 189 млн 377 тис. грн або 19 відсотків.
Підсумовуючи, міський голова Ігор Пальонка зазначив, що бюджет громади за 9 місяців цього року вкотре перевиконано завдяки надходженням від ПДФО із зарплатні військових. Тож левову частку бюджету спрямовано саме на потреби військових частин. Загалом цього року з місцевого бюджету було виділено понад 300 мільйонів гривень. Також очільник громади вкотре наголосив на сплаті за землю, адже цей податок, який також наповнює місцеву казну, регулярно не виконується.
Далі Оксана Субицька презентувала проєкт бюджету громади на 2024 рік, який днями було розглянуто на громадському обговоренні. Очільниця управління бюджету та фінансів нагадала, що процес формування бюджету тривав протягом кількох місяців в абсолютній законодавчій невизначеності. Протягом жовтня робоча група здійснила об’їзд усіх бюджетних установ, аби дізнатись більше про їхні проблеми та потреби на наступний рік.
Відтак, на основі проведеного аналізу та, враховуючи законодавчі зміни, передбачається, що бюджет Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2024 рік становитиме 416 млн 80 тис. гривень, де власні доходи загального фонду з врахуванням міжбюджетних трансфертів становлять 63,7 відсотка загальної суми бюджету громади, доходи спецфонду – 1,8 %. Міжбюджетні трансферти – 143 млн 880 тис. грн 34,5%.
Власні надходження до загального фонду (без трансфертів) у 2024 році прогнозуються в сумі 264 млн 926 тис. 300 грн. Пріоритетним джерелом надходжень у структурі власних доходів загального фонду бюджету громади на 2024 рік, як і раніше, залишається податок та збір на доходи фізичних осіб, обсяг якого становить 176 млн грн або 66,4% від загальних доходів.
Нагадаємо, що з проєктом бюджету на наступний рік детальніше можна ознайомитись на сайті міської ради за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1Ut1hAvcNk0VcFtMKko92TF4xhrB-uxBN
Ігор Пальонка, коментуючи проєкт бюджету, зазначив, що у наступному році через законодавчі зміни наша громада з тієї, яка сама сплачувала реверсну дотацію у державний бюджет, стане громадою, яка змушена буде отримувати дотацію на забезпечення життєдіяльності. “Попри це, будемо усіляко сприяти тому, аби бюджет наповнювався за рахунок місцевих податків, щоб працював малий та середній бізнес, щоб працівники бюджетних установ вчасно отримували заробітну плату, а мешканці громади мали якісні освітні, медичні та соціальні послуги. Щодо розподілу вільних лишків, то в пріоритеті будуть два об’єкти – реабілітаційний центр та укриття ліцею ім. Цинкаловського. Не забуватимемо, звісно, і про підтримку наших військових”, – підсумував міський голова.
В ході чергового засідання члени виконкому прийняли низку рішень щодо майнових питань, щодо виділення матеріальних допомог жителям громади, про надання дозволу на видалення дерев, продовження терміну дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами у місті Володимирі, а також і про відмову у продовженні такого дозволу.
Окрім цього, на виконкомі погодили виділення часткового відшкодування (компенсацію) вартості придбаних джерел резервного живлення в умовах воєнного стану іще чотирьом ФОПам на загальну суму 71 тисяча гривень. Таким чином уже 49 суб’єктів господарювання скористались даною програмою, отримавши з бюджету громади відшкодування на загальну суму 891 тисяча гривень.
Затвердили члени виконкому і перелік власників особистих селянських господарств, яким погоджено виплату дотації за утримання трьох і більше корів. Таких господарств у громаді – чотири (у селах Ласків, Заріччя, Федорівка та у місті Володимир).
Також було внесено зміни та доповнення до рішення виконавчого комітету міської ради від 20.07.2023 № 285 «Про упорядкування видачі електронних квитків для пільгових категорій громадян у Володимир-Волинській міській територіальній громаді» (зі змінами). Дані зміни передбачають видачу пільгових електронних квитків особам, які не зареєстровані в громаді, але проживають на її території, а саме учасникам бойових дій.