З початком війни у Володимирі запрацював центр допомоги військовослужбовцям, вимушеним переселенцям та іншим категоріям громадян, які її потребують. Координаційний центр розташований у приміщенні Туристично-інформаційного центру та Центру культурних послуг (РБК).
Основна увага тут приділяється сім’ям з дітьми, та, звісно, не відмовляють і іншим. Таку діяльність організували, розуміючи, що Володимир стане прихистком для багатьох вимушено переселених українців і транзитним містом для людей, котрі їхатимуть за кордон. Діяльність центру координується працівниками міськвиконкому та волонтерами, а також особисто міським головою Ігорем Пальонкою.
У центрі працює громадська приймальня, де зустрічають людей та вивчають їхні потреби. До мінімального набору, який може отримати кожен переселенець входять: ковдри, подушки, постіль, одяг, взуття, предмети гігієни, досить багато речей для дітей. У дефіциті наразі безлактозні та безглютенові продукти.
“Станом на сьогодні у Координаційному центрі зареєстровано майже дві тисячі переселенців, понад 700 з яких – діти. Саме для них у центрі облаштували дитячий куточок, де кожен малюк може обрати собі іграшку, а також книжку з казками українською мовою. Здебільшого допомагають центру жителі нашої громади та волонтери, які привозять допомогу з інших міст та з-за кордону, також отримуємо гуманітарні вантажі від міст-партнерів нашої громади”, – повідомив Ігор Пальонка.
21 березня міський голова вкотре відвідав Координаційний центр, аби поспілкуватися з переселенцями з міст, що особливо постраждали від російської агресії. Найчастішими запитами цих людей є пошук житла та можливості працювати у нашому місті.
Ігор Пальонка висловив слова вдячності усім причетним до важливої справи, яка у тилу допомагає наближати перемогу. Адже це щоденна кропітка праця десятків волонтерів, які залучені до роботи складів, на яких сортується гуманітарна допомога, котрі плетуть сітки та маскувальні костюми, готують їжу та розвантажують вантажі.