7 вересня чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей провела керуюча справами виконавчого комітету міськради Наталія Прогонюк. На порядок денний було винесено 8 основних питань, що стосувались дарування житла, у якому прописані неповнолітні, встановлення днів та годин зустрічей батька з дітьми, позбавлення батьківських прав чоловіка, який не виконує своїх обов’язків стосовно виховання та утримання доньки, продовження строку ведення соціального супроводження сімей спеціалістами міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, зняття кількох родин із такого супроводження. Дві сімейні пари звернулись до комісії з проханням надати рекомендацію на поновлення їх у батьківських правах, яких вони були позбавлені через суд, а тепер прагнуть до відновлення повноцінної родини та повернення дітей. Утім, обом їм наразі було лише надано консультації про те, які документи необхідно буде представити у суді, рекомендовано офіційно працевлаштуватись, щоб мати можливість продемонструвати доходи родини та принести позитивні характеристики з місця роботи. Ухвалення рішень з цих питань було відкладено до наступних засідань.
Крім того, в ході засідання було обговорено та підтверджено спеціалістами те. що найкращими формами влаштування дітей, які залишаються без батьківського піклування, є родинні: прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу чи сім’я усиновлювачів. Звичайно, люди усиновлюють переважно маленьких діток, даючи їм своє прізвище та отримуючи одноразову допомогу від держави, як при народженні дитини. Більш дорослі потрапляють на виховання до прийомних батьків, часто при цьому зберігаючи контакти з рідними.
А віднедавна в Україні запроваджено нову форму піклування про дітей із сімей, які опинились у складних життєвих ситуаціях, — це влаштування їх у патронатні сім’ї. Патронат передбачає: тимчасовий догляд і виховання дитини в сім’ї патронатного вихователя та одночасне надання фахівцями із соціальної роботи інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування. Тож керуюча справами міськвиконкому Наталія Прогонюк доручила відповідним службам провести агітаційну кампанію та пошук кандидатів на створення патронатних сімей. До слова, наразі лише одна родина з сусіднього Нововолинська зголосилась пройти навчання та стати тим місцем, де тимчасовий прихисток можуть знайти діти, що переживають кризу стосунків з біологічною родиною. За детальним роз’ясненням щодо цієї нової форми роботи з дітьми можна звернутись до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або до служби у справах дітей міськвиконкому (вул.І.Франка, 8, тел.2-37-63 та 2-12-91)
Торкнулись на засіданні і теми протидії торгівлі людьми, зокрема, дітьми. Таке ганебне явище щоразу частіше виникає в нашій державі, були випадки і у Волинській області. Начальник служби у справах дітей Людмила Ковальчук розповіла присутнім, що торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років. Вона надала рекомендації щодо проведення профілактичних заходів серед дітей та підлітків з питань запобігання торгівлі людьми, навела статистичні дані щодо виявлення таких випадків в Україні та запросила спеціалістів різних служб долучитись до створення пам’ятки, яку слід розповсюдити в дитячому та молодіжному середовищі з цієї теми.