27 квітня в залі засідань виконавчого комітету міської ради відбувся семінар-тренінг на тему «Написання проектів: підготовка та їх реалізація», який проходив за підтримки фонду народного депутата Ігоря Гузя «Прибужжя». Навчала учасників семінару писати проекти виконавчий директор Асоціації місцевого самоврядування Прибужжя Валентина Степюк. Власне, те, що семінар із написання проектів проходив у Володимирі-Волинському, невипадково, адже реалізацію такого транскордонного проекту як «Чиста вода на Побужжі», а він із українського боку був від А до Я втілений в життя виконавчим комітетом Володимир-Волинської міської ради, мало хто може похвалитися. Власне, на прикладі проекту «Чиста вода на Побужжі» перший заступник міського голови Володимира-Волинського Ярослав Матвійчук та начальник і спеціаліст відділу проектної діяльності та міжнародного співробітництва МВК Любов Саць та Тетяна Дишлюк і навчали учасників семінару реалізовувати проекти.
-Залучення позабюджетних коштів надзвичайно важливе, – відзначив Ярослав Матвійчук. – Більше того, успішна діяльність органів місцевого самоврядування та розвиток громад сьогодні неможливе без залучення проектних коштів, а отже, проектної діяльності. Нам, жителям прикордоння, в цьому плані пощастило – географічне розташування дозволяє нам брати участь у багатьох транскордонних проектах. Звичайно, не у всіх із них можна стати переможцем. Але, як відомо, хто стукає – тому відчинять. Чим більше проектів ви будете писати, тим більшого досвіду набуватимете, тим досконалішим буде кожен проект, і врешті, ви, я впевнений, таки досягнете мети, чого вам щиро бажаю.
Начальник відділу проектної діяльності та міжнародного співробітництва виконавчого комітету міської ради Любов Саць, яка брала безпосередню участь у реалізації всіх фаз проекту «Чиста вода на Побужжі», розповіла учасникам семінару про те, що вдалося зробити в рамках реалізації проекту. А це прокладання у Володимирі-Волинському нових водогонів, встановлення нових насосних станцій, резервуару, повна модернізація водозаборів міста. Втім, як кажуть, краще один раз побачити, ніж сам разів почути. Тож дивитися на зроблене учасники семінару вирушили на водозабір, де гідом для них став головний інженер управління водопровідно-каналізаційного господарства Ярослав Ковалюк. Учасники семінару були приємні вражені повністю реконструйованими приміщеннями, системами, меблями, обладнанням. Відтак, висновку дійшли дуже простого – треба писати проекти…