5 вересня в ході брифінгу міського голови для місцевих засобів масової інформації йшлося про нагальні питання життєдіяльності міста. Петро Саганюк відповів на запитання журналістів:
- На нараді йшлося про недоотримання бюджетом коштів від акцизного збору. Як так сталось? (міськрайонна газета «Слово правди»)
Дійсно, у минулому році всі акцизні податки надходили у місцеві бюджети, у цьому ж – до держбюджету, але з умовою повернення на місця коштів у сумах, аналогічних минулорічним. Утім, з червня місяця гроші затримують, а це півтора мільйона гривень, що для міста є суттєвою сумою.
- Чи надходили у зв’язку зі зливами скарги на підтоплення від мешканців міста? («Володимирмедіа»)
Вчора така скарга надійшла від підприємця Андрія Принди: біля його магазину працівники дорожнього підприємства не лише заасфальтували ливневі люки, а й асфальт потрапив в трубу, тож довелось довго пробивати, щоб дати воді зійти.
- Ви уже наголосили на підготовці документів до наступного бюджетного року…(міськрайонна газета «Слово правди»)
Так, контрольні цифри Мінфін скинув, працюємо. Відразу зазначу, що надалі кошти на проведення робіт виділятимуться лише на ті об’єкти, де повністю готова проектно-кошторисна документація, аби запобігти ситуацій, коли гроші так і залишаються неосвоєними. Зараз багато законодавчих змін, посилились вимоги до встановлення права власності на будівлі та земельні ділянки, на яких заплановано роботи, тож мусимо дотримуватись нових норм. Дуже сподіваємось на надходження з Держбюджету коштів на розширення полігону твердих побутових відходів, народний депутат Ігор Гузь обіцяв цьому сприяти. Але для того, аби залучити державні кошти, містом було виготовлено ПКД, проведено її експертизу та отримано усі необхідні дозволи. Це логічний механізм освоєння фінансів, так буде і з місцевими коштами.
- У будівництві 44-квартирного будинку для військових виникли проблеми? (АТМ «Володимир»)
Нараду, яку плануємо провести незабаром, ініціював голова ОДА Володимир Гунчик, аби із замовником та виконавцем робіт обговорити на місці усі нюанси будівництва. По плану його завершення має відбутись в середині листопада.
- Після стихії гіллям з дерев поруйнувано пам’ятники на старому кладовищі, чи планується там зрізати дерева? …(міськрайонна газета «Слово правди»)
Наразі це неможливо, їх нема як вийняти. Та й ціна зрізування одного такого дерева близько 50 тисяч гривень. Добре, що люди зрозуміли та на новому кладовищі уже не насаджують так масово дерев, як було колись на старому.
- Холоди настали, як готується місто до опалювального сезону? (міськрайонна газета «Слово правди»)
Підприємство теплових мереж та комунальні господарства готові розпочинати сезон, я дав ряд доручень і працівникам ЖЕКу, щоб до жовтня усе перевірили, підправили. А от борги у комунальних платежах нас дуже турбують, це стосується і підприємств, і домогосподарств.