Міський голова Ігор Пальонка провів перший у цьому році брифінг для журналістів місцевих ЗМІ, під час якого відповів на питання, що стосуються різних сфер життя громади.
– Як у громаді минули свята?
– Усі різдвяні свята ще не минули, проте ті, що уже лишились позаду, пройшли спокійно, без ексцесів. Дякую за це жителям громади, які спокійно відсвяткували, адже на період свят нерідко трапляються якісь неприємні випадки. Якісно та безаварійно спрацювали і місцеві комунальні служби.
– Бачимо на стіні біля вашого столу з’явився герб міста. Звідки він з’явився? Можливо, хтось подарував?
– Цей дерев’яний герб подарував мені місцевий майстер Андрій Адамчук, який виготовив його власноруч.
– На оперативній нараді ви згадували про якісь перемовини з Китаєм. Про що йдеться?
– Ми отримали лист із повідомленням, про те, що в кінці січня буде організовуватись велика нарада за участю представників громад з усієї України та Китайської народної республіки. Планую особисто узяти участь у цьому заході, адже сподіваюсь почути там щось корисне щодо співпраці та залучення інвестицій.
– Святкова ілюмінація, торгові ятки – це, звичайно, добре, але тут постає проблема відсутності туалетів у центрі міста. Чи буде якось ця проблема розв’язуватись?
– Думаємо поставити у центрі міста біотуалет, доки не буде завершене будівництво торгового комплексу біля КМЦ, де у підвальному приміщенні має розміститись громадська вбиральня. А на наступний рік будемо планувати святкові різдвяно-новорічні заходи у парку «Слов’янський», де розмістимо і головну ялинку, і ярмарок. Будемо ще обговорювати це питання з депутатами.
– Яка доля колишнього кафе «Пузата хата», що у парку «Слов’янський?
– Дана будівля перебуває у приватній власності. Була створена комісія, яку очолив секретар міської ради. Відбулось кілька засідань комісії, написано листа у Міністерство культури, який ще раз поновили, оскільки відповіді так і не отримали. Поруч із цим закладом є ще одна земельна ділянка комунальної власності, термін оренди якої спливає цього року і продовжувати його ми не плануємо.
– 25 січня запланований візит делегації з Польщі. Яка мета цього візиту?
– Ми чекаємо на делегацію польських партнерів у проєкті «Готський шлях». В рамках дводенного візиту відбудеться спільна нарада, під час якої буде обговорено наступні етапи реалізації проєкту та майбутньої співпраці.
– Інфекційне відділення перенесли у ТМО, а що чекає на приміщення «червоної» лікарні?
– Керівниця ТМО прийняла рішення законсервувати дану будівлю, відтак там відімкнено опалення та злито воду з системи. Усі лікарі разом із пацієнтами переведені у центральну будівлю ТМО. Що робити з колишнім приміщенням інфекційної лікарні будемо думати разом з депутатами. Проте продавати його однозначно не будемо.
– Коли запрацює історичний музей?
– Протягом 2021 року з місцевого бюджету були виділені кошти на ремонт даху, водостічної системи та однієї з кімнат музею. Також було оголошено тендер на виготовлення ПКД на ремонт фасаду даної будівлі. У цьогорічному бюджеті закладено кошти і на поточний ремонт внутрішніх приміщень. Моя принципова позиція така, що якщо музей у 2022 році не запрацює, то ставитиму питання про перебування на посаді директора та очільника профільного відділу.
– Чи не планується ремонт фасаду РАГСу, який також має непривабливий вигляд?
– Плануємо наразі відремонтувати водостічну систему даної будівлі, яка протікає. Ремонт фасаду також у планах.
– Чи не планується облаштування решти парку бруківкою з візерунком у формі вишиванки?
– У парку цього року плануємо розпочати облаштування великого майданчика з локаціями для дітей різного віку, катання на скейтах і занять спортом. Вартість такого проекту складатиме орієнтовно 4 мільйони гривень. У бюджеті закладені кошти на виготовлення ПКД. Виготовляємо наразі документи на земельну ділянку у парку «Слов’янський», аби повністю встановити межі. Також у цьому році плануємо навести благоустрій біля пам’ятника Шевченку.
– Чи розглядаєте ви можливість отримання бустерної дози вакцини?
– Так, розглядаю, проте ще не пройшло пів року з часу, як робив другу дозу.