19 квітня міський голова Ігор Пальонка провів черговий брифінг для журналістів місцевих ЗМІ, під час якого відповів на питання, що стосуються різних сфер життя громади в умовах воєнного стану.
-Чи планується перейменування вулиць у Володимирі?
– Зараз плануємо ряд заходів, аби позбутися так званого «радянського спадку», в тому числі і складаємо перелік вулиць, які потрібно перейменувати. Перейменування здійснюється на сесії міської ради, яку плануємо скликати вже після Провідної неділі.
– Знову на невизначений час затягнулося питання ремонту фасаду музею. Прокоментуйте, будь ласка, ситуацію.
– Зараз не здійснюємо капітальних видатків. Станом на сьогодні у казначействі зареєстрований платіж за проектну документацію, але у воєнний стан така стаття видатків не може бути проплачена. Тому цей та й будь-які інші глобальні об’єкти поки що заморожені.
– Є побоювання щодо провокацій у Великодню ніч. Можливо, будуть внесені певні зміни у часові рамки богослужіння?
– Це інформація з неперевірених джерел, тому це лише припущення. Звичайно, потрібно дотримуватись усіх заходів безпеки. Люди, які хочуть відвідати всенічну службу, можуть сміливо це зробити. Це позиція як і релігійних громад нашого міста, так і правоохоронців.
– Чи будуть знову радувати око містян та й переселенців метрові великодні писанки, які минулого року були розташовані у парку «Слов’янський»?
– Так, звісно. Цього року лише дещо змінимо локацію. Писанки будуть розміщені у сквері поблизу центральної площі міста.
– У закладах освіти області є звернення до освітян щодо рішень з умов оптимізації оплати праці. Як щодо освітян Володимир-Волинської громади?
– Було знято частину субвенції, яка надається з державного бюджету на заробітну плату освітянам. Ця сума склала 9 мільйонів гривень. Можливий варіант зменшення надбавки за престижність.
– Скільки зараз у громаді переселенців і чи мають вони можливість працевлаштуватися?
– Близько 3700 тимчасово переміщених людей проживає сьогодні у нас в громаді. Ситуація з працевлаштуванням непроста, адже і до війни вакансій було не так багато, а зараз і поготів. Зазначу, що близько 10-ти людей, серед яких є висококваліфіковані спеціалісти, приступили до роботи в ТМО.
– Чи збільшується кількість володимирчан, які повертаються додому із закордону?
– Так, цими днями спостерігається тенденція до збільшення. Люди повертаються, коли впевнені, що їм є куди повертатись. Та все ж багато дітей нашої громади все ще залишаються за межами країни.
– Нещодавно командир 14-ї бригади наголошував на важливості та доречності реабілітаційного центру для військових у нашому місті. Наскільки це реально?
– Оскільки у нашій громаді дислокуються військові формування, такий центр був би досить доречним. Про це свідчить і досвід країн, які теж пережили воєнні дії.
– Чи відновлять роботу дошкільні навчальні заклади громади?
– Так, з 25 квітня. Згідно рекомендацій Міністерства освіти будуть сформовані групи, з розрахунку не більше як 12 дітей на одного вихователя. Роботу відновлять лише ті садки, які мають підвальні приміщення.